Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az olyan szülök akik nem tudnak/nem akarnak anyagilag segíteni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

A proli szüleim úgy vállaltak 3 gyereket hogy csak apám dolgozott minimálbérért annak idején.

Olyan szegénységben nöttem fel mint a templom egere.

Vagy 10 éve hatalmas szerencsével szüleim nagyobb vagyonra tettek szert amit passziv befektetésekbe toltak de persze attól a proli még proli marad agyilag és egy fillért se kaptok amig élünk felfogás,kitanultatok oldjátok meg a többit. Óriási kegyességböl meg lakni lehet velük lakbér fizetése nélkül.


Szóval úgy telnek éveim hogy itt ülök velük egy házban és évröl évre sporolok az átlagos fizetésemböl (magamnak fözök fött burgonya + tej,nem utazom,nincs semmi hobbim ami pénzbe kerül,ruhát 5 éve nem vettem,nincs autó STB)

És még így is évtized mire lehet saját ingatlan.


Csak néha elgondolkozom minek is vállaltak a semmire. Meg 20 év lemaradásom van egy átlagoshoz akinek normális szülei vannak.(suli elvégzése után saját ingatlan) még én leszek 40 mire oda jutok.



2020. jún. 14. 14:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
36%

Több ingatlanjuk van amit kiadnak és terveznek újat venni is...Szóval igen lenne miböl adni.


Csak nekem fér ez össze azzal a kijelentéseddel, hogy nagyon nagy szegénységben élsz, éltél? :)

Persze zsugorik lehetnek, azt nem mondom.

De nagyon ritka, ha valakinek csak úgy vesznek egy házat a szülők a suli befejezése után.

A pénzesebbek megtehetik, de ez nem a nagy átlag.

2020. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
55%

HM látom már, 10 éve lett egy nagyobb összegetek.

Nagyon figyelmetlen vagyok mostanában.. bocs.


A többit viszont úgy gondolom, ahogy leírtam.

Nagyon kevés ismerősöm rendelkezik saját házzal, aki igen, ők a szüleik jóvoltából.

A nagy többségünk albérletben el, esetleg felveszik a lakáshitelt, amit egy életen át fizetnek.

Vagy kimennek külföldre, és ott gyűjtögetnek.

2020. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, ne legyél már ekkora suttyó. Támogatnak a szüleid hiszen nem kell albérletet és rezsit fizetned. Nem jár a pici popsikád alá ingyen lakás, főleg ha ilyen hisztis és markát tartó ember vagy. Ha ilyen gyerekem lenne én se vennék neki ingatlant.
2020. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
39%
19. Látom, nem megy azértő olvasás, bár igen, ráadásul nem egy lepukkant, hanem egy újépítésű házat vettem az örökségből, de mellette felépítettünk egy kertesházat, ami hasonló árkategóriában van, mint amiben éltünk, úgy, hogy mellette jól is éltünk. Ha nem örököltem volna, és abban a szituációban lettem volna, mint te, akkor még könnyebb lett volna, mivel se rezsire, se kajára nem kellett volna költenem. Szóval igen, jó nagy proli vagy, mert 0 kiadással és élettel itt picsogsz. Tenni kell érte. A biztonságot pedig arra értettem, hogy mi a párommal sehova nem fordulhattubk, csak magunkra számíthattunk.
2020. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
41%
Az én szüleim se raktak alám lakást sőt nekik sincs. Nőként egyedül külföldre költöztem és megoldom az életem magam. Szégyeld magad, hogy a szüleidet prolizod. Felnőtt ember vagy old meg az életed és ne a mamahotelben picsogj.
2020. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
45%

Mert az állam mindig tolta a nagycsaládosokat.

Aki csóró volt,mint a templom egere,ebben látta a túlélés kulcsát sajnos.

Újratermelni a nyomort.


Ma annyi a különbség,hogy most a tehetősebbeket tolják,de ezeknek a gyerekei lesznek a jövő rabszolgái,ugyanis aki 3 vagy több gyereket vállalnak,azok szinte semmit nem tudnak megadni majd a gyerekeiknek.

Mind hátránnyal fog indulni azokhoz képest,akik egykék vagy max 1 testvérük van.

Egy tudatos ember ezt átlátja,és nem is vállal ennyi gyereket,akkor sem ha most jól megy a szekér,mert a jövő bizonytalan.

2020. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, de ilyen életképtelen és követelőző gyereknek én sem biztos, hogy a segge alá tolnék mindent.
2020. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
100%

Engem rendszeresen vertek a szüleim, édességgel etettek mert anyám lusta volt főzni. A lakásban és a kocsiban cigiztek ahol én is ott voltam, 20 évig keményen passzív dohányos voltam miattuk, nekem kellett magamra mosni, főzni és még utánuk is takarítani mert anyám mindig is ilyen igénytelen volt. Piszkos ruhákba járatott iskolába és hetente egyszer fürdetett meg, sokat piszkáltak a suliban emiatt. Ételre alig volt pénz a hónap végén, volt, hogy középsuliban nem tudtam bérletet venni mert inkább elköltötték a pénzt cigire meg kv-ra, 1-2 heteket kellett emiatt hiányoznom pedig nem voltam beteg. Emésztési rendellenességem van és nem érdekli őket, hogy nem ehetek meg bármit, azt eszek ami van otthon, vagy pedig nem eszek, választhatok. Akármilyen jól tanultam nem dicsértek meg soha, egyetlen egy versenyemre és fellépésemre se jöttek el. Sose bízhattam bennük, folyton hazudtak nekem és anyám rajtam vezette le a feszültségét. Sose lehetett saját véleményem otthon, ezért féltem az emberektől, annyira visszahúzódó voltam, hogy alig mertem kikérni a jegyemet vagy megkérni másokat, hogy menjenek arrébb a villamoson mert le szeretnék szállni. Nem járhattam különórákra és sportolni se sportolhattam mert nem szerették volna fizetni, de apám lovakat tartott akik nagyon sokba kerültek havonta. Nekem kell most is ellátni az állatait mert ő nincs itthon, dolgozik vagy éppen valamelyik haverjánál van és iszogatnak, nem aludhatok addig ameddig akarok mert muszáj őket megetetni, a moslékos tartály aljáig kell néha lenyúlnom, az egész ruhám olyan lesz. Gyűlölöm és undorodom erről, de megcsinálom mert nem akarom, hogy a disznók éhesek legyenek, és azt se akarom hallgatni napokig, hogy milyen szar vagyok.

Érettségi után elmentem okj-ra az ország másik felére, ingyenes volt a koli és kaptam egy kis ösztöndíjat is, most végeztem, aztán bejött a vírus és nem vettek fel még árufeltöltőnek sem. Jelenleg is munkát keresek, össze szedek annyi pénzt, hogy kitudjak egy albérletet egyedül fizetni ahova a kutyám is velem jöhet. A cuccaim nagy részét el kell majd adnom ehhez, a közel 900 kötetes könyvgyűjteményem miatt vérzik a szívem, azt nem fogom tudni hol tárolni egy albérletben.

21 éves vagyok, a napjaim a mérgező szüleimmel kell töltenem. A leendő fizetésemből alig fogok kijönni, saját házról pedig nem igazán álmodhatok. De ez van. Sokan vannak még nálam is szarabb helyzetben.

Ezt viszonyításképp írtam le, én össze tenném a két kezem ha normális szüleim lennének akikkel nem érezném azt amit most érzek, és akik nem csináltak volna belőlem egy lelkileg roncs embert.

2020. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen jogos a felháborodásod, nagyon hasonló cipőben járok.


Akinek normális, támogató szülei vannak, sosem fogja megérteni.


Értem az álláspontod, te is emberből vagy, vágysz azokra a számodra elérhetetlen dolgokra, amik a környezetedben élőknek valahogy természetes (nyaral, bulizik, fesztiválozik, ruhát vesz, van kocsija, háziállatot tart, stb.)


Ezekből persze külön-külön egyik sem tűnik nagy tételnek, de 25 évet leélni úgy, hogy csorgatod ezekre a nyálad, közben meg a szüleid annyit válaszolnak rá, hogy "majd magadnak a saját házadban lesz"...


Erre válaszolom én, hogy "Jó, de akkor mire való a szülő, ha az ilyen alap dolgokat nem tudja biztosítani a gyereke számára." Szóval értem én, hogy egy szülő nem hagy éhenhalni, meg rak tetőt a fejed felé, de ennyi ne legyen már elég ahhoz, hogy valaki szülő legyen.


Az önmagában még nem tett boldoggá senkit, hogy nem hal éhen. Kellenek boldogsághormonok az élethez, hogy legyen célja a létezésednek, és óriási probléma, hogy BÁRKI vállalhat gyereket.

2020. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó, a nyaralás, buli meg fesztivál mióta alap dolog?


Az alap dolog a napi háromszori étkezés, ebből egy meleg, az évszaknak és méretben megfelelő, tiszta ruha(nem márkás), orvosi ellátás, gyógyszerek, és 18 éves korig a tanulás biztosítása. Minden más plusz, nem alap. Nagyon el vagy tévedve.


16 éves kortól lehet diákmunkázni, meg tudod keresni magadnak az extrákat. Nem azt mondom hogy kenyéren is vízen kell tartani a gyereket, de alapnak tekinteni alkalmanként 10-15 ezret bulira meg 100 ezret fesztiválra és nyaralásra nevetséges.

2020. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!