Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az olyan szülök akik nem tudnak/nem akarnak anyagilag segíteni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

A proli szüleim úgy vállaltak 3 gyereket hogy csak apám dolgozott minimálbérért annak idején.

Olyan szegénységben nöttem fel mint a templom egere.

Vagy 10 éve hatalmas szerencsével szüleim nagyobb vagyonra tettek szert amit passziv befektetésekbe toltak de persze attól a proli még proli marad agyilag és egy fillért se kaptok amig élünk felfogás,kitanultatok oldjátok meg a többit. Óriási kegyességböl meg lakni lehet velük lakbér fizetése nélkül.


Szóval úgy telnek éveim hogy itt ülök velük egy házban és évröl évre sporolok az átlagos fizetésemböl (magamnak fözök fött burgonya + tej,nem utazom,nincs semmi hobbim ami pénzbe kerül,ruhát 5 éve nem vettem,nincs autó STB)

És még így is évtized mire lehet saját ingatlan.


Csak néha elgondolkozom minek is vállaltak a semmire. Meg 20 év lemaradásom van egy átlagoshoz akinek normális szülei vannak.(suli elvégzése után saját ingatlan) még én leszek 40 mire oda jutok.



2020. jún. 14. 14:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
73%

30as, ne haragudj meg a feltételezésért, de szerintem te a szocializmusban nevelkedtél, hiszen a válaszodban ott gyökerezik a posztkommunista felfogás.


El sem hinnéd, hogy a mai fiatalok közt mennyire alapnak számítanak az általad luxuscikknek vélt dolgok. Rendszeresen bulizni, nyaralni, fesztiválozni rengetegen járnak. Az, hogy felfedezed más országok kultúráit, szükséges a nyitott látásmód kialakulásához, így elkerülheted, hogy bezápult, előző rendszerben élő csőlátású ember legyél. Van, aki már lekéste...

Én sem azt mondom, hogy el kell kényeztetni gyereket, de ALAP, hogy támogatom, ha már elvileg én vagyok a szülő.


"napi 3x étkezés" - ez így semmit nem jelent. Nem étkezési számban kell gondolkodni, hanem bevitt tápanyagban. A margarinos-parizeres fehérkenyér még soha senki fejlődéséhez nem járult hozzá. Sok idióta mégis azzal tömi a gyereket születése óta...


"nem márkás ruha" - nem a márka számít, hanem a minőség. Ami drága, nem feltétlenül a logó miatt drága. De amellett, hogy méretben passzoljon, nagyon fontos, hogy tapintásra, komfortérzetre is jó legyen. A 200Ft-os műanyagpóló nem lesz az.


"orvosi ellátás, gyógyszerek" - tiszta sor, nem is vitatkozom


"18 éves korig tanulás biztosítása" - Oké, és utána? Azt hiszem nagyot néznél, ha mondjuk a Műszaki Egyetem mellett neked 2 műszakban pincérkedni kéne járnod a sarki kávézóba, hogy fussa a tanulmányaidra. Aki gyereket vállal, az nem 18 évig vállalja, hanem egy életre, és ha egyetemre jár, akkor azon idő alatt is köteles támogatni.


"16 éves kortól lehet diákmunkázni" - igen, mehetsz a gyárba a szalag mellé vagy a mekibe pénztárosnak (hagy ne ecseteljem, mennyire nem embernek való munkák). Ebből a bérből mondjuk eljutsz Pestről Budára, meg vissza. Ha ettől jobb diákmunkát akarsz, akkor kell a protekció.


Amiket te leírtál, a létezéshez elég, de az ÉLEThez nem, ugyanis ismétlem: KELL az embernek valami, ami boldogságot ad, mozgatja az életét, okot jelent arra, hogy holnap is felkeljen...


És mindezt mondom úgy, hogy nemhogy anyagilag semmit nem kaptam sose a mérgező szüleimtől, de még csak egy jó szót se. (Értsd: ha pl. megbetegedtem, én voltam érte a hibás!). Anyám a nárcisztikus személyiségzavar legfelső fokán áll. Ha rákeresel, megtudod, mennyire súlyos személyiségtorzulást jelent ez.


Ezt csak azért írtam le, mert előre láttalak magam előtt, ahogy habzó szájjal gépeled, hogy nekem csak annyi bajom van, hogy túlzottan el vagyok kényeztetve, soha semmi gondom nem volt az életben...

2020. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Utolsó tévedsz, én is fiatal vagyok, járok fesztiválozni, bulikba, utazni, de nem a szüleim pénzén. 15 éves koromtól magam keresem meg meg ezek árát. Egészségügyi karon tanulok, és bizony dolgozom mellette, korrepetálást és nyelvtanítást vállalok, úgy keresek heti 20-25, tehát havi 80-100 ezret hogy nem szakadok bele és nem megy a tanulás (és ösztöndíj) rovására. Igénylem a kulturális és egyéb programokat de a bőr lesülne a képemről ha ezeket a szüleimnek kellene állni.
2020. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

25 évet leélni úgy, hogy csorgatod ezekre a nyálad


25? 24 éves koromtól egyedül élek egy kicsi albérletben, a kezdetben szorultam szülői segítségre. ( Dolgoztam, de sajnos még így is.) Ami miatt lesült a pofámról a bőr.

Engem mindig segítettek, támogattak ahogy tudtak, de mennyivel másabb érzés a saját keresetemet megkapni, amiért én dolgoztam...( És én is voltam ám minden, szórólapostól kezdve az ügyvéd segéden át a takarítóig.)

Sajnálom, hogy te erre nem jöttél rá, mindenféle bántó szándék nélkül.

Ki lehet bírni a mekit is,csak hát aki nem annyira akar dolgozni az nem is fog ugye.

2020. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
56%

33mas nem értetted a lényeget.


"Engem mindig segítettek, támogattak ahogy tudtak" - aki így él, sose fogja megtudni, milyen az igazi szenvedés. Mert a barátaidat, az élettársad, valamilyen szinten a tanárod, a szomdédod is megválaszthatod... de a szüleidet nem! Ha rosszat kapsz, életed végéig magadon viseled, mert az elköltözés sem gyógyít be huszon x évnyi lelki sebet.

Félre ne érts, nem hibáztatlak, egy egészséges családban nevelkedett embernek nem is kell tudnia ilyen borzalmakba beleélnie magát.


"mennyivel másabb érzés a saját keresetemet megkapni, amiért én dolgoztam...Sajnálom, hogy te erre nem jöttél rá, mindenféle bántó szándék nélkül." - Én erről egy szót sem szóltam. Azt mondtam, hogy heti 5 nap suli + a hétvége végig tanulása mellett nem fér bele egy diákmunka se!

Nyilván saját keresetből sokkal jobb gazdálkodni, mint apuciéból, DE, ismétlem, egyetem mellett nem tudom megoldani a diákmunkát, és nem én vagyok a lusta, egyik szaktársnak sincs melóhelye, mert ez nem az a szak.


Ez a baj manapság, sok ember egyszerűen nem tud olvasni. Ne vedd magadra, sokan küzdenek ezzel. A betűket felismerik, de az összefüggő szöveget egyszerűen képtelenek értelmezni


Arról pedig szerintem senkivel se vitatkozzunk, hogy normális-e, hogy a szülő inkább veszi meg magának a 180432. drága vackot, minthogy a gyereke asztalára embernek való tápláló ételt tegyen...

2020. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

30-as jó példája annak,miért tart itt ma az ország.

A többség ilyen igénytelen felfogású.Ezért is éljenzik a fideszt...

2020. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó miért? Szerinted az a normális ha a gyerek elvárja a legalább havi 20 ezret bulikára, százezreket fesztiválra még többet nyaralásra, de diákmelózni lusta mert jajj letörik a körme és különben is a csúúnya gonosz felnőttek csak bántják?


Egyetem mellett melózni meg csak az nem tud aki nem akar, a többi kifogás. Érdekes, nálunk mentőtisztin még a rengeteg gyakorlat mellett is dolgozik a többség, igaz nem fizikai hanem szellemi munkát mert hát olyan is létezik ám. De egyszerűbb anyuéknál tartani a markunkat tudom.

2020. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nézd,van,akinek a szülei lakást vesznek,meg sok dologgal támogatják.

Persze oké,erre nem telhet mindenkinek.

De ez az igénytelen felfogás,hogy a gyereknevelés abból áll,hogy napi 3szori étkezés,a prolik életfelfogása.


Azért is használják ki a munkaadók az alkalmazottakat,mert van egy ilyen igénytelen felfogás,hogy a rezsi ki legyen fizetve,meg van kenyér,akkor már örötté bódottá van...


Persze egy csóró,nyomorult gyerek látja,hogy nem mindenkinek a szülei ilyenek,és ez bizony nem jó érzés neki,érthető.

2020. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

34, nem tudom, én is voltam egyetemista,és dolgoztam. És rajtam kívül az összes egyetemista ismerősöm szintén dolgozott, pedig volt aki két szakot csinált egyszerre, nem "gagyi" szakot, és pl az Elte-n. :)

De elhiszem, hogy pl egy orvosi nehéz. És nem feltétlenül fog diákmunkázni.

Nem is kioktatni akarlak, csak nekem kicsit furcsa ez a hozzáállás.

Ha egy tizenéves kiborul,mert nem fizetik ki neki a fesztivált, meg a bulikat, azt megértem.

De egy majd 25 évestől már annyira nem.

2020. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

De egyébként 34, ahol voltam diákmunkázni anno, ott bizony 16 évesek is voltak már. Gyűjtögettek,ki erre, ki arra.

Szóval szerintem ez nagyban hozzáállás kérdése is. :) Hacsak nem az isten háta mögött el az ember, ahol semmi de semmi lehetőség nincs.

Mert alapból aki akarja az megoldja.

2020. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

38-39 nálad is felüti fejét a szövegértés probléma. Semmi személyes, de neked tényleg az jött le az egészből, hogy nekem az a bajom, hogy 25 évesen nem fizetik a fesztiválom?

Arra a fesztiválra úgy ráharapott mindenki xd

Soha életemben nem voltam fesztiválon, nem is tervezek, pusztán példának írtam, mert tudom, mennyire nèpszerű a kortársaimnál.

Külön szeretem Magyarországban, hogy az itt élő emberek csak azt hallják meg/olvassák el, amit akarnak. 10 mondatból elolvas 1-et, kiragadja a szövegkörnyezetből, és azzal támad...

Tényleg nem akarlak bàntani, de manapság ez akkora népbetegség, mint a korona.


A diákmunkát én is úgy értettem, hogy persze nyàron lehet valamit csinálni, de szorgalmi időszakban heti 7 nap tanulás mellett lehetetlen. De a nyáron összeszedett pénz elég mondjuk 2 tank benzinre meg 3 gömb fagyira...

2020. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!