Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj hogy erről még nem beszélt...

Baj hogy erről még nem beszéltem a fiammal?

Figyelt kérdés

Van egy fiam aki 16 éves. Egyedül nevelem de mindent meg tudok adni neki. Még tavaj volt amikor költöztünk és segítettem neki a pakolásban. Neki olyan ágya volt ami alól kihúzható egy ágynemütartó. Ő pont levitte az időközben felgyült szemetet (régi füzetek papírok stb.) szinte végeztünk és én kihúztam az ágynemütartó részt és csak pár párna volt. Kivettem eggyet és az alatt volt egy kis szivárvány zászló meg pár ilyen "szexi" kép férfiakról. Nagyon megijedtem és visszaraktam a párnát és visszatoltam az ágynemütartót. Nem sokkal késöbb visszajött a fiam és mintha semmi se történt volna megkérdeztem hogy: az ágynemütartóban van valami? Ő erre azt mondta hogy csak pár párna de ő majd elrakja azokat. Én nem ítélem a melegeket. Utólag úgy érzem hogy kellet volna beszélnem vele akkor. Mi sose csináltunk ilyen apa-fia programokat, de nagy szoros kötelék van köztünk. Mindent megbeszélünk egymással de szerelmi ügyekről még sose hallotam. Óvatosan kezdjem el tőle megkérdezni hogy van-e lány a láthatáron? Vagy csak kézdezzek rá hogy meleg? Vagy hagyam amíg maga mondja el? Nem akarom hogy azért ne mondja el mert fél a reakciómtól.


(Azért csak most írom ki mert láttam egy kérdést csak ott a fiúnak nőkröl volt képe https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy.. )



2020. jún. 17. 13:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
98%

csak tudasd vele hogy elfogado vagy, es ha majd o is keszen all ra, akkor elo fog bujni neked, de addig ne eroltesd azzal hogy rakerdezel direktben. egyebkent ha van meleg par a barati tarsasagban, akkor jo otlet lehet oket meghivni, hogy lassa a fiad, tamogato vagy.

egyebkent csak igy tovabb, jol kezeled, es jo apa vagy!

2020. jún. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem ítéled el a melegeket, és számodra nem is lenne baj, ha a fiad tényleg meleg. (Pl biszex is lehet még ettől, csak a csajos képeket máshol tartsa), akkor valamilyen apropó (pl most a Pride month) ürügyén lágyan közöld vele, hogy neked nincs bajod a nem hetero emberekkel.

Ha tényleg meleg legalább tudja, hogy nem feltétlenül kell titkolnia. Ha meg nem meleg, akkor se lesz kínos ez egyikőtök számára se.

2020. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%
A pride hónappal kapcsolatban felvethetnéd neki, hogy mennyire szimpatikusak neked, mert kiállnak magukért és te is csak támogatni tudod őket. Ezzel szerintem egy szimpátiát tudsz biztosítani a fiad felé.
2020. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
1%
Megvan. Végre. Csak rájöttem. Kérdező, újságíró vagy, ugye? Nem kell nyíltban válaszolni.
2020. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
1%
Cikket fogsz írni a másságról és érinteni akarod azt a témát is, hogy milyen egy elfogadó apuka-anyuka. Kíváncsi vagy, hogy a nagyon nem átlagos válaszokat nyújtó (értsd toleráns) hozzászólóknak milyen tippjei/gondolatai vannak. A cikk címe vmi ilyesmi lesz: "meleg a gyerekem, de én jó szülőként ezt tolerálom". Nem kell válaszolni, ezek nem kérdések.
2020. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
13%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

A másik topikoddal még nem sikerült közelebb jutni a válaszokhoz, igaz? Naná, mert nem volt érdemes hetero ügyben kutatkodni. Most tévedek vagy tévedek, hogy ott nem is tudok hozzászólni?

2020. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
13%

Tévedtem. :) Hozzá lehet szólni, meg is tettem.


Kérdező, sztem célszerűbb direktben, őszintén kérdezősködni. Ha tiltva van, hogy újságíróként írj ki topikokat, akkor ne írj ki. Ha meg nincs tiltva, akkor ne ködösíts. Felesleges.

2020. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, ne kényszerítsd ki belőle, hogy elmondja... Építés benne akkora bizalmat, hogy magától jöjjön el a coming out ideje.
2020. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Tagadd ki!
2020. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!