Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket zavar, ha a szüleitek...

Titeket zavar, ha a szüleitek más politikai és/vagy társadalmi nézeteket vallanak, mint ti?

Figyelt kérdés
2020. jún. 17. 22:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem én pontozlak le, mindneki tud pontozni, nem csak a kérdező.
2020. jún. 18. 02:19
 12/24 A kérdező kommentje:
*mindenki
2020. jún. 18. 02:19
 13/24 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk a tágabb családban mindenki azonos véleményen van nagyjából.

Persze van rokon akinek teljesen más a nézete, néha ha facebookon meglátom miket oszt meg elképedek, és ha nem lenne a rokonom ki is törölném az ismerőseim közül, mert bár nem szívügyem a politika, de ennek ellenére vannak olyan dolgok amik mellett képtelen vagyok szemet hunyni.

Ettől még kedvelem őt is, illetve a családot (merthogy mind ilyenek) szóval neki elnézem hogy illogikusan gondolkozik.

2020. jún. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem zavar, és szoktunk beszélgetni politikáról. Vita szokott lenni, veszekedés, harag nem.
2020. jún. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%
Mi alapvetően más politikai és vallási nézeteket vallunk otthon, bizonyos dolgokban nagy eltérés van egymástól, de mivel senki nem akarja ráerőltetni a nézeteit a másikra, így ebből szerencsére sosem volt vita. Egyáltalán nem is téma nálunk a vallás meg a politika, max annyit kérdezünk néha hogy “elmentél szavazni?” és ezzel túl is van tárgyalva. Se a politika, de a vallás meg aztán pláne nem ér annyit, hogy veszekedjünk miatta.
2020. jún. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
Eléggé, mivel egész nap hallgatnom kell az M1 undorító, aljas propagandáját. De ha számon merem kérni, hogy hogy tudna elhinni ezt a sok nyilvánvaló baromságot, akkor jön a gyurcsányjobbvolt és társai, na meg a sértődés, úgyhogy inkább már ignorálom.
2020. jún. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
57%
Perzse, hogy zavar, ezért kerülöm a témát.
2020. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
56%

Nehéz, de inkább próbálok közös pontokat találni ahelyett, hogy az ellentétekre fókuszáljunk.

Vannak semleges témák, pl most a Koronavírus, vagy az oktatás, az egészségügy - ezekről lehet úgy beszélgetni, hogy ne menjen át olyan veszekedős politizálásba.


De egyébként igen, engem pl sokszor zavar, pedig olyan végletesen nem különbözőek a nézeteink a szüleimmel.

2020. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Az alapnézeteink azonosak, de így bennünk, a "fiatalabb generációban" jobban benne van persze az új megismerése utáni vágy. Szoktunk néha beszélgetni ilyenekről, de én nem bánom, mert jó megismerni a másik gondolkodását!
2020. jún. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem zavar. Ha valamiben nem értünk egyet, arról is tudunk normálisan beszélgetni. Nem szoktunk ilyeneken veszekedni. Bár mondjuk máson sem :) Tágabb ismeretségi körben van pár ember, akiről tudom, hogy ugrik egy-egy témára. A társaságukban kerülöm az ilyen témákat. Ha ők hozzák fel, akkor normálisan válaszolok. Ha ennek ellenére erősködnek, akkor nem foglalkozom velük, lezárom a témát.
2020. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!