Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Anyám visszaeső...

Mit csináljak? Anyám visszaeső alkoholista.

Figyelt kérdés
Anyukám tavaly megjárta az elvonót, nagyon bíztunk benne, mert látszott rajta, hogy már tényleg nem akar inni, nem is volt vele baj mostanáig. Sejtésem szerint, háromszor ivott, ezt az elmúlt két hónapban. Elbeszélgettünk vele keményen, pár hétig bírta is, de szerintem most megint ivott. Nem olyan sokat, de én azért látom rajta. Apukám is elég kibírhatatlan eset, nem igazán jövünk ki jól. Jövőre megyek gimibe, kollégista leszek ebből adódóan azt mondogatja nekem, hogy ha itthagyom az anyámat, akkor biztosan megint inni fog. Ezzel próbál bűntudatot kelteni bennem az miatt, hogy itt hagyom őket, félek igaza is lesz, de ettől függetlenül nem szeretném feladni azt amit eddig elértem. Valaki valami tanács? Ha úgy van írok még részleteket, mert ez nyilván nem az egész sztori://

2020. jún. 19. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mást azon kívül, hogy megvéded magad a káros befolyásuktól, nem tudsz tenni. De nem is a dolgod. Apád inkorrekt manipulációit hagyd figyelmen kívül: édesanyád saját maga miatt iszik, nem miattad. Édesapád azért akarja rád terhelni ezt a problémát, mert gyenge és gyáva ahhoz, hogy bevallja: ő nem tudja megoldani. Amíg édesanyád nem fog terápiára járni, addig nem lesz javulás (utána se biztos).


"Elbeszélgettünk vele keményen" Ez egy teljesen hatástalan módszer.


A kollégiumba költözés jó megoldás, önállósodj, építsd a jövődet.


Sajnálom, hogy nem adatott neked meg a normális gyerekkor és ilyen hamar kell felnőnöd. Cserébe erős ember leszel!

2020. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is alkoholista volt. Meghalt mikor 21 éves voltam. Addig is az életemet tönkre tette és még nekem volt sokáig lelkiismeretfurdalásom, hogy miért nem tudtam segíteni rajta. Sok idő volt, mire eljutottam oda, hpgy ő volt a hobás és sokat ártott nekem. A mai fejkel elborzadok, hogy.miben éltem. Nem tudsz te rajta segíteni, csak téged fog visszahúzni.
2020. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!