Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy az anyám...

Bonami kérdése:

Mit csináljak hogy az anyám ne nézennek alkoholistának?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Az anyum párja alkoholista volt, rejegette az üvegeket amiket megivott. Volt már egy visszaesése, de egy éve megint tiszta. Két éve már a párommal élek, de anyukámmal jó maradt a kapcsulatunk. A baj az, hogy ha látja hogy valamit ittam egyből áll a bál. Nem iszok sokat, inkább alkalmanként, egy-két sör a barátokkal nyáron hétvégén, vagy egy pohár bor a párommal. Nagy ivászatok már nagyon ritkán vannak, évente egyszer-kétszer és akkor sem totál részegségig. A hét elején nagyon nehéz napom volt,elvesztettem a munkám, elromlott az autónk és az orvostól is rossz eredményeket kaptam. Otthon öntöttem magamnak egy pohár bort (egyedül) és megittam. Na ekkor állított be látogatóba az anyum, aki persze egyből megérezte. Még a páromat is elhívta beszélgetni, hogy rádumálja vigyen el terapeutához. Ő is megpróbálta neki megmagyarázni h nagyon távol álok az alkoholizmustól. Már nem tudom mit csináljak, mert hiába mondom neki hogy csak képzelődik, nem hisz nekem.
2017. aug. 25. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit, félt, ami érthető az előzményeket tekintve, de te tiszta vagy.

Egyszer elmondod neki, és kész, a továbbiakban nem kell vele foglalkozni, magyarázkodni meg pláne.


Az ő dolga, hogy mit hisz és mit nem.

2017. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen háttér mellett nem csoda. Amúgy sajnos megértem anyukádat, az én anyám mindkét szülője alkoholista volt, és anyámnak attól is görcsbe áll a gyomra, amikor apum vagy tesóm nagy ritkán megiszik egy üveg sört. Bevallom, én is láttam a nagyszülőknél egy-két dolgot, és örülök, hogy a párom gyakorlatilag absztinens.


Azt nem hiszem, hogy te a közelében járnál az alkoholizmusnak most éppen. Azonban elgondolkoznék a helyedben azon, hogy jó irány-e, ha te "rossz hírek" után az alkoholban keresel megnyugvást. Legalábbis a leírásodban ezzel szabadkozol, ami _szerintem_ veszélyes terep.

2017. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyád előtt ne igyál, nyomai se legyenek. Mivel nagyon rossz tapasztalatai vannak az alkohol terén, így nem fogod tudni meggyőzni a tényekről. Az aggodalma mindig magasabb lesz, mint a realitása. Árral szemben iszol. A helyzeteket kell kezelned, nem a jelenséget.
2017. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Amúgy sajnos megértem anyukádat, az én anyám mindkét szülője alkoholista volt, és anyámnak attól is görcsbe áll a gyomra, amikor apum vagy tesóm nagy ritkán megiszik egy üveg sört."


Ezt nem megérteni kell, hanem kezeltetni.

2017. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt a probléma abból adódott, hogy pont akkor állított be anyukád.

Kérd meg, hogy máskor ne állítson be váratlanul. Telefonáljon, nektek alkalmas-e. Mi van, ha pont akkor szexeltek?

Egyáltalán, mi volt az oka a jövetelének?


Én nem magyarázkodnék, hogy nem vagyok alkoholista, mert nem izgatna, hogy ő minek tart. Hanem ritkítanám vele a kapcsolatot. Akkor rájönne, hogy a cseszegetésével csak eltávolít magától.

2017. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
"Anya! Azért mert a te f@$zid egy alkoholista tróger, attol még én igenis meg iszok 2 sört vagy 1 üveg bort ha akarok."
2017. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!