Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyu megbocsá...

Mit tegyek, hogy anyu megbocsásson? Van még egyáltalán esély, hogy megbocsásson?

Figyelt kérdés

15 éves voltam mikor a szüleim elváltak, mert apának barátnője lett. Apáé a házunk, így anyunak albérletbe kellett költözni. Én nem akartam elköltözni, nem akartam egy kis lakásban nyomorogni. Igen, bevallom szerettem a nagy házban élni, szerettem, hogy van medencénk, szerettem, hogy apa bármit megvesz nekem, és akkor még apa barátnőjét is mondhatni kedveltem. 23 éves volt, olyan volt, mintha a nővérem lenne, csomószor eljártunk együtt, elvitt vásárolni, még a barátnőinek is bemutatott. Anya viszont rettenetesen megharagudott rám, konkrétan alig állt szóba velem, de ha igen, akkor is csak azért, hogy elmondja mekkorát csalódott, hogy így elárultam. Ha mesélni akartam neki valamit, arra is az volt a válasz, hogy meséljem "annak a k__vának". Egy idő után már nem is mentem hozzá. De közben apa barátnője nagyon megváltozott, észrevettem, hogy elkezdett engem fúrni apánál, uszította ellenem. Pl mikor meglett a jogsim, lebeszélte apát róla, hogy kocsit vegyen nekem, mert pesten úgyse kell... Többször megvádolt, hogy én ellopom az ő ruháit, sminkjét, meg kutatok a cucca között, apa meg mindig neki adott igazat. Mikor egyetemre mentem, akkor is majdnem meggyőzte apát, hogy menjek koliba. Aztán szerencsére a legjobb barátnőmmel meg az ő anyukájával végül meggyőztük, hogy egy, úgyse vennének fel koliba, kettő sokkal nyugisabb egy lakás. Ezután apa barátnője teljesen megőrült, elkezdte terjeszteni rólam, hogy idegbeteg vagyok, nyugtatókat szedek, meg drogozok, azt is tovább mondta, hogy lopok tőle, pedig soha egy tollat nem vettem el. Apa előtt persze nagyon megjátssza magát.Tisztára kikészített idegileg, azóta max havi 1x megyek haza, de iszonyat gyomorgörcsöm van minden alkalommal.

Közben anyunak is lett új pasija. A pasinak van egy kislánya, folyton együtt fényképezkednek, anyának is van kint faceen egy csomó kép a kislánnyal. Rólam egy sincs... Faceen tudtam meg azt is hogy összeházasodtak a pasival. Fel sem hívott, még egy üzit sem írt, nem hogy meghívott volna. Az esküvői képeken a pasija kislányával pózol, meg együtt mosolyognak. Sírógörcsöt kaptam mikor megláttam. Írtam persze, hogy gratulálok, de nem válaszolt. Hívni is próbáltam sokszor, de nem veszi fel, vagy kinyom.

Tegnap meg apa barátnője jelentette be facebookon, hogy terhes. Hívtam is rögtön apát, hogy hogy hogy nekem nem szólt erről. Erre közölte, hogy óó Kata (apa barátnője) nem akart kivételezni, így mindenki egyszerre tudta meg, meg majd úgyis mondták volna, ha haza megyek...

Már lassan tényleg idegbeteg leszek, tegnap egész este sírtam. Írtam üzit megint anyának, de meg se nézte. Nagyon egyedül vagyok és nagyon hiányzik anya. Régen annyira jóban voltunk, úgy szeretném, ha kibékülnénk, de teljesen elutasít. Tényleg bármit megtennék, hogy megbocsásson, de így hogy? Van még valami esély? Mit kellene tennem?



2020. jún. 22. 18:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/154 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos semmit. Szerintem ha jót akarsz magadnak inkább apáddal próbálj jóban lenni. Ő legalább nem utál, meg mégis csak ő tart el.


Próbálj inkább barátokat keresni akikre számíthatsz. Minnél hamarabb elengeded a témát annál könnyebb lesz az életed, hidd el. Tapasztalat.


A te helyzeted egy kicsit jobb, mint az enyém. Ha jól veszek ki téged azért apád anyagilag támogat/támogatni tud. Használd ki ezt a hátszelet amíg van, aztan nem nézz vissza.

2020. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/154 anonim ***** válasza:
54%
Figyelj, neked a gazdag apa meg a nagy ház kellett, te választottál, éld azt az életet. Szegény anyukádat meg hagyd hogy boldog legyen, hátha az a másik kislány nem fogja elárulni. Magadnak főzted ezt az egészet jó étvágyat hozzá.
2020. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/154 anonim ***** válasza:
91%

Nem pont ilyen szitukban, de erre szokták mondani, hogy ilyen két szék közül földre pottyanni.


Én a helyedben ha valóban ennyire hiányzik anyukád, és nem csak attól pánikolsz, hogy elvesztetted a "státuszod", felkeresném személyesen.


A telefonon hívogatás ilyen esetekben szerintem kicsit sem pálya.


Viszont tanulj belőle: A pénz nem minden.

2020. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/154 anonim ***** válasza:
99%
Sajnos nem sok. De ha meg is bocsátana, már messze ne lenne olyan a viszonyotok, mint régen. Vannak dolgok, amiket nem lehet jóvá tenni. Én inkább továbblépnék.
2020. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/154 anonim ***** válasza:
77%

Most, hogy Apud noje elovette az igazi arcat, mar jol jonne az Anyad? En sem vennem jo szivvel, ha a lanyom melyseges baratsagot apol egy olyan novel, aki szetrugta a csaladomat. Mondjuk ebben Apud is benne volt, meghozza vastagon. Dehat fobtosabb volt neked a medences haz es a baratnozes. Ok, naiv tini voltal..es oke, hogy nem akartal belefolyni a felnottek ugyebe, de akkor is! Anyud csak egy van...


Probald felhivni es rabeszelni egy szemelyes talalkozora. Ott elmondhatod, hogy mostanra mar latod, hogy sok mindenben igaza volt anno.

Apad nojevel szemben pedig ne hagyd magad, mert teljesen ki fog turni!

2020. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/154 anonim ***** válasza:
94%
Milyen gyakran találkoztatok a válás után. A heti egy kötelező talival ki volt pipálva, vagy ennél sűrűbben is kapcsolatban voltatok, ha nem is mindig személyesen, de legalább telefonon vagy chaten?
2020. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/154 A kérdező kommentje:

Köszönöm első. Vannak barátaim, de a családi dolgokat nem akarom kiteregetni. Meg nekik is van családjuk, meg gondjaik, én se szeretem, ha valaki vég nélkül panaszkodik nekem. Ez most persze elég hosszú lett, de jól esett kicsit kiírni a dolgokat.

Apával persze úgy ahogy jóban vagyunk, csak a barátnője miatt nem szeretek haza menni.

2020. jún. 22. 18:53
 8/154 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén, te megbocsájtanál anyukádnak ha ő hagyott volna így cserben? Ha apádat választotta volna téged meg eldob mert nem felelsz meg neki teljesen?
2020. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/154 anonim ***** válasza:
41%
Te eleve nem szeretted anyádat, gondolom, annak előzménye is volt, hogy ennyire nem kötődtél hozzá. Helyet keresel magadnak, hogy kifele áll a szekered rúdja a gazdag házból. Valami módos pasi mellett fogsz kikötni, te kis aranyásó.
2020. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/154 A kérdező kommentje:
Jól van lehet szidni, de szerintem ti is így döntöttetek volna a helyembe.
2020. jún. 22. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!