Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan miért gondolkodnak úgy,...

Sokan miért gondolkodnak úgy, hogy a gyereküknek csak annyit kell megadni amennyi jogilag is meg van fogalmazva és 18 évesen még menjen amerre lát? Az ilyen embereket mi motiválja a családalapításra?

Figyelt kérdés

Sokszor ezek az emberek semmit nem vesznek a gyerekeiknek, azon túl amire szüksége van az életben maradáshoz, de nem feltétlenül azért mert nem engedhetik meg, hanem ilyen az elvi rendszerük.


És sokan, külső szemlélőként is egyetértenek ezzel.


Itt olvastam egy olyat, ahol a kérdező gyerek kénytelen volt megragasztott kínai cipőben járni, mert nem vettek neki a szülei új cipőt. A kérdező leírta, hogy nem a legmárkásabbra vágyna, csak egy normálisra.


Erre olyan válaszok jöttek, hogy a szülőnek nem kötelessége Mercedest venni, holott semmi ilyenről szó sem esett.


Most nem azt akarom, hogy arról a kérdésről legyen szó, még sok kérdésben láttam hasonlót.


Engem az érdekelne, hogy minek vállal olyan személy gyereket, aki úgy gondolkodik, hogy mindenből a jogilag megfogalmazott minimumot kell csak megadni a gyereknek, csupán 18 éves koráig, és már azért is legyen olyan hálás mintha mindent megkapott volna?


2020. jún. 25. 12:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
22%

Na, benyaltad a hisztiző tini ajvékolását, és még külön kérdést is kírsz róla...


Egybites teccik lenni???


Qrvára nem arról szólt a történet, hogy 18évesen szélnek eresztik!

2020. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
Mert csak azért szült gyereket, hogy könnyebben kapjon lakáshitelt, vagy aláírt egy szerződést a bankkal, hogy x időn belül szül 2 gyereket, vagy egyszerűen becsúszott egy terhesség, amit nagyon nem akart, de álszenteskedésből nem vetette el.
2020. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, arra a kérdésre gondolsz ahol a gyerek vergődött hogy nem vesznek neki macbookot csak valami gagyi 100 ezres gépet?
2020. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#1. Én meg arcára leírtam, hogy nem az a történet érdekel, csak mellékesen említettem.

Senki nem állította, hogy arról szólt hogy 18 évesen szélnek eresztik, ettől még van egy csomó ilyen...

Te szándékosan értesz félre dolgokat?

2020. jún. 25. 12:21
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a kérdésed nagyon sarkított, mert csak a két szélsőséget írod le.

A gyereket egyik sem építi: ha úgy kap kínai cipőt, hogy egyébként vehetnének minőséget, vagy ha akkor is megkapja a legdrágábbat, ha már a 40. pár cipője, csak kisírja magának, az ugyanúgy hibás hozzáállást ad a pénzügyekhez.


Mint mindig, most is középen van az igazság: a szülő igenis támogassa a gyerekét, de az nem feladata, hogy ő teljesítse a gyerek életfeladatait, mint pl ingatlan vagy autó vásárlása.

2020. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#3. Nem, azzal a kérdéssel én nem találkoztam.
2020. jún. 25. 12:22
 7/28 A kérdező kommentje:

#5. Igazad van... De melyik szülő típusból lehet több az általad vázoltak közül?

Szerintem előbbiből itthon még több is van, mint a kettő közötti teljes skálán elhelyezkedő típusokbol összesen.

Szerintem ez a legelterjedtebb vélekedés.

2020. jún. 25. 12:25
 8/28 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, pontosan azt írtad le, miért tagadod???


"Most pl. mondtam nekik hogy kellene egy új cipő, nem valami teszkós szar aminek leszakad a talpa 2 hónap után. A válasz: mi ilyet tudunk venni, majd ha dolgozol, olyat veszel amilyet akarsz. Előtte egy új laptop kellett volna, mondtam nekik hogy erős gép kell, mert vágni is szoktam (média tagozatos vagyok), erre megvették a legolcsóbb legvacakabb Albakomp szart amit elő se merek venni asz osztálytársaim előtt, akiknek simán MacBook Pro-juk van, de legalább Air. "

2020. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
15%

Ilyen szulo amit irsz nincs.

Van szulo aki szul es neveli a gyereket de csoro vagy annyit dolgozik hogy nem jut eleg ideje figyelme a gyerekre. Van aki a sajat adossagait fizeti vagy a gyereknek kotott eletbiztositast/megtakaritast es ugy jart hogy csak sz.r tescosat tud venni es ragasztgatni, de ennek semmi koze a jogilag a minimumot megadja. Miylen jogiag? A jogban pont a szeretet, meghittseg a jo ertekrend nincs leirva. Mezitlabas cig...purde is lehet udvarias, baratsagos es egy kogazdag mindent megkapo budai villas is antiszoci taho. De a annyi ezer mas is van.

Sok szulo igenis lelkesen vallal gyereket, szerelemgyerek, varakozas hu de jo lesz aztan az evek soran valahogy elfaradnak. Es vegul elhanyagoljak a gyermekeiket. De legtobben ezt nem direkt es nem elore tervezetten teszik.

A kamaszok meg sokszor nem emlekeznek a korai eveikre nem tudjak mennyit ringatta oket az anyjuk vagy mennyi plussjatekuk volt....csak elnek bele a maba. Es a jovot se tudjak elkepzelni. (En se tudtam, de azt felfogtam nem mindenki lehet gazdag es nem mindenkinek ehet idealis csaladja.)

Szulokent mindig tudom mit es miert nem akarok megvenni es sok sok szulot ismerek akiknek hasonloan vannak bizonyos elveik es limitjeik, de amit te irsz olyat egyet sem:-).

2020. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

7: a kínai cipősből van több, de nem feltétlenül azért, mert büntetni akarja a gyerekét, hanem mert nem futja ennél többre!

Az a probléma, hogy az emberek többsége csóró, viszont köszönhetően a csodálatos social médiának, mindenhol azt sulykolják a fiatalokba, hogy semmit nem érsz, ha nincs meg xy dolog az életedben. És a legtöbben belemennek ebbe a játékba, aztán szétfrusztrálják egymást az instagramon meg a facebookon. Egy szegényebb vagy középosztálybeli szülőnek ilyenkor két választása van: vagy kielégíti a gyerek szükségleteit, de akkor hülyére dolgozhatja magát (és akkor jönnek a miertnemfoglalkozikvelemapu kérdések a gyakorira), vagy határokat szab a gyerekének, hogy minél inkább megóvja ettől az ocsmány, mesterkélt világtól. De akkor meg az a kérdés jön a gyakorira, hogy miértnemkapommegamacbookotkapjakbe.


Szóval nem könnyű a szülőknek sem, mert azért a legtöbben a legjobbat akarják a gyereküknek és ha a gyerek nem így éli meg, az nem feltétlenül a szülő hibája.

2020. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!