Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan miért gondolkodnak úgy,...

Sokan miért gondolkodnak úgy, hogy a gyereküknek csak annyit kell megadni amennyi jogilag is meg van fogalmazva és 18 évesen még menjen amerre lát? Az ilyen embereket mi motiválja a családalapításra?

Figyelt kérdés

Sokszor ezek az emberek semmit nem vesznek a gyerekeiknek, azon túl amire szüksége van az életben maradáshoz, de nem feltétlenül azért mert nem engedhetik meg, hanem ilyen az elvi rendszerük.


És sokan, külső szemlélőként is egyetértenek ezzel.


Itt olvastam egy olyat, ahol a kérdező gyerek kénytelen volt megragasztott kínai cipőben járni, mert nem vettek neki a szülei új cipőt. A kérdező leírta, hogy nem a legmárkásabbra vágyna, csak egy normálisra.


Erre olyan válaszok jöttek, hogy a szülőnek nem kötelessége Mercedest venni, holott semmi ilyenről szó sem esett.


Most nem azt akarom, hogy arról a kérdésről legyen szó, még sok kérdésben láttam hasonlót.


Engem az érdekelne, hogy minek vállal olyan személy gyereket, aki úgy gondolkodik, hogy mindenből a jogilag megfogalmazott minimumot kell csak megadni a gyereknek, csupán 18 éves koráig, és már azért is legyen olyan hálás mintha mindent megkapott volna?


2020. jún. 25. 12:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

#11: igen, abszolút igazad van!


Az igények fel vannak turbózva, egymás triggerelik a kölykök - ebbe a játékba nem kéne belemenni egyetlen gyereknek sem!


A tizenévesek többségének halvány fogalma sincs arról, hogy a (viszonylagos) jólétért mennyit dolgoznak a szüleik!

2020. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
29%
Az vállal gyereket, aki akar és mimdenki ugy neveli a sajatjat ahogy akarja. Kozod neked, ahogy masnak se, ehhez nincs, max akkor ha veszélyezteti valaki a gyerekét.
2020. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
28%

#13 sajnos ez nem így van. Sokan akarnak és nem tudnak vállalni és sokan nem akarnak, de becsúszik, mert nem működik a tabletta, elszakadt az óvszer a 48 órás tabletta lofaszt nem ér és a Vallás tiltja az abortuszt.


Szóval jelentős azoknak a része, akik nincsenek benne a "az vállal gyereket, aki akar" csoportban.


Plusz itt van a Ratkó korszak 2. Ha lakni akarsz valahol és nem akarsz utcára kerülni, bevállalsz sok gyereket a pénzért.

2020. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%
A prolik csinálják ezt. Nekik nincsenek érzelmeik, EQ-juk. Azért csinálnak gyereket, mert pénzt kapnak utána, de mivel ez a gyerek 18 éves korában megszűnik, így akkor értelemszerűen utcára teszik. Én értelmiségi családban nőttem fel, és amikor először mesélte el nekem ezt egy proli, akit ugyanígy 18 évesen utcára tettek, nem tértem magamhoz, egyszerűen nem értettem, hogy létezhet ilyen. Számomra felfoghatatlan ez.
2020. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt komolyan Magyarországon kell megkérdezni, ahol csak onnantól kezdve nő egy nő, ha már minimum háromszor szült?
2020. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy a kérdezőt megihlette egy korábbi kérdés, én értem amiről ír, mert létező dolog.


Ha most egyszerűen nézem, nem veszem figyelembe azt az általános érvényű igazságot, hogy a nyomorba szülnek csak igazán az emberek (roma vagy nem roma az most mindegy), mert unatkoznak és tudatlanok, akkor is elindult egy hullám ezzel a "szülj pénzért" dologgal.


Tehát a módosabb, icipicit jobb sorban lévő emberek között arányaiban kevesebb baba születik, de amelyik igen, az jó eséllyel pénz miatt.


Na most aki eleve csak azért vállalt babát, hogy végre elköltözzön a gyerekszobából, az amúgy is csak a minimumon szeretne túljutni, végre saját életet élni, stb. Neki ehhez bár morbidul hangzik, a gyerek csak egy eszköz.


Ezért ilyen mocsok káros ez a mentalitás, hogy szülj és akkor fizetünk. A többségnek ez csapódik le belőle, hogy a baba egy fizetőképes eszköz. És ez még egy black mirror epizódba is beillene.

2020. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
12%
vagy leszarja a gyerekét mert rájött hogy túl nagy teher, vagy fél önállóan gondolkodni, hátha elrontja a gyerekét
2020. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

Társadalmi nyomás és politikai nyomás, óriás plakát, rádió és téve hirdetések vannak arról, hogy csinálj gyereket.

Sehol nem találok olyat, hogy miként érdemes nevelni egy gyereket egy 14 órás munka mellett, ami ahhoz kell, hogy legyen áram és kaja a háznál.

2020. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Metionin ***** válasza:
84%
Nálunk pontosan ez zajlott. Anyám azért szült mert mindenki mondogatta hogy jó lesz, apám mondta hogy ő amúgy nem akart gyereket de anyám nyávogott. Ő le is szart szinte egész életemben, úgy volt vele, hogy anyámnak kellettem, bajoljon velem ő. Eredmény: amíg pici voltam és cuki, hoztam a lájkot anyukának, addig imádott, utána ahogy kezdett a saját személyiségem kialakulni kisiskolásként már látszott, hogy nem kedvel annyira de "zsenigyerek" voltam és még lehetett lájkot gyűjteni, gimis koromban már elveszett a varázs és alig várta hogy elmenjek egyetemre, konkrétan közölte hogy jó lenne ha már nem költöznék vissza. Egyébként egész idő alatt szörnyen zavartam anyámat, amikor épp nem lehetett kirakatba tenni, otthon mukkanni se lehetett, nem lehettek barátaim, nem játszhattam senkivel, nehogy odaszokjanak a gyerekek. Anyám sem szereti a gyerekeket amúgy, csak ki kellett pipálni a tételt a társadalmi elváráslistán. Na, szóval ilyesféle motivációval vállalnak gyereket a hasonló emberek.
2020. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Rém szánalmasak ezek az emberek. Aztán az ilyen szemétládák szólnak meg ha azt mondom, hogy később szeretnék csak gyereket, mert nem akarom a csupasz valagamra vállalni.


Nálam egy normális szülő ott kezdődik, hogy leendő felnőttként tekint a gyerekére, nem pedig úgy szül, mintha azt várná, hogy nem is tudom... A gyereke nem éri meg a felnőtt kort, aztán addig meg legalább cuki.

2020. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!