Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a húgomat kell sztárolni...

Miért a húgomat kell sztárolni és miért kell állandóan az ő pártját fogni?

Figyelt kérdés

A húgommal nagyon rossz a kapcsolatunk, mert teljesen két különböző személyiség vagyunk és nem bírunk meglenni egy fedél alatt. Ez már nagyon sok éve így van. Már 4-5éve azt vettem észre, hogy bármi történik, apám a húgom oldalán áll. Mindig engem piszkál minden sz*rért.


Pár éve érettségire tanultam, berontott a szobámba és mondta, hogy menjek le a boltba, mert neki kell valami. Mondtam, hogy most nem tudok, mert érettségire tanulok és most nagyon benne vagyok a tananyagban. Mondtam még, hogy küldje le a húgomat. Felháborodva becseszte a szobaajtómat, hogy a húgom nem lehet zavarni, mert hajnali 3kor ért haza egy buliból és alszik...


Amikor a húgom "főz" valamit magának ebédre, fater kihív, hogy mosogassak már el. Mondom, hogy nem én hagytam a koszos edényeket a mosogatóban, erre elkezd ordibálni, hogy nem érdekli ez, a húgom "főzött" én nekem meg mosogatnom kell utána. Bezzeg, ha én főzök valamit, akkor elmosogatok magam után, mivel ez az alap, hogy rendet hagyok magam után.


Eljött az év, amikor a húgom érettségizett. Ha véletlenül a huzattól becsapódott az ajtóm, le voltam cseszve, hogy ne hangoskodjak, mert a húgom tanul az érettségire. Érettségi előtt 2 héttel kezdett el tanulni, előtte semmit sem tanult, végig bulizta az összes pénteket és szombatot, vasárnap meg egész nap aludt. Persze fater anyagilag támogatta a bulizását. Amikor kértem egy kis pénzt, hogy le tudjam tenni a jogsimat, mert kifogytam a pénzemből, mivel egyetem mellett nem tudtam annyit dolgozni, jött a válasz, hogy nincs erre pénze (kb 60000Ft hiányzott) és mondta, hogy döntsem el, hogy melyik a fontosabb, az egyetem vagy a munka, hogy legyen jogsim. (Egy tárgyból nem tudott leérettségizni, a többi épphogy 2es lett neki).


Bármilyen jó eredményeket értem el egyetemen és elmerészeltem újságolni, mindig az volt a válasz, hogy "Szuper" vagy "gratulálok" és nézte tovább a TV-t, mintha nem is csináltam volna semmit. Húgom állandóan részegen jött haza, arra pedig olyan büszke volt, hogy el sem lehet mondani és mindig felhozza ezt, hogy milyen jó ez, bulizza ki magagát, stb...


Egyszer arra jöttem haza, hogy a szobám fel lett forgatva és hiányzik pár dolgom. A szobámba szoktam elrakni kis rágcsálnivalót, hogy tudjak nassolni tanulás közben néha és volt egy jó fajta bontatlan borom, amit egyik külföldi haveromtól kaptam. Ezt a bort elraktam, hogy majd egy különleges alkalomnál elfogyasztom a barátaimmal.

Amikor megláttam, hogy ezek eltűntek, akkor nagyon ideges lettem. Húgom épp hozta ki a szobájából az üres borosüveget, ami persze az enyém volt. Számon kértem, hogy mit képzel magáról. Fater elkezdett velem ordibálni, hogy hagyjam őt békén. Az sem érdekelte, hogy felforgatta a szobámat és meglopott. Még én voltam az irigy, kibírhatatlan barom...


Amikor jönnek látogatóba rokonok, akkor is a húgomnak kell a középpontban lennie (mint mindig). Ha nem róla kérdezgetik, hanem róla, akkor önmagából kikelve elkezd hisztizni és bevonul a szobájába sértődötten.


Most ez miért olyan menő dolog, hogy ennyire sztárolni kell a húgom?

Miért kell támogatni ezt a bulizást? Miért lehet fontosabb neki a húgom baromságai, mint az én eredményeim?


(Bármikor, amikor akartam faterral erről beszélgetni, én voltam a szemtelen és nem akart erről hallani semmit. Amikor nekem van igazam és ezt tudatom neki, akkor ő van felháborodva). Anyám próbálja néha megoldani ezeket a helyzeteket, de nem nagyon sikerül neki, de legalább Ő örül az eredményeimnek.

Elköltözni nem tudok még, mivel még nem fejeztem be a sulit és nincs pénzem albérletre. Tanulás mellett meg nem lehet elmenni dolgozni annyit, hogy legyen is rá pénzem.

23F



2020. jún. 26. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Ha anyud normális és apukád ilyen, akkor valószínűleg ő apuci pici hercegnője. Nem tudsz vele mit csinálni.

Szerintem ne foglalkozz apukáddal. Ne tőle várd a dicséretet, megerősítést. A családban is biztosan van olyan, aki normális veled. Meg ott vannak a barátok. Velük töltsd az idődet. Apukádat meg sz_ard le.

Otthon laksz egyébként vagy koli?

2020. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
En nagyon sajnalom a hejzetedet. Nem voltam ebben a szituacioban mert nincs testverem de probalom aterezni. A hejedben ahogy lehetösegem adodik el költöznek. Szomoru, hogy egy szülö a gyereket italozasra neveli. En biztos vagyok benne, hogy felelössegteljes es sikeres felnött valik belöled, es ha lesznek majd gyerekeid nem fogod ezeket a hibakat elkövetni. Ami meg a hugodat illeti nem kizart, hogy ket harom ev mulva a gyakorira fog irni, "elhagyott a pasim van egy gyerekem de nincs penzem se szakmam mit tegyek" cimszo alatt. Tenyleg nagyon sajnalom ahogy veled bannak ez nem helyes, de kivanom hogy nagyon sikeres ember legyel es ne add fel.
2020. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

Biztos, hogy 23 éves férfi vagy?

Amit ideöntöttél az kb. egy 12 éves kislány nyafogása.

2020. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Ez változni már nem fog. Végezd el a sulit, aztán költözz el!
2020. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Változtatni sajnos nem tudsz,mert ő az apuci kedvence. Apáddal a kapcsolatodat hanyagold,inkább az anyáddal legyél. Vannak barátaid,velük is lehetsz.A lényeg az,hogy az apádat hanyagold,neki ott van a drága hugicaaa.
2020. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
6%
fogd végre fel, hogy jobb nálad
2020. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Vègig azt hittem, hogy csaj ír.
2020. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
lol én is
2020. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, elég normálisnak tűnsz...

Lépj le amint lehet, addig meg zárd kulcsra a szobaajtód és ereszd el a füled mellett a dolgokat.

2020. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ápold a kapcsolatodat anyukáddal, apádat meg szard le.
2020. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!