Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a húgomat kell sztárolni...

Miért a húgomat kell sztárolni és miért kell állandóan az ő pártját fogni?

Figyelt kérdés

A húgommal nagyon rossz a kapcsolatunk, mert teljesen két különböző személyiség vagyunk és nem bírunk meglenni egy fedél alatt. Ez már nagyon sok éve így van. Már 4-5éve azt vettem észre, hogy bármi történik, apám a húgom oldalán áll. Mindig engem piszkál minden sz*rért.


Pár éve érettségire tanultam, berontott a szobámba és mondta, hogy menjek le a boltba, mert neki kell valami. Mondtam, hogy most nem tudok, mert érettségire tanulok és most nagyon benne vagyok a tananyagban. Mondtam még, hogy küldje le a húgomat. Felháborodva becseszte a szobaajtómat, hogy a húgom nem lehet zavarni, mert hajnali 3kor ért haza egy buliból és alszik...


Amikor a húgom "főz" valamit magának ebédre, fater kihív, hogy mosogassak már el. Mondom, hogy nem én hagytam a koszos edényeket a mosogatóban, erre elkezd ordibálni, hogy nem érdekli ez, a húgom "főzött" én nekem meg mosogatnom kell utána. Bezzeg, ha én főzök valamit, akkor elmosogatok magam után, mivel ez az alap, hogy rendet hagyok magam után.


Eljött az év, amikor a húgom érettségizett. Ha véletlenül a huzattól becsapódott az ajtóm, le voltam cseszve, hogy ne hangoskodjak, mert a húgom tanul az érettségire. Érettségi előtt 2 héttel kezdett el tanulni, előtte semmit sem tanult, végig bulizta az összes pénteket és szombatot, vasárnap meg egész nap aludt. Persze fater anyagilag támogatta a bulizását. Amikor kértem egy kis pénzt, hogy le tudjam tenni a jogsimat, mert kifogytam a pénzemből, mivel egyetem mellett nem tudtam annyit dolgozni, jött a válasz, hogy nincs erre pénze (kb 60000Ft hiányzott) és mondta, hogy döntsem el, hogy melyik a fontosabb, az egyetem vagy a munka, hogy legyen jogsim. (Egy tárgyból nem tudott leérettségizni, a többi épphogy 2es lett neki).


Bármilyen jó eredményeket értem el egyetemen és elmerészeltem újságolni, mindig az volt a válasz, hogy "Szuper" vagy "gratulálok" és nézte tovább a TV-t, mintha nem is csináltam volna semmit. Húgom állandóan részegen jött haza, arra pedig olyan büszke volt, hogy el sem lehet mondani és mindig felhozza ezt, hogy milyen jó ez, bulizza ki magagát, stb...


Egyszer arra jöttem haza, hogy a szobám fel lett forgatva és hiányzik pár dolgom. A szobámba szoktam elrakni kis rágcsálnivalót, hogy tudjak nassolni tanulás közben néha és volt egy jó fajta bontatlan borom, amit egyik külföldi haveromtól kaptam. Ezt a bort elraktam, hogy majd egy különleges alkalomnál elfogyasztom a barátaimmal.

Amikor megláttam, hogy ezek eltűntek, akkor nagyon ideges lettem. Húgom épp hozta ki a szobájából az üres borosüveget, ami persze az enyém volt. Számon kértem, hogy mit képzel magáról. Fater elkezdett velem ordibálni, hogy hagyjam őt békén. Az sem érdekelte, hogy felforgatta a szobámat és meglopott. Még én voltam az irigy, kibírhatatlan barom...


Amikor jönnek látogatóba rokonok, akkor is a húgomnak kell a középpontban lennie (mint mindig). Ha nem róla kérdezgetik, hanem róla, akkor önmagából kikelve elkezd hisztizni és bevonul a szobájába sértődötten.


Most ez miért olyan menő dolog, hogy ennyire sztárolni kell a húgom?

Miért kell támogatni ezt a bulizást? Miért lehet fontosabb neki a húgom baromságai, mint az én eredményeim?


(Bármikor, amikor akartam faterral erről beszélgetni, én voltam a szemtelen és nem akart erről hallani semmit. Amikor nekem van igazam és ezt tudatom neki, akkor ő van felháborodva). Anyám próbálja néha megoldani ezeket a helyzeteket, de nem nagyon sikerül neki, de legalább Ő örül az eredményeimnek.

Elköltözni nem tudok még, mivel még nem fejeztem be a sulit és nincs pénzem albérletre. Tanulás mellett meg nem lehet elmenni dolgozni annyit, hogy legyen is rá pénzem.

23F



2020. jún. 26. 09:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Sz**j a szájukba, mintha nem is léteznének, ignoráld őket. Csak magaddal törődj, csináld a saját kis dolgaidat, ha elkezdik az orditozást te akkor se foglalkozz velük, ne legyél partner az ingyen cirkuszban. Én jó tanuló voltam, sosem kötekedtem a tesóimmal (nem mertem),mégis sokszor alaptalanul kihasználták, hogy én vagyok a legkisebb és lány, sokszor megvertek, megszivattak, megloptak, ha átjöttek a haverok menő volt megalázni is. A szüleim már csak akkor orditoztak mindhármunkkal, amikor már vörös fejjel bömböltem, vagy sipitoztam az idegtől. Erre már felfigyeltek, mert gondolom ez már nekik is idegesítő volt.. "k*ssoljatok már, nem igaz hogy mindig ezt kell csinálni" aztán persze lecseszés után még többet kaptam. Végül "felnőttünk", mindenkiből lesz, ami lesz, nem kellemes emlék, de elmúlt, gyengébb nem lettem, csak erősebb. Őket is szopatja mostmár rendesen az élet, dolgozik a karma. Te is bírd i ezt a kicsit már, kitartás
2020. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Apád lenyom téged, mert nem tud veled mit kezdeni fiúgyermekkent. A férfi minta kialakitasa helyett elnyomni tud csak, mert fosik. A sajat bizonytalanságát vetíti ki rad, férfiként rivalis vagy neki. Tuti hogy anyaddal is vannak problémáik, mivel egyedül a kis hencegőcskéje néz fel rá, az is csak azért mert elcseszettül mindent ráhagy.
2020. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sajnos nem voltam ilyen értelemben a helyzetedben, de átérzem. Szerintem apukádat engedd el, neki te kb. nem létezel, mint én az enyémnek. Innentől fogva pedig akár cigánykereket is vethetsz, úgyis a húgica lesz a befutó. Amit viszont tehetsz, hogy tanulsz minden erőddel és amint lehet megpattansz. Aztán majd visszaadod ezt a "kedvességet", ha öreg lesz a kedves apuka a testvéred meg egy életképtelen nő, akivel majd úgyis elbánik az élet. Aztán majd akkor nehogy segíts neki, majd segítsen a szupersztár! Xd

Egyébként kitartást és jó eredményeket kívánok! Hidd el, jobb lesz! :)

2020. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekem még attól is kinyílt a bicska a zsebemben, ahogy húgod viselkedik. Úgy tűnik a leírtak alapján, hogy vagy visszaél a helyzetével vagy egy hihetetlenül ostoba liba. Miféle lány az, aki ebben a korban ilyen gyakran esik részegen haza? Apád helyretehetné a fejét, ahelyett hogy téged csesz le. Tanulj és tényleg pattanj meg mielőbb! Szorítok neked!
2020. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%
Sok sikert kívánok én is! És kitartást... költözz el koliba vagy több sráccal lakásba, úgy olcsóbb.
2020. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem durván, de nálunk is volt hasonló csak pont fordítva (én vagyok a lány, öcsémmel lett kivételezve). Leléptem otthonról 200 km-re, és baromira jó nekem így :)

Nem jött még el az “ én időm “ de már most látszik hogy öcsém egy troger link szar lett akinek öntve van a pénz (én egy hónapban 15-20 ezer forintból vettem városi bérletet egyetem alatt, hazaútra jegyet, enni-inni, a többit ha maradt), vettek neki autót, fizetik a fenntartását, ha valahova megy megint a pénzecske... Nagyon várom hogy bármire szükségük legyen, akár elvi akár anyagi szinten; függetlenül attól hogy végül segítek e, az első mondatom az lesz, miért nem a kedvenc gyereked segít?

2020. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a húgod nagyon hasonlít az apukádra akár személyiségileg, de lehet hogy külsőleg is; és akkor tehát, hogy saját magát látja benne; mert mondjuk ő is pont ilyen bulizós volt. Vagy nemtom, lehet , azért lágyabb szívű vele, mert ő lány; és akkor nemtom, vele nem akar olyan szigorú lenni,mert mondjuk lehet, hogy tudja, hogy a lányok általánosságban érzelmesebbek tudhatnak lenni. Vagy nemtom, lehet, hogy te még egy olyan gyerek voltál , aki vagy becsúszott; vagy mittomén, lehet, hogy olyat is szoktak, hogy a csaj direkt teherbe esik, hogy megmentsék a kapcsolatot; de aztán a húgod ő meg mégis egy tervezett gyerek volt; vagy nem volt tervezett esetleg ő sem; csak apukád már tök korán mondjuk elkezdte benne észrevenni a saját személyiségét. Vagy pl esetleg a húgod jól tud "feneket nyalni", nyalizni, hogy megkapja, elérje, amit akar; pl ha el akar menni buliba, és részegen hazaesni, akkor megteheti; meg úgy "édeskedik"; az apukádnak, ezt is a nyalizáshoz kapcsolódóan gondolom, ezalatt nagyjából azt értem; hogy rájátszik, hogy ő a bájos kicsi lánya, mint a Shrekben a kiscica, amikor olyan cukin néz; tehát így rájátszik a cukiságára; mert tudja, hogy ő "apuci pici lánya". Tehát így cukiskodik, hogy 'ő milyen bájos, aranyos lány', és neki persze, hogy mindent megengednek. Lehet, hogy apukátoknak az a baja, hogy te "nem nyalod ki a fenekét"; nem szoktál neki ilyesmiket mondani csakúgy (álszentül), hogy így hízelegni, hogy "Jaaj, te vagy a Világ legjobb apukájaaa..." Meg ilyenek, szóval lehet, hogy tesód ezt csinálja; de szóval én asszem, hogy apukád olyannak látja őt, mint amilyen ő volt ennyi idősen; és akkor ezért van vele kivételezve. Ez ellen nem tudsz mit tenni amúgy tehát sajnos:S:S Meg mégegy dolog eszembe jutott; nem törvényszerű; de van olyan , hogy amit a nagyobbnak tökre így ki kell harcolnia, azt a kicsi már tök könnyen megkapja; persze hallottam már a fordítottják is, hogy a kicsit tökre szigorúan fogták, és neki pl még ellenőrizgették is, hogy miket tanulgatott pl. De szóval tehát vannak ilyenek is.
2020. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Én tervezett gyerek voltam, a húgom csúszott be véletlen.

Nem nyalizik. Folyton beszól faternak, hogy "véd bolond", "már nagyon öreg vagy és gyorsan elfelejtesz mindent", "csúnyán festetted ki a szobát", stb... Szóval nagyon pofátlanul beszologat és egyáltalán nem finomkodik. Ezen faterral elrohognek a végén. Amikor én véletlen belerugok valamibe és akaratlanul is kicsúszik a számon egy b*zmeg, akkor már kiabál, hogy "Hogy beszélsz?! Vigyázz a szádra!"

2020. júl. 27. 20:02
 19/22 anonim ***** válasza:
Akkor látja, hogy őt nem lehet elnyomni, a tesód ilyen domináns személyiség; és lehet, hogy apukád tart is tőle, behódol neki; apukád az ő kiskutyája,ő meg egy "hercegnő". De szóval azt hiszem, hogy akkor tehát vagy fél tőle apukád; vagy látja, hogy ő (a csaj) bátor, és nagyon egós, és nagyon tudja mit akar és nagyon céltudatos, és ezért akarja körülugrálni; vagypedig tényleg saját magát látja benne. Vagy szóval a húgod egy ilyen domináns, beképzelt-típusú "vezérszemélyiség", aki elvárja, hogy körülugrálják; és apukád le is veszi ezt tesód energiáiból. Mert én még arra tudnék gondolni,hogy a tesód egy kis beképzelt, arrogáns leány, aki nagyon fennhordja az orrát, meg akaratos, meg szóval ilyen nagyon kemény, heves vérmérsékletű személyiség; vagy nemtom, de ilyenek jutnak még eszembe.
2020. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Te csak úgy becsúsztál, ezért bebuktak dolgokat, össze kellett miattad házasodni stb? Vagy apukád riválisának tart és zavarja, hogy jobb vagy?
2020. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!