Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van az apámból. Ki...

Elegem van az apámból. Ki bírná ezt ki ép ésszel?

Figyelt kérdés
Borzasztóan elegem van az apámból. 21 éve keseríti meg az életemet, anyám halála óta. Érzelmileg sosem törődött velem, egy nárcisztikus, önző ember. Nem lehetett vele soha beszélgetni, nem tudok vele őszinte lenni, elmondani neki dolgokat. Ha el is mondok neki valamit, nem mond semmit, hallgat. Három éve egy párkapcsolatomat is tönkre vágta, iszonyatosan viselkedett, akkori párom miatta dobott ki. Ha összeveszünk, képes a fejemhez vágni hogy én akkor itt hagytam, és milyen szar volt neki egyedül. Szerinte megérdemlek minden fájdalmat amit exem okozott azért, mert őt akkor itt hagytam. Ki a fene mond ilyet a kölykének?! Sajnálom hogy haszonélvezetije van a lakásomon, mert már rég kidobtam volna. Megpróbálok valahogy összegyűjteni albérletre, és idővel elmenni, mert nem bírom tovább idegekkel. Egész nap cseszeget, nekem kell boltba mennem, mindent intéznem. Más rokonunk nincs. Sajnálom hogy hosszú volt, de jólesett ki írni magamból.
2020. jún. 26. 18:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Amikor bele van fáradva lelkileg az ember, főleg 21 éven keresztül, szerintem akarva akaratlanul is szeretné ha vége lenne. Nem vagyok rossz ember, de pszichikailag nagyon fáradt vagyok.
2020. jún. 26. 20:38
 12/19 anonim ***** válasza:
segítséget kéne kérned (előző vagyok). terápia. nagyon gyakran a nárcisztikus rokonnal úgy tudsz csak dűlőre jutni - sajnos tapasztalat -, hogy végleg elvágod vele a kapcsolatot
2020. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
15%
Én is így voltam, aztán idővel elkezdett ütni, verni. Aztán vissza ütöttem. Feljelentett. Aztán ez addig fajult hogy 14 hónap börtönt kaptam miatta. Amióta kijöttem a börtönből hajléktalan vagyok. Ez immáron 1 éve. 2 lehetőséged van: 1. Elköltözöl, 2. Berakod a börtönbe. Írj privatot ott ha akarod leírom hogyan tudod ezt kivitelezni. Kb. Fél év alatt be tudod zárni kb. 1-2 évre. Közben zár csere de szerintem tutti hogy nem akar majd többet a nyakadra menni!!!!
2020. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
12-es hozzászóló: egy gonosz alkoholista rossz indulatu emberen nem lehet segíteni. És a legrosszabb ezek az emberek azt hiszik hogy jók.
2020. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14-es (12-es vagyok..) nem az apán kell segíteni, a kérdezőnek kellene saját magának segítséget kérni
2020. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
47%
Ezt csak úgy lehet kivitelezni hogyha vagy az apa vagy a kérdező költözik. Mindenféleképpen minden kapcsolatot meg kell szakítani. Én egy éve nem láttam, nem is akarom. inkább dögöljek meg az utcán, minthogy valaha is lássam. Különben élek hajléktalanként mint jelenleg az alkoholista agresszív, büdös apám! És meg nem mondja rólam senki sem hogy hajléktalan vagyok. Az erdőben lakom egy picike kis oduban!
2020. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Fizikailag sosem bántalmazott, lelkileg annál inkább, tizenéves korom óta. Soha nem fogom neki azokat megbocsátani. Mikor egy másik városban éltem akkori párommal, kivirultam szó szerint, mert messze volt. Ő itthon vedelt, ahogy mesélték ismerősök.


13-as: Nagyon sajnálom hogy hajléktalan lettél, ez iszonyatos lehet :( Azért nem fogok egy 84 éves embert a börtönbe küldeni, egy otthonba gondoltam. Mind a kettőnknek ez lenne a legjobb megoldás.

2020. jún. 26. 22:15
 18/19 anonim ***** válasza:

Neked kellene összeszedni magad és elmenni. Ki tartja fent a lakást? Ki fizeti a számlákat?

Neked még jelenleg semmi jogod a lakáshoz mert az apádnak van haszonélvezeti joga.

Szedd össze magad és költözz el

2020. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Eltudom kepzelni milyen egy kotekedo emberrel elni. Volt benne reszem, megertelel. Engem lelkileg teljesen tonkretett
2020. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!