Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor menjek el sminket...

Akkor menjek el sminket venni, amikor anyukám velem van, vagy inkább nélküle?17l

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy valamikor anyuval el fogunk menni abba a városba, ahol kolis vagyok. Nekem semmi dolgom nem lenne ott valószínűleg, csak én jobban tájékozódom ott ezért megkért, hogy menjek vele, mert neki kéne valami alkatrész a varrógépéhez, de netről nem akar rendelni, de nem is ismeri azt a környéket, ahol az az üzlet van, én meg ugye nem értek hozzá, hogy egyedül elküldjön.

És ha már vele megyek, arra gondoltam, hogy útbaejthetnénk egy drogériát, mivel már egy-két sminkcuccom kezd kifogyni. Igazából inkább csak egy alapozó és egy korrektor kéne szerintem. Anyukám viszont nem szeret sminkelni, ezért nem érti, hogy én miért költök rá "rengeteget". (Rengeteg=egy dolog többe kerül, mint ötszáz forint) Természetesen a saját spórolt pénzemből venném, aminek a nagyrésze nem tőle van, viszont neki mániája mindenre megjegyezéseket tenni, így ha velem jönne akkor tuti hallgathatnám a megjegyzéseit. Helyben viszont nem tudok ilyen dolgokat venni, mivel kisvárosban lakunk, helyben nincs drogéria, max olyan noname alapozót és korrektort vehetnék, ami nem tartós, nem jó az állaga, cserébe majdnem annyiba kerül, mint amilyet én használok. És az igazat megvallva nekem külön nincs kedvem utazgatni csak ezért, viszont ilyen dolgoknak nem tudom megnézni a színét, ha a netről rendelném meg, tehát muszáj lenne személyesen beszereznem. Már csak az a kérdés, hogy vegyem rá magam a random külön utazgatásra, vagy ejtsem meg akkor, amikor anyámmal vagyok. Mit gondoltok, mi legyen?



2020. jún. 27. 12:41
A kérdező szavazást indított:
Utazz külön.
Intézd el, ha már ott vagy egyébként is.
91 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megveszed akkor, amikor anyukáddal vagy, akkor legalább elkezdhetsz kiállni magadért és megtanulni megfelelően kezelni a megjegyzéseit is. Egyszer muszáj ezt is megtanulni, különben egész életedben azon fogsz szorongani, hogy "jajj anyu mit fog szólni" ahelyett, hogy élnéd az életed és úgy intéznéd a dolgaid, ahogy neked megfelel.
2020. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Mindenen van színkód, simán tudnàl rendelni.

Itt a nyár, korrektor és alapozó pont most nem kellene, ilyenkor a problémás bőrnek többet árt, mint használ.

2020. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Vedd meg az anyuddal, majd leszokik a megjegyzéseirõl.
2020. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd neki miutan vegeztetek a varrogepalkatresszel hogy akkor o nyugodtan varjon meg kint amig beugrasz par dologert a drogeriaba. Persze lehet be akar veled menni es majd megjegyzest is tesz, hogy uh de draga, de erre mond azt igen anyu tudom nem a legolcsobb, de szeretnek vigyazni a borom egeszsegere es inkabb minosegit veszek mint olyat amitol aztan baja lesz a boromnek. Ha erre meg azt mondja na ezert ne sminkelj egyaltalan, akkor meg mondd anyu en megertem te nem szoktal sminkelni megse piszkallak erte kerlek te se tegyel ra megjegyzest koszi. Aztan mar barmit mond csak hallgass.

Ha szerencsed van akkor meg bejutsz egyedul. Azert mond legalabb 15 percig bent leszel nehogy utana meg azert piszkaljon.

2020. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Te jó ég, milyen lehet olyan családban élni ahol az 500 forint rengeteg
2020. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Az én anyám is ugyanilyen a sminkek terén, szóval megértelek :D én ettől még elintézném, ha már ott vagyok és kibírnám a megjegyzéseket. Esetleg azt csinálhatod, ha megoldható, hogy amíg anyukád bemegy az ő boltjába, addig te beugrasz a drogériába. Vagy ha ez nem, akkor akár köthetsz vele tréfásan egy alkut: idegenvezeted a városban, de cserébe ne szóljon bele a sminkvásárlásodba.
2020. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem mindegy? Jézusom...
2020. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

#5

szemét és seggfej vagy!

2020. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én elmennék. Bár az én anyám ennek az ellentetje, próbál minden sminkcuccot rámtuszkolni, hogy "csajosodjak". Szerintem szard le a gonosz megjegyzéseket, a te életed és pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz.
2020. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy az ötszáz forint sok lenne, hanem az, hogy anyám szerint a smink hülyeség, nem látja értelmét és szerinte felesleges dolgokra sok ennyit kiadni. De ennek ellenére nem tiltja meg, csak nagyon jól lehet hallgatni a megjegyzéseit, ha látja, hogy egy-egy sminktermék mennyibe kerül.

Őszintén, én nem szeretnék netről rendelni alapozót, vagy korrektort. Aláírom, meg tudnám nézni a színkód alapján, de mivel nálam elég sokáig kitart például egy korrektor, mire kifogy már lekopik róla az a felirat, amin a színkód van. Plusz személy szerint jobban szeretem megnézni élőben az ilyeneket inkább.

És ami azt illeti nyáron nem sminkelek napi szinten, tehát nem hiszem hogy rendes arcápolás mellett sokat ártanék vele, pláne, hogy idén nincs annyira kánikula.

Igazából gondoltam arra, hogy amíg ő megveszi az alkatrészt, addig én elmegyek a legközelebbi drogériába, de attól tartok, mire attól tartok, mire anyám beszerzi azt, ami neki kell, addigra én nem végzek az ide-oda sétálgatással.

Bár lehet az lenne kézenfekvő, hogy ha úgy adódik, hogy lesz annyi idő a vonatig, akkor beszerzem akkor, ha nem, akkor megoldom máshogy

2020. jún. 27. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!