Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor menjek el sminket...

Akkor menjek el sminket venni, amikor anyukám velem van, vagy inkább nélküle?17l

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy valamikor anyuval el fogunk menni abba a városba, ahol kolis vagyok. Nekem semmi dolgom nem lenne ott valószínűleg, csak én jobban tájékozódom ott ezért megkért, hogy menjek vele, mert neki kéne valami alkatrész a varrógépéhez, de netről nem akar rendelni, de nem is ismeri azt a környéket, ahol az az üzlet van, én meg ugye nem értek hozzá, hogy egyedül elküldjön.

És ha már vele megyek, arra gondoltam, hogy útbaejthetnénk egy drogériát, mivel már egy-két sminkcuccom kezd kifogyni. Igazából inkább csak egy alapozó és egy korrektor kéne szerintem. Anyukám viszont nem szeret sminkelni, ezért nem érti, hogy én miért költök rá "rengeteget". (Rengeteg=egy dolog többe kerül, mint ötszáz forint) Természetesen a saját spórolt pénzemből venném, aminek a nagyrésze nem tőle van, viszont neki mániája mindenre megjegyezéseket tenni, így ha velem jönne akkor tuti hallgathatnám a megjegyzéseit. Helyben viszont nem tudok ilyen dolgokat venni, mivel kisvárosban lakunk, helyben nincs drogéria, max olyan noname alapozót és korrektort vehetnék, ami nem tartós, nem jó az állaga, cserébe majdnem annyiba kerül, mint amilyet én használok. És az igazat megvallva nekem külön nincs kedvem utazgatni csak ezért, viszont ilyen dolgoknak nem tudom megnézni a színét, ha a netről rendelném meg, tehát muszáj lenne személyesen beszereznem. Már csak az a kérdés, hogy vegyem rá magam a random külön utazgatásra, vagy ejtsem meg akkor, amikor anyámmal vagyok. Mit gondoltok, mi legyen?



2020. jún. 27. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem vedd meg, akár vele. Pl elkíséred az alkatrészhez (hiszen nem akar/tud egyedül menni), aztán mondod, hogy nézzünk már be még legyszi XY drogériába is, mert nekem meg kellene onnan pár dolog. Ha nagyon nem akar, max mentek külön vonattal, mész eggyel később ha ennyire hajthatatlan, ha már egyszer ott vagy hülye lennél nem elintézni a saját dolgaidat is
2020. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
38%
Sok hűhó semmiért.
2020. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
35%

Old meg úgy, hogy előbb menj fizetni mint ahogy anyukád kiválasztja ami neki kell.

Vagyis vagy váljatok szét amikor beértetek a városba és elvitted oda ahol a varrógép alkatrészt meg lehet venni és te külön menj be a közeli drogériába, majd találkozzatok utána, vagy ha együtt mentek be a drogériába akkor mond neki hogy nézelődjön nyugodtan, te meg gyorsan vedd meg azt amit akarsz és utána csatlakozz hozzá.

Mielőtt mentek nézd meg hogy milyen messze van a drogéria attól ahová mennie kell, meg tudod-e járni az utat oda-vissza amíg ő bent elintézi a dolgát, hogy csak kicsit kelljen rád várnia, vagy érdemesebb mondani neki hogy találkozzatok egy harmadik helyen és ő is elintézi amit szeretne meg te is ugyanazon idő alatt.

De megteheted azt is hogy megkéred az egyik ott lakó barátnődet, hogy menjen oda ő is, vegye meg neked amit szeretnél és találkozzatok - akkor csak neki kell odaadnod a pénzt a kozmetikumokért, anyukádnak nem kell veled lenni a vásárlásnál vagy várni rád.

Mivel meg fogod venni valamikor, így anyukád mindenképpen megjegyzéseket fog tenni miatta. Erre mondhatod hogy így olcsóbban tudod megvenni és éppen őrá hallgatsz, hogy figyelj oda a pénzedre, hiszen sem a külön utazásra nem kell költened, sem az interneten a csomag díjára.

Ha anyukádnak olyan fontos, hogy figyelj a pénzre és ne költs túl sokat, akkor otthon mutathatnál neki olyan sminkeket amiket szeretnél - de mondjuk 3-szor 4-szer annyiba kerülnek, mint amit venni szoktál. Aztán meg mond el neki, hogy bár te ezeket szeretnéd megvenni, hallgatsz rá, neki van igaza, hogy ilyesmire nem kellene annyi pénzt elkölteni, ezért inkább te ezeket az olcsóbbakat választod.

A lényeg, hogy olyan helyzetet teremts, amiben anyukád érzi hogy figyelsz arra amit mond neked, meg is akarod fogadni, de mégis azt tudd megvenni amit szeretnél. Vagyis ne csak ezt a pár dolgot lássa, hanem sorban vagy 8-10 olyan készítményt amire amúgy szükség lenne egy jó sminkhez, bőrápoláshoz és hogy te ebből most csak 2-t akarsz megvenni, hiszen szerinted sem kell túl sok mindent megvenni a sminkeléshez állandóan. Abból a 2-ből meg mutass neki még 3-4 olyat ami sokkal drágább, hangsúlyozd, hogy azok sem tartanának tovább, utána néztél é a minősége az általad választottnak is az árához képest milyen jó, így hát megint rá hallgatsz és az olcsóbbat veszed meg.

2020. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha a te pénzed akkor arra költód el amire csak akarod,és a smink egy teljesen korrekt dolog egy lány életében, nekem egy drogériás alapozom 5 ezerbe is kerülhet és anyám megveszi nekem,igaz ő is sminkeli magát, és nem szól rám ha sminket veszek vagy sminkelek,csak max épitő kritikát mond,menj vele és ha már ottvagy akkor vedd is meg,ha meg mond valamit, normálisan mond meg neki,hogy attól mert a lánya vagy még te szereted a sminket, és erre akarod költeni a pénzed még mindig jobb mint ha piára percingre meg cigire költenéd.
2020. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!