Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam anyámnak, ha egy...

Megmondjam anyámnak, ha egy netről megismert lánnyal talizok, vagy inkább mondjam azt, hogy barátokkal?17l

Figyelt kérdés

Jövőhét végén lehet talizok egy csajjal, ha addig minden rendben megy. Előtte természetesen lesz egy videóhívás, hogy tudjam biztosan az-e akinek mondja magát, bár az instája alapján nem tűnik kamunak.

Viszont anyukám túlaggódja a dolgokat így nem tudom, hogy jó lenne-e beavatni. Alapvetően rossz a kapcsolatunk, és ki tudja mit látna bele ebbe. Őt ismerve vagy drogos társaságot, vagy emberrablást, vagy azt hogy ő az eltitkolt párom... Vita lenne belőle, ha úgy hoznám fel, hogy megismertem egy csajt a neten és régóta beszélünk...

A találkozó egyébként abban a városban lesz, ahol középiskolás vagyok és nyilvános helyen leszünk, szóval nem lesz baj.


Szerintetek megmondjam anyámnak, hogy igazából nem osztalytárssal akarok találkozni?



2020. jún. 29. 22:30
A kérdező szavazást indított:
Mondd meg, hogy egy lánnyal talizol
Mondd inkább, hogy sima barátokkal
80 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha biztos az akinek mondja magát, mondd hogy barátokkal találkozol. Végülis ő is egy barát, nem?
2020. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Végülis igen, csak anyám értelmezésében nem feltétlenül... Ő mindig rosszallóan kérdez rá arra, ha a Facebook ajánlja neki az én ismerőseimet, úgy csinál, mintha száz százalékosan egyezne az ismeretségi körünk. Pedig a kolis-sulis barátaimat nem ismeri... Én meg nyilván igen, aztán ha feldobja nekik a Facebook, mindig megkérdezi, hogy ez meg ez ki, és van amikor full rosszul mondja ki a nevét az illetőnek, én nem ismerem fel, erre elkezd velem vitatkozni, hogy akkor miért van bejelölve nekem...
2020. jún. 29. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Így még inkább azt mondom, ha biztosan egy másik lány az illető, és nem lesz gond, mondd hogy barátokkal találkozol. Különben lehet el sem engedne.
2020. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Savlekotő ***** válasza:
37%

Napi 2xer ki írod a burkolt leszbi kérdést,nem lenne egyszerűbb végre fel vállalni otthon?

70F

2020. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
ha biztos az akinek mondja magát és nyilvános helyre mentek akkor mond azt hogy a barátaiddal vagy
2020. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Édes istene, ha esetleg leszbikus vagy, (igaz, meleg) férfiként bocsánatot kérek az előttem szóló bunkók nevében.


Szerintem:

-ha megvan rá a reális esély, hogy megakadályozza a találkozót, akkor hazudj.

-ha nincs erre esély, csak konfrontálódni kell, én beleállnék a helyzetbe és elmondanám az igazat.

-ha megvan az esély, hogy nem problémázik (amire a fentiek tükrében nem látok túl sok esélyt), akkor pláne igazat mondanék.

2020. jún. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ne hazudj anyukádnak mert úgyis ki fog derülni és akkor rosszabb lesz! Legközelebb azt sem fogja elhinni neked amikor igazat mondasz, mindig ott lesz, hogy ellenőrizzen, hiszen ha egyszer becsaptad, akkor legközelebb sem várható más tőled.

De az sem kell hogy mindent elmondj neki.

Mond meg azt hogy egy lánnyal találkozol, hogy hol, mikor, hogy akarsz oda menni, mit tervezel, mit csináltok, meddig tervezed hogy maradsz, mikor és mivel jönnél haza - itt több lehetőség is legyen, hogy előbb vagy később stb. Beszélj neki arról hogy hogy néz ki, milyen a személyisége, mit kedvel, miről fogtok beszélni stb. Nagyon sok mindent mondj el neki és mind legyen igaz!

Ami meg szerinted gondot okozna, hogy a netről ismerted meg, azt ne mond el.

Ha végképp meg akarod nyugtatni - és amúgy komolyan jó lenne a te biztonságod érdekében is, mert jogos a félelem, hogy neten ismerkedni marha rizikós - akkor tegyetek fel a mobilodra (meg az övére) egy követő programot, akkor láthatja hogy merre vagy és mikor indulsz haza.

A netes ismerkedésnek bármennyire is nevetségesen hangzik, de sajnos tényleg nagy a kockázata és az emberrablásos dolog nem is olyan légből kapott, mint hinnéd. Sajnos minden évben tűnnek el fiatal lányok, soha nem derül ki hogy mi lett velük, megölték, vagy eladták őket valakinek. Ne te legyél az az 1 a sok ezerből akivel megtörténik, csak mert nem akart igazat mondani hogy ne legyen belőle veszekedés. Nem akarlak lelombozni, de akik ezt komolyan művelik, azokat nem zavarja ha olyan helyen találkoztok, ahol sokan vannak, mert a csalinak használt emberek először elnyerik az illető bizalmát, és utána fognak elindulni akár olyan hely felé is, ahol már nem feltűnő ha benyomnak egy autóba.

Mi lenne vinnél magaddal valakit az első találkozóra? Ha már úgyis ott szoktál találkozni az osztálytáraiddal, miért nem hívod oda egyiket vagy akár többet is? Arra hogy először találkozzatok, nem feltétlenül szükséges, hogy csak ketten legyetek, az osztálytársaidnak nem kell mondanod hogy a neten ismerkedtetek meg. A másik lánynak is lehet hogy megnyugtató lenne ha nem csak te lennél ott hanem mások is - ha nem kamu a dolog, akkor lehet hogy ő is azon aggódik, hogy mi lesz.

2020. jún. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Fogalmad sincs, mivel fogsz találkozni. Ha valami történik, a szüleid azt sem tudják, hol keressenek.
2020. jún. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem hazudsz anyukádnak azzal, ha azt mondod, hogy baráttal talizol, hiszen ő is egy barát. Csak éppen nem mondod el neki a teljes igazságot, hogy a neten ismerted meg.

Az ilyen kissebb füllentések bele férnek, hiszen a leírtak alapján valószínűleg nem engedne el, ha már azért is kérdőre von, hogy XY miért van bejelölve.

2020. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
A 17 éves énem biztos azt mondta volna hogy barátokkal talizok. A 34 éves énem azt mondja, mondd az igazat. Nyugodtan mondd el azt is hogy videóhívásban már láttad. Jobb ha tudja anyukád, kivel, merre vagy.
2020. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!