Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veszekedő szülőket hogyan...

Veszekedő szülőket hogyan lehet leállítani? Ez jó módszer?

Figyelt kérdés

Szüleim sokat veszekednek. Nem hagyom, hogy befejezzék, mert vannak ám szomszédok is, ők meg üvöltenek apró baromságok miatt. Higgadtan magyaráztam nekik,kértem hagyják abba, de akkor meg mindketten engem támadtak, hogy ne szóljak bele, nincs közöm hozzá. Igenis van közöm hozzá. Nagyon egymásra találtak egyébként , anyám klinikai eset és provokál, apa pedig idegbeteg és hagyja magát.

Szombat reggel 6 órakkor álltak neki vitázni fene se tudja min. Arra keltem, hogy üvöltenek. Lementem, üvöltöttem én is, megfenyegettem őket, egy vázát eltörtem meg a radiátor kicsit behorpadt és azóta meg se mernek szólalni. Nincs vita semmi, teljes a békesség. Jól tettem vagy nem? Úgy érzem, hogy részben igen, részben nem, mivel ugyan csend van, de lealacsonyodtam az idióta szintjükre. Nem tudom, hogy ez a csend meddig fog maradni, de már régóta vágytam rá.



2020. júl. 3. 12:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%

Én szülőként nem vagyok érintett, mert már nincs kivel veszekedni.

Gyakorlatilag anno egy hangos szó nélkül váltunk.

Ellenben - és feltételezett esetben - ha nekem megjelenne a gyerek cirkuszolni, törni-zúzni, hogy miért vitatkozunk az apjával, biztos, hogy baromi dühös lennék és nagyon megkapná a magáét.

Nagyjából úgy venném, ahogy adott esetben ő is, hogyha a barátnőjével vitáznak, én meg odamennék rendezkedni és észt osztani.

Nos, akkor hogy állna a szád Kérdező?

2020. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem volt jó megoldás, de lelkiismeret furdalásod ne legyen, már nem tudtál velük mit kezdeni, neked is tele lehet a padlás velük.

Hosszútávon tényleg nem ez a megoldás, hogy törsz valamit, mert átveszed a mintájukat.

Ne foly bele a vitáikba szerintem, ne érdekeljenek a szomszédok se. Sőt! Had hallják a szomszédok, majd náluk is betelik a pohár és a szüleidnek majd neki állnak, akkor lehet módosítanak már! :)

Szerintem próbáld kiignorálni a dolgot, csak akkor szólj ebbe bele ha ne adj Isten odáig fajul, hogy "megölik" egymást. Akkor viszont a normálisabbikukat próbáld meg megvédeni valamilyen úton módon.

Szerintem nekik párkapcsolat terapeuta és indulatkezelés tanulás kellene.

Annyit tehetsz esetleg, hogy nyugodtan, külön-külön beszélsz velük arról, hogy akár neten, akár szakembertől, de tanuljanak konfliktuskezelést.

De te magad ne vegyél részt ezekben a veszekedésekben.

Kitartást neked!

2020. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Két külön szoba, sötétítés,csend és hagyod őket pihenni, aludni.
2020. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%
8-as vagyok 10-esnek irom. Nem figyelsz. A tanácsom az hogy ha elköltözik jobb lesz.
2020. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%
10-es vagyok 8-asnak írom: te nem figyelsz. A kérdés ez volt: "Veszekedő szülőket hogyan lehet leállítani?" Erre az nem válasz, hogy költözzön el. Attól még a szülei ugyanúgy veszekedhetnek tovább.
2020. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Jól lepontoztatok, pedig ez egy játszma a szülők között: anya hisztizik és provokál, apa felveszi a kesztyűt, és veszekednek boldogan. Ha annyira rossz lenne nekik, már valahogy kiléptek volna ebből a helyzetből. A játszmában a kérdezőnek a kussban szenvedő szerepét adták. Mikor kilépett ebből, hirtelen ők is kiestek a szerepükből.
2020. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#16: 12 vagyok, engem is lepontoztak csutra.

Nem érdekel, csak nem értem miért, amikor megoldásokat írtam O.o

Ezek szerint azt kellett volna írnom, hogy verjék agyon egymást vagy mi?

2020. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%

12-es. Én nem pontoztalak sehogy, pedig nem tartom hasznosnak a válaszod. Szerintem nem lehet kimaradni egy mindennapos ordibálásból minden egyes alkalommal. Tegyük fel higy a szomszéd szobában veszekednek ahonnan mindent hallani. Ezt állandóan elviselni nem lehet. És mikor megkéred őket higy halkabban akkor kuss a neved miközben te is a házban laksz? Egy idegbeteg embernek megemlíted a konfliktuskezelést kinevet, ketten egyszerre pedig esélytelennek tartom hogy ebbe belemennek.

Plusz a szomszédok előtt is megalázó hogy belelátnak a problémáitokba. Reggel azzal menni suliba vagy dolgozni hogy látod a sajnálkozó esetleg lenéző pillantásokat nagyon rossz. Nagyon látszik hogy nem voltál ilyen helyzetben.

Nincs megoldás kérdező, csak kitartás és füldugó.

2020. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18: 12 vagyok. Nem lehet, hogy én pont így vészeltem át esetleg és azért mondom? :D

Mondjuk tapasztalatból, hogy rosszabb belefolyni? :D

Nem részletezem az életemet inkább...XD

2020. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én sem. És én is tapasztalatból írtam. Plusz ebben semmi vicceset nem látok.
2020. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!