Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet az, hogy anyám nem...

Hogy lehet az, hogy anyám nem tudja elviselni ,hogy valaki pihen, miközben ő nem pihenhet?

Figyelt kérdés

Ha anya éjjel valamiért felébred, mert mittomén fáj a feje, vagy nem tud aludni, akkor addig zörög és trapool a szobáink előtt, amíg mindenki lbren nem lesz. ha ár mindenki hulla fáradtan kitántorog hajnali 2-kor, akkor megnyugszik és minden elcsendesedik. Most is egyszerűen megőrülök a fáradtságtól! Éjjel anyám valamiért felébredt és addig nyitogatta csukogatta a hűtőt meg mosogatott csörömpölve, amíg fel nem ébredtünk. (hárman tesómékkal). Miért kell ezt csinálnia?


Direkt kifigyeltem. Minden más helyzetben sokkal normálisabb. De ha valaki pihen amikor ő nem tud pihenni és/vagy dolgozik, akkor addig zajong amíg fel nem veri.


Amikor neki 6-kor kellett elindulnia, mert olyan volt a munkahelye, de nekem meg nem volt suli és 9-10-ig alhattam akkor is. volt, hogy nekiállt porszívózni. Miközben ott vagyok én, aki majd elvégzi, ha felkelt plusz délután 3-kor végez és utána is ráér, ha én arra vetemednék hogy nem csinálom meg. És ezt csak azért, mert nekem van egy hét szünetem és végre pihenhetek, neki meg nincs.


Visszaadnám neki, meg a tesómék is, de hát sohasem vetemednénk arra, hogy ok nélkül adjuk neki vissza ugyanezt.



Egyszer, kb egy éve tudjátok mit mondott anya? Azt, hogy azért csinája, hogy megtudjuk milyen volt neki velünk amikor mi csecsemők voltunk. Hááát kösz. annyira kedves vagy. Nem elég akkor megtapasztalnunk, amikor lesz saját gyerekünk? Milyen dolog ez?


2020. júl. 4. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondott egy f@szságot. De lényegében ilyen téren, csak sz@rik a fejetekre.
2020. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Ilyen ember. Ha neki xar volt, legyen másnak is az. Én csak s.ar szülőknek hívom az ilyeneket.
2020. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Beszéljétek meg a dolgot.
2020. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3: próbáltuk. az lett az eredménye, ami 1 éve történt. (lásd utsó bekezdés)
2020. júl. 4. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek elvárásaid vele szemben. És ne avasd be a bizalmadba semmilyen téren, mert vissza fog élni vele a hátad mögött. Olvasd el ezt a könyvet: Susan Forward: Mérgező szülők. Csak a mesekönyvekben van minden gyereknek kedves anyja.
2020. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Azóta nem próbáltátok újból?
2020. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát ahogy kinèz a dolog...szerintem ez akkor fog megoldódni, ha elköltöztök. Mérgező szülőket én is ajànlom.
2020. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem feltétlen mérgező szülő, egyszerűen felnőtt emberek, már nehezen változnak.

Nyílván nem tanulta meg gyerekkorában. És az elnézzés kérést sem. Sem azt, hogy hogyan kell átbeszélni, és megoldani a surlódásokat.

2020. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sórlódás.. ááá. Most vagy direkt csinálja, vagy berögződött nála az agybaj és képtelen megában feldolgozni, hogy neki sem esne jól, ha én hullarészegen hajnali 3-kor nem tudok aludni és ezért felverem. Egyszer volt olyan, hogy buliból hazajöttem, talaj részegen, (nem volt durva a helyzet ne aggódjatok) de már akkor is azon stresszeltem hogy jaaj nehogy felébresszek bárkit is.


Azt mondtam már, hogy anya üvölteni szokott velünk, ha bárki is felébreszti? Bizonyám! Éjjel a sötétben, ha nem emrek lámpát kapcsolni anyám miatt és belerúgok valamibe amiről leesik valami és felébred anyám egyből tajtékzik, hogy már pihenni sem lehet az isten roh*ssza le!

2020. júl. 4. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk mérgező, agresszív nagyszülő volt. A megbeszélés hasznáról annyit, hogy ahányszor megpróbáltuk, mindig sikoltozós ordibálásba kezdett, a megátkozásunkkal.
2020. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!