Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves kamaszt elengednél...

13 éves kamaszt elengednél Budapestre 4 napra?

Figyelt kérdés

Igazából inkább 2, mert péntek délután jönnénk, hétfő reggel vinném haza.


Féltestvérem, én 24 éves vagyok. Most felhívott a héten, hogy én mikor megyek vissza Pestre, mert szeretne jönni. Azért, mert lesznek a Glamour napok és vásárolni akar magának (pedig fiú!), meg idén nem mennek nyaralni és szeretne eljönni otthonról kicsit. Mondtam, hogy persze jöjjön nyugodtan, meg akkor hétfőn haza is hozom. Én kocsival járok mindenhova 17 éves korom óta, szóval megvan a kellő rutinom, amióta egyetemre járok, ezt a távot kb 2 hetente megteszem. Apukánk mondta, hogy persze, vigyem. Utána tegnap felhívnak, hogy mégsem jöhet, mert Budapest MESSZE VAN. Igen, tényleg messze van. De nem gyalog indulunk neki, hanem kocsival. Ami nagy és biztonságos, nem egy 25 éves Suzuki Swift, ami alig ment át a műszakin. Mondtam, hogy jobb kifogást is kitalálhattak volna, meg ha délelőtt nem volt messze, akkor nem értem, hogy pár óra alatt ez miért lett probléma. Mondta apa, hogy neki nem az, a felesége problémázik ezen. Utána visszahívtak, hogy mégis jönne, de úgy, hogy ők otthon felteszik a vonatra, és én majd menjek érte az állomásra Pesten, aztán este tegyem is fel rá, mert ott nem alhat. Mondtam, hogy ez meg hülyeség, mert a tömegközlekedés katasztrófa (át kell szállni nem egyszer, és pont kétszer annyi késések nélkül, mintha autóval mennénk). Meg velem féltik, de csomagokkal, szatyrokkal vonatozni órákig egyedül nem...


Kicsit úgy érzem, hogy ez ellenem irányult, nem? Vagy tényleg ennyire kell félteni egy majdnem 14 éves gyereket? Mert ha 3-4 éves lenne, azt mondom, hogy érthető, de itt már egy majdnem gimisről beszélünk (szeptembertől 8.-os).


2020. júl. 5. 17:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is ellened szól. Simán elengedném, ha van ilyen felnőtt rokon aki hozza-viszi.

Apud felsségével milyen a viszonyod?

2020. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Tizenhárom évesen azért megy egy másik városba, hogy anyuék pénzén vásárolgasson. Nem, nem engedném el. Egy: nem csak ott vannak Glamour napok. Kettő: nevetséges hogy ilyen indokkal akar napokra lelépni, és kontrollálatlanul vásárolgatni. Nem veled van baj, hanem vele.
2020. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen körülmények között igen
2020. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2020. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"Apud felsségével milyen a viszonyod?"

Rossz. Vagyis részemről semleges, általában levegőnek nézem, de ő kimondottan nem kedvel. Csak sajnos ezt nem nekem mondta ki, hanem a nagyszüleimnek, akik ezt nem vették túl jó néven...


"anyuék pénzén vásárolgasson"

Még megvan a karácsonyi és a szülinapi pénze is, ez a kettő 100+ ezer forint "csak". Mellé kapna apától ruhapénzt, mert tényleg ezer éve nem lett neki vásárolva, mint írtam, egy fiúról beszélünk. Jó lett a bizonyítványa, arra is kapott a nagyszüleinktől pénzt, szóval van neki bőven, mivel elég spórolós, nem költ feleslegesen.

"Egy: nem csak ott vannak Glamour napok. Kettő: nevetséges hogy ilyen indokkal akar napokra lelépni, és kontrollálatlanul vásárolgatni."

Persze, de ők vidéken élnek. Egy pár ezer lelkes kis faluban, ahol van egy kínai és ennyi. A legközelebbi "pláza" is több tíz km, ahol a választék kimerül az ő korosztályának a New Yorkerben és a C und A-ban. Egy nagyobb város, ahol meg azért már van rendesen választék, meg annyira van, mint Budapest, csak a másik irányba. Meg kiskamasz, persze hogy vágyik arra, hogy elmondhassa, Pesten vásárolt, vagy hogy ott volt kicsit. Nem minden hétvégén akarna ő jönni. Pont ezért kért meg engem, hogy menjek vele, mert én ismerem a jobb boltokat, tudok és szeretek is öltözködni, és neki sem engedném, hogy olyat vegyen, ami béna, nem áll jól. Így lett volna kontroll, de mégsem az van, hogy anyuci kíséri boltról boltra és ellenőrzi, hogy elég hosszú-e a póló, vagy jó helyen van a cipőben a lábujja.

2020. júl. 5. 17:26
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Elengedném, hiszen nem egyedül lenne.

Miért baj, ha vásárolgat. Nyilván nem tud korlátlanul, meg nem a szülei bankkártyáját lopná el. De a saját pénzéből miért ne vásárolhatna?

2020. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy kaland, plusz időt tölt a testvérével. Sokkal xarabb szerintem este vonatozni, mint ott aludni a testvéremnél. A vonaton nagyobb eséllyel lesz bármi baja mint veled a belvárosban. Anyukája nem bízik benned és ezért próbálja minden lehetséges módon megtorpedózni az ötletet. Ezek mind hülye kifogások.
2020. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én sem értem... 13 éves, most volt 7. osztályos. Nyilván diákmunkára még nem mehet, de tudom, hogy itt nagy divat a válaszolók között, hisz "bezzeg ők"...

Otthon viszont segít, igazából bármiben. Ha kell, a két húgára vigyáz (1 és 3 évesek, tehát bőven kell rájuk figyelni, nem annyi, hogy néha rájuk néz a gép mellől). Vagy füvet nyír, szendvicseket gyárt, tereget, porszívózik.

2020. júl. 5. 17:32
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha a kérdésem átmenne offolásba, beszólogatásba, gyűlölködésbe! Köszönöm!:)
2020. júl. 5. 17:40
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
9: jaja, én a taknyos 40 évemmel lepontoztalak.
2020. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!