Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves kamaszt elengednél...

13 éves kamaszt elengednél Budapestre 4 napra?

Figyelt kérdés

Igazából inkább 2, mert péntek délután jönnénk, hétfő reggel vinném haza.


Féltestvérem, én 24 éves vagyok. Most felhívott a héten, hogy én mikor megyek vissza Pestre, mert szeretne jönni. Azért, mert lesznek a Glamour napok és vásárolni akar magának (pedig fiú!), meg idén nem mennek nyaralni és szeretne eljönni otthonról kicsit. Mondtam, hogy persze jöjjön nyugodtan, meg akkor hétfőn haza is hozom. Én kocsival járok mindenhova 17 éves korom óta, szóval megvan a kellő rutinom, amióta egyetemre járok, ezt a távot kb 2 hetente megteszem. Apukánk mondta, hogy persze, vigyem. Utána tegnap felhívnak, hogy mégsem jöhet, mert Budapest MESSZE VAN. Igen, tényleg messze van. De nem gyalog indulunk neki, hanem kocsival. Ami nagy és biztonságos, nem egy 25 éves Suzuki Swift, ami alig ment át a műszakin. Mondtam, hogy jobb kifogást is kitalálhattak volna, meg ha délelőtt nem volt messze, akkor nem értem, hogy pár óra alatt ez miért lett probléma. Mondta apa, hogy neki nem az, a felesége problémázik ezen. Utána visszahívtak, hogy mégis jönne, de úgy, hogy ők otthon felteszik a vonatra, és én majd menjek érte az állomásra Pesten, aztán este tegyem is fel rá, mert ott nem alhat. Mondtam, hogy ez meg hülyeség, mert a tömegközlekedés katasztrófa (át kell szállni nem egyszer, és pont kétszer annyi késések nélkül, mintha autóval mennénk). Meg velem féltik, de csomagokkal, szatyrokkal vonatozni órákig egyedül nem...


Kicsit úgy érzem, hogy ez ellenem irányult, nem? Vagy tényleg ennyire kell félteni egy majdnem 14 éves gyereket? Mert ha 3-4 éves lenne, azt mondom, hogy érthető, de itt már egy majdnem gimisről beszélünk (szeptembertől 8.-os).


2020. júl. 5. 17:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Siman elengednem, nalam is aludt mar itt az ocsem videkrol, pont ilyen 13 korul volt, mi ugyan nem mentunk vasarolgatni, de nyilvan nem ezzel van a gond, mint megtudtuk, hanem a feleseg nem kedvel teged.

Ezt a vonatozgatos dolgot nem igazan tudom hova tenni, de eleve nem ertem, miert kellene toled tiltani a feltesot sem, gondolom nem azzal toltenetek az idot, hogy az anyjat ragalmazod ket napon keresztul, de lehet ettol fel xD

Apukaddal kellene beszelni, hogy valahogy hasson ra, apukad vegul is mind a kettotok szuloje, es szerintem egy szulo altalaban szereti latni, hogy a gyerekei kijonnek egymassal, jo viszonyt apolnak. Mondd meg neki, ha nem tudtok soha talalkozni, elhidegultok egymastol, raadasul mar kezd kamaszodni a gyerek, ha most kezdtek el eltavolodni, akkor abbol plane nem lesz mar semmilyen viszony koztetek par ev mulva, csak a random bp-i teso leszel, akivel utoljara gyerekkent legozgattatok neha.

2020. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
30%

VELED el, hogy tényleg elengedném-e, az a "gyerektől" függ. "Kordában" tudnád tartani??? Már pont elég nagy ahhoz, hogy h*lyeséget csináljon, ahhoz meg, hogy vigyázzon magára, még elég fiatal...

Amúgy a helyzet tényleg komédiába illik.

2020. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
Apukád felesége tudja, hogy néz ki egy teljesen átlagos vonat? Érdemes lenne tanulmányútra küldeni...
2020. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező, a nyitókérdésedet olvastam végig, mást nem.

Nyilvánvaló, hogy nem az kérdés, hogy a 13 éves fiú mire érett és mire nem, hanem az, hogy attól féltik, hogy autóval baleset ér titeket (nem okvetlen a te hibádból).

Végül is elengedik, nem? Nem esik le a karikagyűrű az ujjadról, ha kimész eléje az állomásra, mint ahogy neki se attól, ha kétszer átszáll és hosszabb ideig utazik. Ami a lényeg, hogy Bp-en együtt lehettek. Végül is ez volt az apropója az utazásnak.


Szóval teljesen félreérted a helyzetet: nem az a lényeg, hogy a 13 évest elengedik-e Bp-re, mert elengedték.

Nem is ellened irányul, még akkor sem, ha attól félnének, hogy te csinálsz balesetet (nyilván nem szándékosan). De baleset úgy is lehet, ha te mindent jól csinálsz. Az, hogy nem írod le, milyen autód van, de hangsúlyozod, hogy nem egy 25 éves Suzuki Swift, abból sejthető, hogy egy erős autó, ami csábít a száguldásra. Ez is benne volt a döntésükben, ebben biztos vagyok. A nő, aki neked nem anyukád, csak néhány éves ismer, logikus módon kevésbé bízik meg benned, mint apukád. Kívülről nézve ez is teljesen természetes.


Szóval kár ebből ellenségképet csinálnod magadnak: örülj a féltestvéreddel való találkozásnak és kész.

2020. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nem szoktam száguldozni, pedig már sokszáz km a hátam mögött van. Ez nem felvágás. Csak hogy hazajöjjek és vissza Budapestre, már az közel 500 km. Ezt megteszem havi egyszer (átlagban) már 6 éve. Volt időszak, amikor a barátom Bécsben tanult, akkor három évig minden 2. hétvégén mentem hozzá, szintén autóval. Ezek mellé jön még a nyári autós nyaralások, a balatonozások és egyebek. 17 éves korom óta van jogsim, ami tényleg nem nagy idő, ha azt nézzük, hogy más már 30-40 éve vezet. De ahhoz képest, hogy az apám felesége még a faluhatárt nem lépte át kocsival, szerintem nekem nagyobb a rutinom.


Lány vagyok, nem érdekel a száguldozás, versenyzés. Azért lett ilyen autóm, mivel sokat közlekedek autópályán, és itthon nem akarták, hogy egy kis 70 lóerős autóval szerencsétlenkedjek. Megy, amikor mennie kell, nem tolnak le az útról, de ez nem jelenti, hogy száguldoznék.


A nő 21 éve ismer, pontosan tud mindent. Nyilván a vonatozást is azért hozta fel, mert tudja, hogy a tesóm is hülye lenne vonatra szállni a 35 fokban, átszállásokkal. Meg lényegében mire felér, indulhat is haza.

2020. júl. 5. 18:43
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Elozo, milyen nehany eve. 13 eves a gyerek, tehat a nagyobbat minimum 13 eve ismeri :D
2020. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%
Így elengedném. A kérdés címe alapján azt gondoltam, hogy tök egyedül menne, de nem erről van szó. Külön jó pont, hogy biztonságos kocsid van és vezetési rutinod. Vonattal egyedül veszélyesebb. Nem lehet tudni, hogy az egész ellened irányul e vagy tulféltik a gyereket. Mondom, én elengedném, de azt hiszem ezzel nem mész sokra. :-(
2020. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy elengedném. Sőt, menjen csak ismerje meg a fővárost. Még pénzt is bőven adnék, és leszakadna a pofám, ha diákmunkára kellene mennie.


Szerintem próbálj apukáddal beszélni. Ő is tudja, hogy a feleségének nincs igaza és ezzel csak balhét fog szítani, ami gondolom nem hiányzik.


Amúgy a nő felteszem rohadt irigy rád, a bpi életre meg az autóra is.

2020. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen feltételek mellett elengedném, sőt örülnék neki, hogy van aki eltudja vinni biztonságosabban.

Egy gyereknek a vonatozás egyedül kevésbé biztonságos mint autóban egy felnőttel.

Az a nő ült már vonaton életében?

Mert én keletről utaztam Pestre sokszor és huszonévesen mondhatni nem éreztem magam biztonságban a sokféle ember között. Ha tehettem csak fele útig mentem sebessel és inkább átszálltam intercityre az valamelyest konfortosabb.


A nőnek egyértelműen azzal van baja, hogy te viszed de miért?

2020. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg mi az hogy nem alhat ott? ha csak 4 óra oda 4 vissza vonattal akkor ennyi is volt a nap, mert, hogy bevásárolni nem lesz ideje az tuti. vagy csak késő este utazna vissza EGYEDÜL vonattal?

Azért hozta ezt a feltételt a nő, mert tudja, hogy ebbe nem menne bele a gyereke mert értelmetlen.

Miért félti tőled ennyire?

2020. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!