Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves kamaszt elengednél...

13 éves kamaszt elengednél Budapestre 4 napra?

Figyelt kérdés

Igazából inkább 2, mert péntek délután jönnénk, hétfő reggel vinném haza.


Féltestvérem, én 24 éves vagyok. Most felhívott a héten, hogy én mikor megyek vissza Pestre, mert szeretne jönni. Azért, mert lesznek a Glamour napok és vásárolni akar magának (pedig fiú!), meg idén nem mennek nyaralni és szeretne eljönni otthonról kicsit. Mondtam, hogy persze jöjjön nyugodtan, meg akkor hétfőn haza is hozom. Én kocsival járok mindenhova 17 éves korom óta, szóval megvan a kellő rutinom, amióta egyetemre járok, ezt a távot kb 2 hetente megteszem. Apukánk mondta, hogy persze, vigyem. Utána tegnap felhívnak, hogy mégsem jöhet, mert Budapest MESSZE VAN. Igen, tényleg messze van. De nem gyalog indulunk neki, hanem kocsival. Ami nagy és biztonságos, nem egy 25 éves Suzuki Swift, ami alig ment át a műszakin. Mondtam, hogy jobb kifogást is kitalálhattak volna, meg ha délelőtt nem volt messze, akkor nem értem, hogy pár óra alatt ez miért lett probléma. Mondta apa, hogy neki nem az, a felesége problémázik ezen. Utána visszahívtak, hogy mégis jönne, de úgy, hogy ők otthon felteszik a vonatra, és én majd menjek érte az állomásra Pesten, aztán este tegyem is fel rá, mert ott nem alhat. Mondtam, hogy ez meg hülyeség, mert a tömegközlekedés katasztrófa (át kell szállni nem egyszer, és pont kétszer annyi késések nélkül, mintha autóval mennénk). Meg velem féltik, de csomagokkal, szatyrokkal vonatozni órákig egyedül nem...


Kicsit úgy érzem, hogy ez ellenem irányult, nem? Vagy tényleg ennyire kell félteni egy majdnem 14 éves gyereket? Mert ha 3-4 éves lenne, azt mondom, hogy érthető, de itt már egy majdnem gimisről beszélünk (szeptembertől 8.-os).


2020. júl. 5. 17:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Így én is elengedném.

A cím alapján azt hittem, hogy pár gyerek egyedül akar menni. Nos, az kizárt lenne, de így nem.

2020. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

En nem engednem. Es nem azert, mert az altalam nem szeretett feltestverevel menne vagy mert kocsival es nem bizok meg a kiscsajban. Hanem egyszeruen azert, mert 13 evesen korai "vasarolgatni mennie a nagy Budapestre". Tudom ma mar 16 evesen meg Becsbe mennek teli vasarra vagy akar 4 evesen is apu odaviszi oket, de csak emiatt nem engednem.


Ha nagyon te akaros gyozkodni oket es mutatni milyen jo fwj vagy, akkor egyreszt mondd hogy elviszed Allatkertbe, Varosligeti uj koteles maszokas jatszora, folsetaltok a Gellerthegyre meg hogy folyamatosan vele leszel vigyazol ra stb. Es nem a vasarlasrol szolna a dolog. Aztan persze beugorhattok vasarolni is egy oracskara nyomkoveto csak nem lesz rajta.


Az anyja teged nem tart megbizhato sofornek. Nem tudom adtal e erre okot vagy csak alapbop.jon ez neki. Vagy masik lehetoseg a messze csak kifogas es a gyereket akarja a vonatozassla eltamtoritani. Szoval nem bizzos hogy ellened iranyul szemelyesen. Egyszeruen anyuka meggondolta magat.


Amit valahol ertek, mert belegondolva 13 evesen en se bizzos hogy a gyerekem a 24 eves feltesijara biznam legfokeppen akkor, ha amugy se vagyunk joban.

2020. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy tőlem miért félti, amikor otthon kb egyik gyerek sincs féltve.

Pl. öcsémnek ilyenek vannak megengedve, hogy egyedül a barátaival menjen horgászni, meg fürdeni a helyi tóhoz. Tud úszni, de egy olyan tóról van szó, ami összevissza mélyül, tehát nem csak besétál és ennyi. Küldött már videókat Snapchaten, Instagramon és életveszély, ahogy viselkednek ott. Vagy tavaly kapott egy quadot, két barátjának is van és úgy őrjöngenek a földutakon vele, mintha nem lenne holnap. Szóval inkább "lesza...rom" stílusú, nem túlféltő.


Nyilván nem csak a vásárlás lett volna a program, ez csak egy lett volna a sok közül és erről jutott eszébe, hogy eljönne.

2020. júl. 5. 20:51
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Én el, nem látok ellen indokot ami valóban helytálló lenne.


Szerintem próbál tőle elhidegíteni,és annyi, gondolom egy féltékeny rib anc lehet, és mivel te az előző feleségtől vagy így rád féltékeny,a féltékenységhez meg nem kell ok.

2020. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Azt nem értem miért ne aludhatna ott. A másik részét még értem. Én nyilván nem ismerlek téged, megértem abszolút a Te álláspontodat is , de azt is , hogy egy Anya félti a gyerekét és most nem a nőt védem mert nem ismerem. Az , hogy miért nem kedvel azt nem tudhatom mindegy is meg az is , hogy jogos-e vagy sem , de nyilván én sem de szerintem Te sem engednéd hosszú kocsi útra a gyerekedet olyan valakivel akit valamiért nem kedvelsz , nem bízol benne. Mindkettőtök része érthető.
2020. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!