Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kér folyton bocsánatot...

Miért kér folyton bocsánatot az anyám?

Figyelt kérdés

Mindig azt képzeli, hogy minden helyzetben neki kell meghunyászkodnia, megalázkodnia mások előtt. Hogy mindig a másik akarata teljesüljön.


pl..: én kiabálok neki az emeletről valamit. ő: NEM HALLOM! és máros idejön, hogy elnézést kérek, itt vagyok, mondhatod.


És ha éna ezért lecseszem ,hogy ne csinálja már ezt, akkor meg üvölt velem. MIért neki kell odajönni hozzám, ha ÉN akarok valamit? mondja, hogy nem hall és kész. majd én odamegyek.


2020. júl. 9. 15:39
 1/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
86%
Mert kedves anyukád van és nem kell lecseszni ezért.
2020. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Valamiért ez ivódott belé. Szülei mit vártak el tőle? Édesapád milyen?


Nem mer kiállni magáért, mert tart a következményektől. Ennek nyilván oka van. Vagy a múltban, vagy most.

2020. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert udvarias és kedves. De ezt sokan, ahogy te sem, úgysem értik, mert nem ilyenek.
2020. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Márpedig amit 2. mond, abban van igazság. Nem értem, miért kell lepontozni. Nem az az udvariasság meg kedvesség, hogy mindig én kérek mindenért bocsánatot, akkor is, ha nem tehetek róla... De azért lecseszni se kéne, nem értem, az miért jó. Normálisan mondd meg neki, hogy én beszéltem halkan, ne haragudj, nem te vagy a hibás. Ennyi.
2020. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak próbál normális és tiszteletteljes lenni veled és lehet reménykedik is abban, hogy rád is "ragad" egy kicsi ebből.

Próbál udvarias lenni és olyan kicsit, mint régebben az emberek.

Illendő volt mindig tiszteletteljes bocsánatot kérni a régebbi időkben. Szerintem ezt az elvet vallja.

Nem meghúnyászkodás ebben az esetben, amilyen szavakkal leírtad, hanem csak normális megközelítés. Egyszerűen csak elnézést kér, mert nem akart gondott neked.

Kiabálsz = Probléma.

Ez is megeshet. Próbálja higgadtan, normálisan megoldani az esetlrges konfliktus helyzeteket és meg is előzni őket.

Szerintem.

2020. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már leírták, én tömörítek:

Ő kedves, udvarias, te meg tiszteletlen, önző, beképzelt és bunkó vagy.

Örülj neki hogy olyan anyukád van amilyen és nem olyan, mint amilyen te vagy!

2020. júl. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez a fajta viselkedés nem alakul ki természetből adódóan. 2. válaszolónak adok igazat.
2020. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

De igenis lehet természetből fakadó. A művelt, másokkal törődő, sokat olvasó emberek viselkedése ilyen. Meg lehet nézni a magas végzettségű tudósok, orvosok, papok viselkedését.

Lehet esetleg szerepe a hitnek, vallásnak is.

2020. júl. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!