Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bánt folyton Anyu?

Miért bánt folyton Anyu?

Figyelt kérdés
Szinte mindig van rám, valami rossz megjegyzése. 25 éves vagyok, már van két szakmám, elmentem estin az érettségit megcsinálni, mert a gyáron kívül nem vettek fel sehová és a gerincsérvem miatt, már nem bírtam azt a fajta munkát csinálni. Sikeresen jó eredménnyel végeztem el az érettségit, pedig közbe mindig kaptam tőle, hogy úgy is felfogom adni. Most állást keresek, de sehonnan sem hívtak még eddig. Tegnap mindenféle előzmény nélkül nekem esett, hogy semmit sem ér az érettségim , megint csak elb*sztam vele az időt, ugyan ott tartok mint előtte. Takarodjak el dolgozni, mert elege van hogy itthon zabálok meg élősködök. És ami a furcsa, hogy mikor tanultam akkor is sokszor a fejemhez vágta, hogy menjek melózni suli mellett, mikor meg volt lehetőség, akkor meg elkezdett kiabálni, hogy ilyen gyökér lánynak, mint nekem nem való az a munka, mert csak elbasznék mindent. Nagyon sokszor bánt. Mikor szemüveges lettem, tudta, hogy a kevés önbizalmamon csak ront, hogy szemüveget kell hordanom, de azóta is mondogatja, hogy milyen szarul áll, cseréljem le a fekete keretet is, mert iszonyat a fekete hajamhoz. Van, mikor nagyon kedves, aztán átvált erre a stílusra. Nagyon bánt, hogy ilyen, pedig mindig mikorra hazaér, megcsinálok mindent, nem mászkálok el itthonról, nem cigizek, nem iszok, nem pasizom, van komoly kapcsolatom már egy jó ideje. Mégis mindig talál valamit, amivel bánthat. Nem tudom mitévő legyek, elköltözni nem tudok. Ötletem sincs, hogyan kezeljem ezeket a kitöréseit.

2020. júl. 12. 17:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a korosztályomat, de komolyan.. Örülj neki, hogy idáig elnézte, hogy otthon vagy.. Engem már rég kib***tak volna itthonról, és igazuk is lett volna.. Ismerek egy veled hasonló helyzetben lévő lányt, és hidd el a családjának sem könnyű.. Ő is úgy éli meg, hogy Ő az áldozat, pedig az érmének 2 oldala van. Ez nem bántás, de mielőtt felteszel ilyen kérdéseket kicsit bele kéne gondolnod a körülötted levők helyzetébe, és akkor magadtól is rájössz mit rontottál el..
2020. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Tekintve, hogy még a nyakán élsz fogalmad sincs milyen nagy teher akár saját magadat is eltartani, nem még a felnőtt gyerekedet..
2020. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%
Saját magával van problémája nem veled. Majd ha tényleg ki akar rakni akkor rendőrt hív rád, addig üres ugatás az egész. Tudom, én anyám is ilyen volt, rendesen egy napon belül volt vagy 3 ilyen 180 fokos változása. Amint tudsz, majd lelépsz ő meg örüljön ha öreg korában a nyugdíjas postás havi 1x rányitja az ajtót. Ha megvan az érettségid jelentkezz egyetemre: fizetősre biztosan felvesznek, 1 évet kifizetsz diákhitelből utána ha jó vagy átvesznek allamira. Koliba még szociális alapon is bekerülhetsz, diákmunkád sokkal hamarabb lesz, és a végén (nem muszáj időre elvégezni, 1,5xes idő áll rendelkezésre) még egy diplomád is lesz meg a diákmunka miatt tapasztalatod is. Csak az első lépést kell megtenni, utána a többi meglesz szépen, ügyes legyél!
2020. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
33%
Támogató, bátorító légkörben ténylegesen elérni, hogy megtalálja a helyét a világban INGYENES b+. Tanuljatok már meg tovább látni a saját sértettségeteken!
2020. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14%
Csak az a baj, hogy így nem a helyét fogja megtalálni, hanem elkönyveli magában a dolgot úgy, hogy az anyja a hibás, ő semmi rosszat nem tett, és valószínű, hogy a helyzet változatlan marad. Elég sok ilyen embert ismerek, és azt is tudom milyen eltartani valakit, akinek már önállóan kéne boldogulnia.. Akinek nem volt ilyen tapasztalata az meg ne ossza az észt, hogy CSAK az anyja a hibás mert ez nem így van.. Nyílván ő is hibás amiért bántja, de a leírás alapján én úgy látom ez nem ok nélkül történik. A kérdés különben is az volt, hogy miért bántja az anyja.. Erre megkapta a választ. Hol a probléma?
2020. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
30%
"nem pasizom", "Van komoly kapcsolatom egy jó ideje" Döntsük már el, hogy mi igaz és mi nem? :D Amúgy sok a gyökér szülő ez ellen sajnos te nem tudsz semmit se csinálni. El kell sajnos fogadnod, még ha fáj is, hogy az élet neked nem normális szülőt osztott. De bebizonyíthatod, hogy te majd jobb leszel.
2020. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen idióta anyukád van :(

Nem opció a barátodnál lakni?

Vagy vele közös albi?

2020. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

#15 ezt mondom, hogy volna egy értelmes módja is annak, hogy "kirakják" otthonról. Azt nem mondanám, hogy közöm nincs hozzá, velem konkrét nyomorban játszotta anyám évekig ugyanezt, is szintén ennyi volt a mantra, hogy örüljek, hogy ilyen jó hozzám, hogy eltart, hogy legyen kit eltiporjon napjában rengetegszer. Hátrahagytam, éveknek kellett eltelni, hogy gyerekvállalásra adjam a fejem, jónéhány könyvet kellett alaposan átrágnom, mire összeállt a kép, és azt gondolhattam, hogy elég jó leszek, nem hátráltat a durván mérgező hátországom. A hároméves fiamnak már most adagolom a saját nyugodt, megoldáskereső attidüdömet. Azért mondom, hogy működik, mert még ő is felismeri, hogy ez így sokkal jobb. Én meg nyilván átlátom a működését.


Nyilván a kérdező ezzel nem sokra megy, nem is a kérdésére válasz ez, hanem a jó fej pocskondiázókra reakció. Mert ez a helyzet nincs, ha az idősebb és biztos bölcsebb nem teremti meg.

2020. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A nagyarcuaknak üzenem, hogy az anyam nem enged gyarba sem dolgozni, sőt tobbszor is volt lehetoseg hogy elmenjek dolgozni mas pozicioba, de mindig cirkuszt rendezett, hogy az sz*r, nem nekem való, gyoker vagyok hozza..ettol fuggetlenul még is megkapom tole hogy takaroggyak dolgozni...annyira jo hogy ilyen sok okostojas van, olvasnad el legalabb rendesen azt amit leírok. A tobbieknek viszont, koszonom a valaszukat :)
2020. júl. 12. 21:21
 20/29 Thispain ***** válasza:
100%

Maradt egyetlen javaslat:

Innentől nem hallgatsz anyádra, és ha akadályoz valamiben, ki is ütheted valamivel egyidőre.

2020. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!