Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bánt folyton Anyu?

Miért bánt folyton Anyu?

Figyelt kérdés
Szinte mindig van rám, valami rossz megjegyzése. 25 éves vagyok, már van két szakmám, elmentem estin az érettségit megcsinálni, mert a gyáron kívül nem vettek fel sehová és a gerincsérvem miatt, már nem bírtam azt a fajta munkát csinálni. Sikeresen jó eredménnyel végeztem el az érettségit, pedig közbe mindig kaptam tőle, hogy úgy is felfogom adni. Most állást keresek, de sehonnan sem hívtak még eddig. Tegnap mindenféle előzmény nélkül nekem esett, hogy semmit sem ér az érettségim , megint csak elb*sztam vele az időt, ugyan ott tartok mint előtte. Takarodjak el dolgozni, mert elege van hogy itthon zabálok meg élősködök. És ami a furcsa, hogy mikor tanultam akkor is sokszor a fejemhez vágta, hogy menjek melózni suli mellett, mikor meg volt lehetőség, akkor meg elkezdett kiabálni, hogy ilyen gyökér lánynak, mint nekem nem való az a munka, mert csak elbasznék mindent. Nagyon sokszor bánt. Mikor szemüveges lettem, tudta, hogy a kevés önbizalmamon csak ront, hogy szemüveget kell hordanom, de azóta is mondogatja, hogy milyen szarul áll, cseréljem le a fekete keretet is, mert iszonyat a fekete hajamhoz. Van, mikor nagyon kedves, aztán átvált erre a stílusra. Nagyon bánt, hogy ilyen, pedig mindig mikorra hazaér, megcsinálok mindent, nem mászkálok el itthonról, nem cigizek, nem iszok, nem pasizom, van komoly kapcsolatom már egy jó ideje. Mégis mindig talál valamit, amivel bánthat. Nem tudom mitévő legyek, elköltözni nem tudok. Ötletem sincs, hogyan kezeljem ezeket a kitöréseit.

2020. júl. 12. 17:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
48%
Azt aláírom, hogy az anyja is hibás, de azt nem értem, hogy a kedves “együttérzők” akik elhordják az anyját mindennek azzal mit segítenek. Szerintem amíg egy ember nem szembesül a hibáival, illetve nem képes arra, hogy felismerje magában azokat a dolgokat amik miatt negatív élethelyzetbe kerül addig javítani sem tud rajta, vagy ha mégis nagyon kicsi rá az esély. Az együttérzés csak a lelki problémákat oldja meg ideiglenesen, viszont a helyzet amiben van nem fog változni. Tudnék regényt írni a saját anyámról aki ennél sokkal kegyetlenebb dolgokat is csinált.. De nekem sikerült megszüntetni a problémát azzal, hogy rájöttem mi zavarja, illetve elmentem dolgozni és azóta külön élünk..
2020. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Könyvesboltban vagy ruhaüzletben próbàlkozz, bár nem tudom, mennyire kell anyagot mozgatni, de fizikailag nem hinném, hogy leterhelő. Én ruhaboltban dolgozom, nyilván a ruhákat visszük, elég sokat rohangászunk, de inkább a kommunikáció, meg a számokkal való munka ami jobban kimerít.


Meg hát így vírus közben... nyeh. Azért próbáld meg.

2020. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen anyád engedélye kell dolgozni? Gondnokság alatt álsz?
2020. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%
Inkább menekülni lehet, megváltoztatni nem. És mondjuk ha csak ma kellene segítenem kicsit egy válasszal, akkor az az lenne, hogy tisztázom, hogy nem a kérdezőt kell terhelje a felelősség egy ilyen helyzetért, és nem neki kell kibogozni. Nyilván nem tilos, de sokkal egyszerűbb értelmes szökési terveket szövögetni, és az első működőt meglovagolni.
2020. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező, nem értem az aggresszív hozzáállásod a “nagyarcúak” kommentjeihez.. A kérdésed tartalma az, hogy miért bánt az anyukád illetve hogy kezeld. Szerintem az, hogy önállósítod magad és nem élsz a nyakán azzal megoldódik a probléma.. Az, meg hogy, “nem engedett dolgozni” a gyárban számomra nem világos, felnőttként a te döntésed és a te felelősséged is mit csinálsz az életeddel..

Ha azt akarod, hogy ne kapj ilyen választ, máshogy fogalmazd meg a kérdést.

2020. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon úgy érzem ki az írásodból, hogy még mindig nem kezelnek felnőttként téged. Bár az is lehet, nem is vagy még felnőtt, vagy nem álltál ki magadért időben még. A szülők hajlamosak 20+ évesen is kis gyerekként/kiskamaszként viselkedni a gyerekükkel, és ezért az utód is megragad ebben. Legközelebb kérd ki magadnak ezt a stílust, vagy egy kedves pillanatában beszélgess el vele arról, hogy ez téged meglehetősen zavar. Mond el neki hogy már megvan az érettségi, küldöd te az önéletrajzokat de hát könyörgöm, vírus közepette hogy is vennének fel?

Az én munkahelyem sem állt még teljesen helyre, szinte alig van aki bejár dolgozni, nálunk még mindig korlátozások vannak.

Amúgy is nyilván nem kell megszakadnunk a hálátlan gyermekeinkért mikor már régen felnőttek, de hiszen te próbálkozol munkát találni, megbízható vagy, akkor miért kell 25 évesen így tönkretenni mielőtt még igazán elkezdenéd az életed?!

2020. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
25 éves vagy és anyád mondja meg hogy hova menjél dolgozni?Ha van érettségid nyitott a világ elvégezhetsz több fajta képzést is akár munkaügyin keresztül is.
2020. júl. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ezt èn sem értem, miért arra vársz, hogy anyud rábólintson, hol dolgozhatsz...? Ha szülsz majd, azt is ő szabályozza, hány gyereked lehet....? Ne már...
2020. júl. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kicsit járjatok utána a bántalmazás lélektanának, ha nem értitek!
2020. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!