Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen tönkretesz az anyukám...

Teljesen tönkretesz az anyukám, hogyan tovább? 19/F

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, tavaly érettségiztem és most egy 2 éves szakképzest csinálok még jövőre szeretnék menni egyetemre. Anyummal elég nehéz kijonni. Biztos páran olvastak már cikket a mérgező szülőkről és egytől 20 ig minden igaz volt rám. itt ezalatt csak anyumat értem apum normálisan kezel engem. Szóval anyum amennyire lehet leépítette az önbecsülésemet, kevésnek érzem magam bármihez, az álmaimat teljesen ellenzi, meg mondja hogy azt tanuljak amit ő akar mert hogy legyen egy diploma Mindegy milyen ha nem használom is csak legyen. Minden este felesleges veszekedések sorozatát folytatjuk le győzköd a butaságárol. Szeretnék elmenni mindenképp de ő teljesen magához akar láncolni. Nővérem is elment innen mert nem bírta de vele is csúnyán összekaptak és nem az igazi a kapcsolatuk. Én nem akarok rosszban lenni vele, nagyon szeretem de miért kell ilyen árat érte fizetni hogy szabad legyek és önálló? Nagyon nagyon belefaradok ezekbe teljesen lelkibeteg vagyok pár éve de pszichológust nem tudok finanszírozni pedig nagyon nagyon kellene nekem valaki ő aztmondta nem fog ilyet fizetni mert hogyne nekem nincs semmi bajom csak hülye vagyok. Mondom köszi szépen. És muszáj valaki akivel ezeket meg kell beszélnem. Teljesen leépített szépen az évek alatt és önbizalom hiányos vagyok bármit amit csinálok azthiszem rossz mert ő aztmondja, tanuljak olyan szakokat amihez közöm sincs. Nem tudom mitévő legyek. Sajnos anyum is pszichológiai kezelésre szorulna tényleg de nem hajlandó elmenni merthogy ő egészséges addig meg tönkretesz teljesen minket apummal amíg nem látja be hogy először neki kéne változni. Fűt, fát a fejemhez vág ha nem azt csinálom amit ő akar, olyanokat aminek nem fogja fel a súlyát aztán 5 perc múlva mintha mi sem történt volna megint boldog, olyan hangulat ingadozások vannak itt. Mitévő legyek, hátha van valaki aki hasonló helyzetben volt vagy van.

2020. júl. 12. 22:29
 1/6 anonim válasza:
96%
El kell költözni amint lesz rá lehetőséged, és menj pszichológushoz ha nem akarsz több lelki sérülést szerezni drága édesanyád miatt.
2020. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Amit pl egy nárcisszal is tenni kell; NO CONTACT!


Törölni, tiltani, kerülni.

2020. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
90%

Nálunk is hasonló a helyzet.

A különbség csupán annyi, hogy nekem apám a problémás eset.

2020. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon nem tetszik költözz el. Vállalj munkát és bérelj egy szobát. 18 elmúltál, a rendőr nem vissz haza, sőt ha nem jarulsz hozzá a tartózkodási helyedet sem fedik fel a szülők előtt, csak azt közlik velük hogy semmi bajod még élsz, de nem kívánsz velük kapcsolatba lépni
2020. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van sztk-s pszichologus ingyen is. Probald ki.
2020. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én esetem is full ugyan ilyen. Apámmal 2014- ben váltak el. Hihetetlen rossz házasságban éltek amiben én felnőttem már alapesetben ez is eléggé odavágott de 2014-ben elváltak, gondolná mindenki hogy vége. Hát nem. Napi szinten bármilyen kontextus kialakul köztünk pár percen belül ott kötünk ki, hogy "bármit pofázol nem számít mert apád fia vagy". Évek óta ez a hatalmas bölcsesség meg ehhez hasonló szardobálás amit nevelésnek nevez és ki van akadva, ha én azt mondom erre, hogy köszi ebből nem kérek. Akkor meg jön a "hálátlan és buta vagy mint a f" kártya. Magyarul egy olyan szinten nárcisztikus egoista disznó, hogy hihetetlen. Persze csak az az ideológia a jó amit ő követ és ráadásul mély keresztény-konzervatív beállítottságú ember. Na neki ehhez annyi köze van mint nekem a kínaiakhoz magyar lévén. De a pszichózis/ illúzió megvan és neki ennyi kell csak. Én sajnálom őket rohadtul, azt is amint ő keresztül ment mert nem semmi. Rengeteget voltam szarul emiatt mert sajnálom a szüleim de apám normálisan áll hozzám anyám meg kifordult magából. Mindenkinek vannak sérelmei/traumái az életben de a nárciszoknak nincs lelkiismeretül csak egója. De az nagyobb mint a kínai nagyfal. Soha nem fogják beismerni ha tévedtek bármit tesznek legyen az bántalmazás, manipuláció, hazudozás akármi. Amik ők gondolnak az szent és sérthetetlen. A megoldást az előttem szóló értelmében én is megerősíteni tudom, el kell határolódni tőle amennyire bírsz és tegyél meg mindent, hogy belőled jobb ember legyen sokkal. Ha a jó oldalát nézzük mert van, akkor megkaptuk a kézikönyvet arról, hogy a későbbiekben mi az a viselkedésforma amit szigorúan tilos követni.
2021. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!