Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan köztetek, akit 30...

Van olyan köztetek, akit 30 évesen úgy kezelnek a szülei mintha 13 éves lenne?

Figyelt kérdés
Soha nem engedtek el sehova, életemben semmilyen táborban nem voltam. Apám akkor kezdett el "foglalkozni" velem, amikor kamaszodtam, a foglalkozás egyelő azzal, hogy korlátoz és bezár. Mikor nagykorú lettem ez semmit sem változott. Az egész családnak mindig beosztotta a szabadidejét és senkinek nem lehetett programja, anyám elnyomásban, szintén nem csinálhatott semmit, amit szeretett volna. A lényeg hogy több, mint egy éve együtt élek a párommal albérletben (szintén egy borzalmas huzavona és stressz volt, amikor eljöttem otthonról). Mikor eljöttem azt mondta nemsokára úgyis hazamegyek, mert majd rájövök milyen jó dolgom volt otthon. Most várandós vagyok és örülnöm kéne, de a gondolat, hogy el kell mondanom a szüleimnek kiborít. Ezt nevelték belém és a másik két testvérembe is, hogy nem lehet velük semmiről emberi módon beszélni minden tabu, pedig tudom hogy egyáltalán nem számít, hogy ők mit mondanak, mert mi örülünk neki. Anyukámnak elmondtam és rosszabbul reagált mint gondoltam. Elkezdett sírni és azt mondta, hogy ne haragudj, én ennek kiba.....ul nem örülök, meg hogy én az ő kisbabája vagyok, meg még nem éltem, nem vagyunk házasok nem ismerem a párom - ezen kiakadtam - meg ilyenek. Apámnak még nem mondtam el, de ő még rosszabbul fog reagálni valószínűleg. Úgy érzem magam mintha rossz fát tettem volna a tűzre. Van itt valakinek hasonló sztorija, ahol az áldott állapot a család számára mégsem volt annyira áldott?

2020. júl. 14. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

HA hagyod, akkor miért panaszkodsz?

Összeszeded a cuccaidat és elköltözöl - ennyi a megoldás

2020. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Napi szinten van egy ilyen kérdés, vissza tudod olvasni a válaszokat. Egyébként felnőtt ember vagy, le kell válnod a szüleidről, nekik pedig ezt el kell fogadniuk. Főleg, hogy már te is a saját gyerekedet várod. Ezt még a terhességed alatt zárd rövidre, mert nem egészséges így családot alapítani, félig még te is gyerek vagy, pedig a gyereked szemében szülővé kell majd válnod. Ezt a szüleidnek is meg kell értenie, ez az élet rendje.
2020. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

30 éves vagy, tehát hosszú éveket a babával nem várhatsz.

Egyébként gratulálok és sok boldogságot! :)

Elköltöztél, felnőtt vagy, a te életed.

Szerintem a szüleid csak félnek, hogy elveszítenek, mert ha majd megszületik a babád, akkor velük nem foglalkozol majd, nem szereted majd őket. Ezért is ellenezhették, hogy táborba menj stb, nehogy távol legyél tőlük és elveszítsenek. Idővel hozzá fognak szokni, hogy saját életed van.

2020. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Általában azok a szülők viselkednek így,akik mérgezőek.


Ezekre jellemző,hogy közeledve a nyugdíjhoz nem nagyon vannak barátaik,mert nehezen elviselhetőek.

Így marad társaságnak a gyerek,akit próbálnak magukhoz láncolni.

Félnek,hogy egyedül maradnak.

2020. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

1.) Szakadj le a szuleidrol.

2.) Ettol meg jogos kerdes lehet, hogy miota ismered a parodat, mennyire stabil kapcsolatba vallalsz gyereket.

2020. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Minek foglalkozol ilyen kretén szülőkkel?
2020. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Én egyetértek a hármassal.

Plusz anyukád reakciója nekem még úgy tudom értelmezni hogy most szabadultál ki nagynehezen apád "fogságából", és eddig nem tudtál nagyon bulizni, élni tini-fiatal felnőtt korodban, most tudnál mivel kiszabadultál.



De lehet, hogy tényleg csak biztonságban akarnak tudni vagy kontrollálni akarnak(legalábbis apud feléről).

2020. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

7vagyok

A nekem helyett én

2020. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád reakcióját úgy tudnám értelmezni, hogy ő még nem dolgozta fel, hogy elköltöztél, kiszakadtál apád fennhatósága alól. Ő még visszavár a gyerekszobádba, mert úgysem fogod bírni nélkülük. Anyukád legalábbis beléd kapaszkodna, ha már ő nem tudott kilépni onnan. Ha visszamennél, újra lenne sorstársa, de így babával és annak apjával megerősödve tuti magára marad. Ilyenkor lehet köpködni a párod, hátha mégis feladod, de egyre több tényező szól a jelenlegi életed mellett és a szüleid ellen. Szerintem ez zavarja.

Apukád meg ebből kiindulva vagy mérges lesz, mert szégyent hoztál rá a házasságon kívüli gyerekkel és még engedélyt sem kértél tőle, vagy leszarja és ledegradál mindent és mindenkit, amit/akit te választasz nélküle.

Készülj fel lelkileg, mondd el, aztán folytasd a napod. Ennyit tehetsz.

2020. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont tegnap volt egy vitám anyámmal. 30 éves vagyok de állandóan beleokoskodik mindenbe úgy, hogy egyébként szó szerint hülye mindenhez. Semmivel nincs képve.

Plusz az okoskodáson felül kb úgy kezel mint egy 5 évest.

Konkrét tegnapi példa, hogy zsebre raktam a pénztárcám és elkezdi mondani, hogy jajj nagyon figyelj a pénztárcádra ki ne essen.

A másik, hogy nem egyszer mondta már, hogy ne felejtsem el bezárni az ajtót ha elmegyek otthonról. Ilyen tök óvodás dolgok. És mikor már naponta ezt hallja az ember beleun.

2020. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!