Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy egy 13 éves...

Normális hogy egy 13 éves gyereket nem visel meg az anyja halála? Vidáman vigyorog a facebookon, ontja a hülyeségeit ilyen olyan buliról. Nem rég halt meg az anyja. Nem mondom hogy be kell guboznia évekre, de így viselkedni?

Figyelt kérdés
2020. júl. 15. 13:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy neki nem volt olyan szoros a kapcsolata az anyjával. Nem lehet tudni mi áll a dolog mögött.
2020. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%

Micsoda egy tapló vagy, már meg se haragudj. Ennél nagyobb tragédia nem történhet egy gyerekkel, te meg számonkéred, hogy miért nem a nagykönyv szerint gyászol.


Elárulom, hogy aki ÍGY gyászol, az az ember az, aki a lehető legkevésbé tudja feldolgozni a veszteséget. Lehet annyira mélyre ásta, hogy csak évek múlva tud majd sírni és rendesen gyászolni. Nem kívánom neked, hogy megismerd ezt az érzést..

2020. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
28%

attól függ mennyire volt jó viszonyban az anyjával vagy mennyire tartották a kapcsolatot

13 évesen még gyerek, nem nagyon fogja még fel a dolgot

2020. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem viseli meg?


Ami a facebookon van, nem a teljes valóság. Én már egy jó ideje nem osztottam meg semmit, ebből nem az következik, hogy a 2020. valamikori bejegyzés óta nem történt semmi.

2020. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%

ő még itt tart!!! így védi a pszichéjét az összeomlástól!!


elhárító mechanizmus, olvass utána

2020. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
92%
Gusztustalan, amikor valaki megmondja, hogy hogy kell gyászolni. Amikor valaki közeli családtag meghal, és a hozzátartozó úgy néz ki, mintha minden rendben lenne az két dolgot jelenthet általában. Vagy rohadt szomorú, de nem mutatja ki mások előtt, hogy ne kérdezgessék, mert rosszabbul fogja magát érezni. Vagy pedig szr volt a kapcsolata a hozzátartozóval. Például ha 13 éves koromban elhunyt volna az apám, aki akkoriban masszívan alkesz volt, és folyamatosan balhé volt itthon miatta, akkor én a halálhírén lehet még örültem volna is, hogy végre nem keseríti meg az életem. Vagy még esetleg olyan oka is lehet annak, hogy nem tűnik szomorúnak, hogy nagyon beteg volt az anyja hosszú, és inkább úgy fogja fel, hogy jobb ez így neki, nem szenved tovább.
2020. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%
Hát nekem erről az jut eszembe, amikor az anyai nagymamám telt meg. Az unokatestvérem akkor már 5 éve nem látta, soha fel se hívta, nulla kapcsolata volt vele, de amikor meghalt, a teljes Facebook, WhatsApp, Viber, Instagram platformja gyászba borult és így szerettem, úgy hiányzik üzeneteket osztott meg folyamatosan.....
2020. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki máshogy reagál, amúgy gondolom nem figyeled 0-24-ben szegényt.
2020. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
4%
Valószínűleg az anyja nem adott neki elég pénzt, nem vett neki Ájfont. A mai fiatalok számára ez a "szeretet" alapja. Nevelést pedig nem kapnak, így nem tudhatják, hogy ez nem illendő.
2020. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
95%

#19

Jól beléd szorult az empátia. Csak nem tud kitörni!

2020. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!