Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik/szokás adni a szülőnek...

Illik/szokás adni a szülőnek pénzt a gyerekének, ha eladja a lakását?

Figyelt kérdés
A szülő eladja a kisebb lakásait, mert nagyobb házba szeretnének költözni, de majd így is ki kell pótolnia egy kevéske hitellel. A gyerekük huszonéves, lassan ő is saját ingatlanban kezd el gondolkozni. A szülők ilyenkor adnak valamennyit a gyereknek? Még akkor is ha ők is pár millió hitelre szorulnak most?
2020. júl. 17. 13:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
46%

20????


Mit nem érték én???? Max azt, hogy mi a jó egert kellene a gyereknek pénzt adni ebben az esetben

2020. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
38%

"mi a jó egert kellene a gyereknek pénzt adni ebben az esetben"


Hogy jobb életet élhessen? Fene tudja, de azt hinné az ember, hogy egy szülő boldog, nyugodt életet szeretne a gyerekének.

Jó persze tudom, itt a gyakorin már az óvodás gyereknek is illik "diákmunkából" eltartani a szüleit.

2020. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
45%

22!


Mert csak és kizárólag a gyerek érdemli meg, hogy jobban éljen, a szülő nem? Esetleg nem kellene minden szülőnek inkább feldobnia a talpát, amint nagykorú a ygerek? Csak hogy neki légyen lakása, indulotokeje és senki ne szóljon bele az életébe?

2020. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%
Nem "kedves" 23, de például a gyerek születésekor már el lehet kezdeni félrerakni neki. Tudom proliknál nem divat, ott a dögöljen meg a szomszéd tehene is mentalitás a menő.
2020. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
57%

24!


Esetleg ide másolnád, pontosan hol szerepelt bárhol is a kérdésben, vagy a válaszokban, hogy nem lett félretéve a gyereknek?

2020. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
63%

Ezek szerint Kedves Kérdező, te érzed úgy, hogy "illene", hogy a szüleid a saját házuk eladási árának egy részét adják neked!!

Különben nem pontoztad volna le zsinórban azokat a válaszokat, amelyek ezzel az elvárással nem értenek egyet!

2020. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le, egyedül a #10-es válaszolót a rendkívüli általánosítása miatt. Most olvastam még csak el a későbbi válaszokat, hogy pontoztam volna le?
2020. júl. 18. 00:44
 28/35 A kérdező kommentje:
Minimum 105 ember meglátogatta a kérdést, a szavazatok alapján, nem is értem, hogy miért számítana az én piros kezem ennyi emberével szemben??
2020. júl. 18. 00:51
 29/35 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem várható el. Persze nagy segítség lenne a fiatalnak, na de milyen áron? Ha a szülőknek hitel kell, akkor nincs miről beszélni.

Ha pont nagyobbol kisebbe költözne a szülő, azt mondom jó, segítsen a gyereknek adni egy kis önerőt. De ilyen helyzetben szerintem nem elvarhato semmilyen segítség.

2020. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
47%
Másrészt könnyen lehet egy családban 2 kisebb méretű lakás, amennyiben a nagyszülők után örököltek
2020. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!