Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megfelelő megoldás?

Mi lenne a megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Anyám egyszerűen kibírhatatlan!

Soha nem voltunk egy olyan család, akik bizalommal, megértéssel fordulhatott a másikhoz. Anyám távolság tartó, néha elég idegbeteg. Soha nem beszéltem meg vele semmit, mert egyszerűen vele nem lehet, ezt már kiskoromban megtapasztaltam.

Nem enged soha sehova, barátnőmhöz se, és a baratomhoz is csak akkor ha ki könyörgöm neki. Soha nem voltam bulizni, nem maradtam ki éjszakákat, ha el enged a barátommal kajálni akkor is megszabott idore kell haza mennem, es az az idő amit ő előír nevetséges, ha egy pár percet kések, akkor már megy a balhe hogy én mégis mit csináltam addig...

Érzelmileg zsarol kiskorom óta...

Szeretnék a barátommal lenni viszont miatta szinte lehetetlen.

Folyton azzal van hogy takaritsak mikor egész nap mást se csinálok, van hogy ki is főzök de neki semmi sem eleg jó...

Szeretném itt hagyni viszont még suliba járok és nincs keresetem, a barátomon viszont nem szeretnék élősködni, és sajnálom anyámat mert néha viszont jól ki jövünk és szüksége van a segítségre, viszont sokszor rá jatszik hogy sajnláljuk... Magához láncol

18 éves lány vagyok egyébként.



2020. júl. 17. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha ellenkezni merek akkor szinte meg se hallja amit mondok, vagy el kezdi fújni a saját igazát

Pedig csak egy kis térre és megértésre lenne szükségem

2020. júl. 17. 18:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehat inkabb anyad nyakan eloskodsz, mint a baratoden. Van benne valami, legalabb csaladban marad.

Ugy tunik, teljes egeszeben anyad a hibas, te teljesen nyilvanvaloan segitesz neki mindenben, es a szobad is tokeletesen rendben van mindig. Mire hazajon a melobol, te - mint 18 eves nagykislany -, osszedobtal valami kajat neki is, hogy szegeny tudjon pihenni. Ugy veszem ki a szavaidbol, hogy egyedul nevel (meg sem emlited apadat - vagy veletek el, de te egy nagy nullanak konyvelted el, akit emliteni sem erdemes), szoval anyad nyilvan rohogve osszedobja a tanulasod koltsegeit, a rezsit, a kajat, a ruhaidra valot, es nem is stresszes egyaltalan. Neki kulonben sincs szuksege semmilyen megertesre, sem sajnalatra, elvegre o az anyad, es szegyellje magat.

2020. júl. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A megoldas?

Pl. fogsz egy tukrot, belenezel, es jol lekopod.


Vagy elhuzol otthonrol, elmesz dolgozni (elvegre az olyan konnyu, anyad is csak sajnaltatja magat, ugye?), es fizeted a tanulmanyaidat magadnak. Meg a kajadat, a szallasodat, meg ugy mindent, es ugy csinalsz, mintha nagykislany lennel. Mit sajnaltatod magad, rajatszol, hogy sajnaljanak...?

2020. júl. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%

Szia, nem értek egyet az eddigi válaszokkal, bár nem vagyok szakember. Gyorsan írtam két tippet az érzelmi zsarolás témához:

- szakemberhez fordulsz (egyszer el kell érni, hogy mehess + rendszeresen és pénzbe is kerül, de így tuti kiderül, hogy merre van a gond)

- van egy könyv is, ami segít akár a helyzetet beazonosítani, akkár kezelni: Érzelmi zsarolás (Susan Forward - Donna Frazier). Vannak benne módszerek a kommunikációra is, hátha sikerül kialakítani egy hatékonyabb kommunikációt az anyukáddal. [link]


Írtam volna még pár gondolatot, de így látatlanban, írásban, szakértelem hiányában szerintem ez csak ártana. A netnél viszont biztos, hogy jobb egy könyv/szakember.

2020. júl. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezve, hogy az első három válasz egy embertől származik, mindkét válaszadóknak van igaza. Anyám gyerekeként, és gyerekét már sajnos egyedül nevelő anyaként látom, hogy nem fekete-fehér a világ.

Nekem is vannak konfliktusaim anyámmal, aki aggódik, és ezért mindenbe beleszól, kéretlenül adja a tanácsokat.

Viszont valóban nagyon nehéz egyedül mindenben helyt állnom, és félek arra gondolni, hogy mi lesz, ha a hasonló korú gyerekem is kirepül.De ez az én problémám! A legnagyobb bánatom az lenne, ha úgy öregednék meg, hogy a gyerekem csak velem van, és egyedül maradna, ha meghalok. Nincs jogom őt magamhoz láncolni, hanem abban kell segítenem, hogy megálljon a lábán. Persze 18 évesen egyltalán nem biztos, hogy az a fiú az igazán hozzád illő ember, lehet, hogy ezért is aggódik anyád.

Egy szülő felelősséggel tartozik a gyerekéért, és valójában csak remélheti, hogy olyan jófej, jólelkű gyereket nevel, aki ezt egyszer viszonozza.

Próbáld kicsit beleképzelni magad a helyébe, nyiss felé, de ne hagyd magad érzelmileg zsarolni! A hogyant nem tudom, de azt a könyvet talán megveszem én is. ☺️

2020. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!