Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ez van, ha az emberekn...

Tényleg ez van, ha az embereknek mérgező szüleik vannak?

Figyelt kérdés
Hogy meg kell szakítani velük a kapcsolatot, vagy nagyon minimálisra venni? Esetleg tényleg ennyire megoldhatatlanok az ilyen dgok tényleg, hogy egyszer volt egyszer holnem és kész, kizárod a saját szülődet az életedből?

2020. júl. 19. 13:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%
Csak ha te meg mérgező gyerek vagy.
2020. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
"Az első válaszoló valószínűleg ilyesmire gondolt, nem pedig arra, ha valakit esetleg rendszeresen bántalmaznak otthon." PONTOSAN erre gondoltam. Itt már attól mérgező egy szülő, ha nem tapsikol örömében hogy az általános iskolás lánya huszonéves pasival kavarna. Mert "szemét korlátozó szülő"
2020. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha épp eszű a szülő akkor esetleg meg lehet beszélni a problémát, megoldani. De ha nem, és nem hajlandó magát kezeltetni, akkor sajnos nincs más megoldás. Én majd 20 évig próbálkoztam anyámmal, csak mégrosszabb lett az idővel... Nekem a gyerekem életét és az én egészségem is kockáztatta többek között. Na ott lezártam vele végleg. Egye meg amit főzött...
2020. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a mérgező szülőt kamaszként még fel sem ismeri igazán az ember. Amikor éppen egy olyan fejlődési szakaszban van, amikor a saját határait és korlátait feszegeti, akkor bármilyen jó szándékú és szerető szülői iránymutatás is "mérgező" hatást kelt az ő szemében. Utólag, felnőttként tudja csak (át)értékelni, hogy valóban olyan rossz volt-e az a szülői minta és nevelés, amit kapott vagy sem. Esetemben a neveléssel (utólag belátva) nem volt gond, ennek ellenére mondhatom, hogy mérgező közegben nőttem fel, teljesen más szempontból. Erre felnőttként már jobban van rálátása az embernek és akkor tudja eldönteni, hogy mit kezd vele, kezd-e a helyzettel bármit is (én bevallom, a kapcsolat minimalizálása mellett döntöttem, évi max 2 találkozó, oszt' csókolom, az életembe nem igazán vonom be a szüleimet, csak a legalapabb minimális szinten). 14-16 évesen még amúgy is csak frázisként tudja pufogtatni a "mérgező szülők" mantrát, de sokat tenni ellene nem tud, szóval így is-úgy is marad a kivárás, mire meg már tényleg tehet is valamit ellene, addigra meg már gyanús, hogy kicsit benőtt a feje lágya és már nem ugrik egyből hisztizve minden zsarnokinak tűnő szabályért.
2020. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
"Hát ha épp eszű a szülő akkor esetleg meg lehet beszélni a problémát, megoldani. " A megbeszélésben a gyereknek is partnernek kéne lenni pampogás meg hőbörgés helyett.
2020. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
15. Azért én 20 évig próbálkoztam, talán azt is olvashattad. :) Minden barát, ismerős, rokon már azt mondta hogy hagyjam a fenébe, reménytelen, és félnek hogy az egészségembe kerül. Az még hagyján, de amikor már a gyerekem egészsége élete volt veszélybe anyámtól mit kellett volna tennem? Tovább beszélgetni azzal akivel 20 évig nem lehetett?
2020. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
#15 "A megbeszélésben a gyereknek is partnernek kéne lenni pampogás meg hőbörgés helyett."- izé, az én tapasztalatom szerint először többnyire a szülőnek kellene leesni a magas lóról, és partnernek tekintenie a gyerekét tulajdon helyett...
2020. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%
A te tapasztalatod szerint? Akkor nyilván nincs gyereked.
2020. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
37%
#18, de van. Csak én soha sem szenvedtem abban az agresszív téveseszmébe, hogy a saját értékrendemet rá akarjam erőszakolni a gyerekemre. Mert a legtöbb konfliktus ebből ered.
2020. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!