Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez túl féltés?

Szerintetek ez túl féltés?

Figyelt kérdés
Anyukám és apukám elváltak,nem mondanám hogy apámmal jó kapcsolatban vagyunk,nem nagyon komunikálunk egymással,anyámmal néha szoktam,de valahogy nem tudom a bizalmamba fogadni őt sem! Tudni kell hogy roma családból származom,és nagyon féltenek mindentől szinte,és a pletykától is,van barátom akit bemutattam nekik is,muszáj volt pedig nem szerettem volna ,a barátom nem roma...és aztán azt mondták nekem anyámék hogy nem találkozhatok vele úgy hogy kettesben legyünk,mindíg szem előtt kell lennünk,vagy sétáljunk,de a faluban,vagy legyünk bent a házban előttük,szinte nem hagynak teret nekünk,és megfigyelnek,és attól tartok ez egy idő után a kapcsolatunkra is kifog hatni,nem tudjuk megélni a közös perceket,mert mindíg zavar valami,szerintetek ez normális vagy nem?

2020. júl. 25. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15
2020. júl. 25. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Első barát? Kort mondanál? Mióta vagytok együtt?

Túlféltésnek, túlféltés, de ez természetes, hogyha első barátról beszélünk pl, viszont nem első barátnál már nyűg.

Mondtad már nekik, hogy ez zavar? Lehet egy egyszerű beszélgetéssel megoldódna a problémád. Sajnos ez tényleg kihathat a kapcsolatotokra, így mindenképpen ajánlanám, hogy beszélj velük.

2020. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem túlféltés, és nem tudom, hogyan jön ide, hogy roma családban élsz. Egy családban sem normális a 15 évest engedni, hogy összeköltözzön a barátjával.
2020. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom a romáknál ez természetes, hogy nő házasság előtt nem lehet kettesben egy fiúval. Bár nem tudom mennyire tartják/tok a hagyományokat...
2020. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3.igen első barát,15,és 4 nap múlva már 10 hónapja együtt vagyunk,mondtam már párszor nekik hogy nem lehetünk mindíg a szemük előtt,hagyjanak nekünk teret,hagyj beszélgessünk és foglalkozunk egymással hogy kettesben vagyunk,de azt mondták hogy nem,mert hogy a fiúk csak arra mennek,de ez nem így van ő nem,hisz 10 hónapja csókon kívül semmi nem történt köztünk,még sem bíznak bennem sem,és benne sem,pedig nem adtunk rá okod,nem vagyok olyan lány aki a szűzeségét nem értékeli,nekem az nagyon fontos,és a barátom sem erőlteti a szex dolgot,anyámnak is mondta hogy nem azért van velem mert kiakar használni,hanem azért mert szeret,de ez sem segít
2020. júl. 25. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem akarják, hogy teherbe ejtsen.
2020. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ohh 5-ös, erről nem tudtam.

Szerintem viszont akkor is, lehetnének kicsit elnézőbbek úgymond. Eléggé zavaró, ha a pároddal nem tudsz kettesben beszélgetni.


15 évesen szerintem még nagyon fiatalnak tartanak és igen féltenek, hogy nehogy teherbe ess, vagy bármi. Ilyenkor hiába próbáljátok ezt bizonygatni, úgyis a saját gondolatuk vezetik őket. Első barátomnál sokszor volt vitánk anyummal, mert ő is túlféltett. Két hetente tudtunk találkozni akkor a barátommal, de neki ez is sok volt, és azt mondta, hogy egy hónapig nem találkozhatom vele. Ekkor leültem vele beszélgetni. Nehezen, de lassacskán túlléptünk ezen az egészen. Szerintem legalább egy év kellett, mire úgy igazán elfogadta, hogy bizony lassan felnövök majd, és kevesebbet leszek vele, lesz saját életem és nem tarthat mindig kalitkában, hiszen magamnak kell kitaposni az utat, még akkor is, ha közben pofonokat kapok az élettől.

Próbálj kicsit türelmes lenni, és beszélj velük sokat, hogy ők is bízzanak bennetek még jobban.

2020. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8.köszönöm a válaszod

De tudod 15 évesen elég érett vagyok a koromhoz képest,legalábbis ezt gondolom,és sokan mások is mondták,van eszem,és tudom mit szabad mit nem,annyiszor beszéltem már velük erről,hogy ne tartsanak kalitkába minket,mert ez nem jó,de igazából csak az érdekli őket hogy megmaradjon a jó hírük a környéken,ugyanis vannak olyan emberek itt akik ok nélkül is pletykálnak a másikról olyan dolgokat amiknek a fele sem igaz,és megértem anyukámat is mert ugye csak ő van,félt,mindenki félti a gyerekét,de az hogy még kettesben sétálni sem mehetünk olyan helyre ahol emberek nincsenek,az már nem okés szerintem,olyan mintha mindenhol megfigyelnének minket,és mindkettőnket nagyon zavar ez,hisz tényleg nem akarunk egymással semmi szexuális kapcsolatot még,csak egyszerűen beszélgetni szeretnénk,és egy picit kettesben lenni

2020. júl. 25. 15:47
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát téged is megértelek, meg anyukádat is. Főleg, ha olyan a közeg, hogy sok tinilány terhes lesz. Még akkor is, ha megbízik benned, sajnos a szex a tiniknél jellemzően nem úgy jön, hogy előre megtervezik, hanem ha olyan körülmények adódnak, akkor beindul bennük az ösztön.


Ha én lennék anyukád helyében, én bizony vennék egy doboz óvszert, hármasban a barátoddal elmagyaráznám, hogyan kell használni, és legyen nálatok. Nem kell senki másnak tudnia róla, és továbbra is bíznék benne, hogy nem fogtok szexelni, de így már fel lennétek készülve, így hogy ha mégis beüt valami lelki impulzus, akkor ne legyenek olyan súlyosak a hosszú távú következmények. És innentől lehetnétek kettesben, de azért nem végtelen sokat. Fél óra alatt még nem esik egykönnyen "olyan" hangulatba az ember.


Sajnos nem tartom reálisnak, hogy anyukád is belemenne ebbe. De talán abba igen, hogy ha nálatok vagytok, akkor átmentek egy másik szobába, aminek áttetsző az ajtaja. Így félig-meddig látna titeket, de nem hallana. Aggódnia nem kéne, de nektek mégis jutna egy kis magánélet.

2020. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!