Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megérteni,...

Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem akarok lebarnulni?17l

Figyelt kérdés

Két éve minden nyáron ezen van kiakadva anyám, hogy mi az hogy én nem akarok, olyan beteges a nagyon fehér bőrszín. (Igazából a lábamon kívül sehol nem vagyok annyira fehér még) Mindig vitatkozik velem, ha meglátja azt hogy fényvédőt használok, főleg ha nyáron van, mert ugye nyáron nincs koli, itthon vagyok, látja... És egyébként nem az a baja, hogy túl sokat költök erre, vagy túl sokáig készülődök, mert ez kb két percet vesz el reggel. Még csak azt sem mondhatja, hogy lemondom emiatt a közös programokat vele, mert egyébként ő az, aki soha semmilyen közös programot nem akar, mindig nyavalyog előtte vagy fél órát, aztán ha mégis belemegy akkor rövid időközönként tudatja, hogy ő ezt nem élvezi. Tök mindegy, hogy amúgy elmentünk sétálni, strandon vagyunk, társasozunk vagy csak egy rohadt filmet nézünk meg itthon, amit én választottam. És egyébként ha rámbízza a bevásárlást azt megcsinálom olyankor is ha süt a nap, ugyan úgy kimegyek mindig sétálni a kutyámmal (igaz nagy az udvar, nélkülem is mozog eleget) csak nem akkor amikor tűz a nap, hanem később. Még baráti programot sem mondtam le soha azért, mert süt a nap és én nem akarok lebarnulni.

Tehát itt nem arról van szó, hogy bármiben is akadályoz ez, reggel meg szerintem tök mindegy, hogy sima hidratáló krémet használok vagy olyat, amiben van fényvédő.

Anyámnak csak az a baja ezzel, hogy szerinte abnormális így gondolkodni erről, és nem hogy örülnék annak, hogy én le tudok barnulni, nem úgy mint ő.

Tehát mit tegyek, hogy végre leálljon a vitákkal emiatt? Egyáltalán miért csinálja ezt?


2020. jún. 26. 09:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Anyukád valószínűleg ahhoz a generációhoz tartozik, amelyikhez én is, 43 éves vagyok. Szerintem azért csinálja, mert mikor én voltam 17, az újságok napbarnított modellekkel voltak tele, a barna bőr az egészség, gazdagság, siker szimbóluma volt. Én is nagyon sokáig napoztam, de már 3 éve fényvédőzök, télen is, mert az utóbbi időben nagyon sokat lehet hallani a nap káros sugarairól és mert az egyik cicám bőrrák miatt halt meg és anyukám egyik idős néni barátnője is. Nem tudom, hogy észérvekkel meggyőzhető-e, mert akkor lehet neki cikkeket mutatni a netről, amiben a fényvédelem fontosságát hangsúlyozzák, ha nem, akkor fényvédőzzél és közöld vele, hogy nem szeretnél többet vitázni erről és hagyd szó nélkül a megjegyzéseit, majd leáll velük. Más ötletem nincsen.
2020. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%

A normalis fenyvedo ALAP nyaron, ha nem akarsz borrakot. Vagy masik indok, ha nem akarsz 30 evesen szikkadt boru 40-esnek kinezni, mert nem csak a szoli, de a sima napozas is tonkreteszi a bort. Ezeket elmondhatnad anyadnak is, esetleg linkelj at neki par rendes forrasbol szarmazo cikket a napozas es a borrak kockazatairol.

En sem napoztam soha, es igyekeztem kerulni a legnagyobb tuzo napot mindig, napernyot is hasznalok esetenkent, ha tudom, hogy nagyon sokat kell majd a napon setalnom. Vagy a jo genetika, vagy emiatt, de 30 evesen is olyan friss es puha, ranctalan a borom, mintha meg mindig 20 eves lennek :D Nekem ez jobban bejon, mint a barna bor.

Szerintem igazabol a napozas csak a ducibb lanyokon segit, mert optikailag jobb alakunak tunnek barna borrel, egy normal alkatu szep lany feheren is szep. De a fenyvedo akkor is ALAP, anelkul napra menni felelotlenseg.

2020. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%

Én sem megyek ki a tűző napra fényvédő nélkül. De nem a barnulástól félek, hanem a magas uv következményeitől.


10 éve az egyik osztálytársam nagy Japán fan volt, így ő sem akart barnulni. A Balaton parton az árnyékban kuporgott. Annyira vicces volt, mint egy kis vámpír. 😂 Azóta kinőtte.

2020. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Hogy lehet ilyesmin összeveszni? :D
2020. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek én is az előttem szólóval. A barna bőrszín az egészséget, sikert, a szexuális vonzalmat jelképezte, egyesek még ma is így értelmezik. Írtad, hogy nagyon fehér vagy, pont a nagyon fehéreknek kell vigyázniuk a nappal, kevesebb olyan anyagot tartalmaz a bőröd (genetikai okokból), ami feltudná dolgozni. A fényvédő, naptej stb használata javasolt, a szoláriumokat is érdemes kerülni. Sajnos leggyakrabban ezekre van példa, hogy a teljes fehérbőrű ember dohányzik és napozik is, a bőr meg egyiket se bírja :/, akinek van egy alap barna színe (mint lehet anyukádnak is), számukra élvezhetőbb a napozás, egyrészt nem égnek/pirosodnak ki a naptól, csak barnulnak. Az égés/pirosodás esetén azonnal fényvédő használata javasolt és árnyékba vonulna, nem érdemes kockáztatni. A magyarok max 10%-ának van egy alap enyhe barna színe, rajtuk kívül mindenkinek érdemes vigyázni (egészségügyi okokból) Győzd meg ezzel, hogy a hófehér bőrszíneddel nem kockáztatnál, fontosabb az egészség, mint a barna bőrszín.
2020. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%

Ne foglalkozz vele. A fehér bőr szép. És baromi egészségtelen, ha valaki csokibarna akar lenni, főleg fehér bőrrel.

Én elmúltam 40, mindig figyeltem, hogy ne égjek le, csak 50-es napozóval mentem napra. Most 10 évvel fiatalabbnak nézek ki, mint a barátnőim, akik égették a bőrüket a napon. A bőröm sima, nem vagyok tele foltokkal meg anyagjegyekkel.

2020. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes anyukád hozzáállása. Az egy dolog, hogy az ő korában a barnaságot az egészséggel párosították, de azóta sokat változott a világ. Nem halad a korral? Nem informálódik?

A mostani napsütés és a mostani brutális nyarak nagyon károsok, főleg fehér bőrűeknek, ami lehetséges, hogy nem most fog kiütközni, hanem sok év múlva bőrrák formájában.

Nem törődj vele, védd a bőröd, később majd még meghálálja.

2020. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%

Anyukád szeretné kockáztatni, hogy bőrrákod legyen?

Tudniillik, aki nagyon fehér, annak nagyon is káros és veszélyes rendszeresen napozni, szolizni. De egyébként sem egészséges túlzott mértékben, még egy néger is le tud égni.

Ez kb olyan, mintha asztmásként a dohányzást ajánlgatná neked...

2020. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem a barnaságról szól. Ez agressziókiélés. Valamivel cs*sztetni kell valakit, mert tányérokat nem vághat a földhöz, az túl direkt. Próbáld ignorálni, mert ha ebben engednél, akkor kitalálna mást.
2020. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%

A letiszult, fehér szín szerintem különlegesebb, nagyon unalmas barna színű már legtöbb lány.

A másik, hogy nagyon sok csúnya bőrű 30-as nőt látok, fonnyadt barna bőrrel.

Ne foglalkozz anyukáddal, az ő korosztályukban ez volt a társadalmi elvárás.

Egyszer megunja.

2020. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!