Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor elkezdett a gyereketek...

Amikor elkezdett a gyereketek dolgozni, mennyi pénzt kértetek tőle haza?

Figyelt kérdés
2020. aug. 2. 12:46
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom keresel 130 ezret. Ebből 60 rezsivel kajával full normálisnak mondható. Költözz el és nézd meg úgy mennyből jössz ki. Én is kivoltam anno, hogy havi 30at le kellett adjak de mikor elkoltoztem akkor jöttem rá, hogy az a 30 a rezsire sem elég.
2020. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Én magamtól adtam,de anyával ketten voltunk albiban és hitel is volt. Alig vártam,hogy legyen saját fizum és szegénynek ne kelljen 3 helyen dolgoznia. De ő sose kért volna. Szerencsére azóta kijöttünk a gödörből. :)
2020. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
83%
Végig dolgoztam egyetem mellett is, minden költségemet (menza, nap közbeni étkezés, tanszerek, könyvek, ruházkodás, utazás) magamnak finanszíroztam ettől kezdve. Diploma után elkezdtem kifizetni a lakásrezsi rám eső részét is. Nemsokára annyit kerestem, hogy a teljes rezsit meg az egyéb kiadásokat is én fizettem a kisnyugdíjas szülőm helyett. Nem ő kérte.
2020. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
52%

"Ebből 60 rezsivel kajával full normálisnak mondható. Költözz el és nézd meg úgy mennyből jössz ki."


Bocs, de hányinger ez a hozzáállás. Nyilván szarabbul jön ki, ha valaki egyedül lakik. De nem azért szültem a gyerekemet, hogy nézzem ahogy nyomorog és küszködik. Természetesen nem vehet mindenki lakást a gyerekének, de annyival segíthetik, hogy támogatják, amíg egy indulótőkét összeszed. Ha már adni nem tudsz, legalább el ne vegyél.

2020. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, mennyi a fizetésed és mennyi az a fele, amit elvesznek, ezért nem lehet megmondani, hogy normális vagy sem.

Másrészt azt sem írtad, hogy a szülöknek mennyi a jövedelme és mennyi a rezsi, stb. mert ezt is tudni kellene.

2020. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
64%
11 itt nem az a lényeg, hogy mire elég és mire nem, hanem ha elkérik a szülők a fizetés felét/negyedét...stb (akár 30 ezret is) arra hivatkozva, hogy ott laksz, ott élsz, áramot fogyasztassz...stb, akkor csak meghosszabbítjàk ès megnehezítik az elköltözést, mert azért a mai fizetések (plàne egy fiatalnàl) nem ott kezdődnek, hogy le is tud adni, meg félre is tud tenni. Biztos van ilyen is de sajnos nem ez az àtlag. Ezért kellene a szülőnek inkàbb segíteni a költözés folyamatát nem pedig “hátràltatni”. Igen a rezsi valóban dràgább, de ha nem tud rà félretenni, nem tud gyűjteni, akkor még inkább az lesz. Azzal értek egyet, ha kérnek is x összeget, azt tegyék neki félre, majd ha összegyűlt annyi, hogy el tudna kezdeni belőle külön menni, akkor mehessen. Ez így fair egy szülőtől szerintem.
2020. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
77%
“Természetesen nem vehet mindenki lakást a gyerekének, de annyival segíthetik, hogy támogatják, amíg egy indulótőkét összeszed. Ha már adni nem tudsz, legalább el ne vegyél.” -na pontosan ezt gondolom én is. (16-os)
2020. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Anno amikor én elkezdtem dolgozni, 10ezret adtam anyámnak plusz kéthetente én vásároltam be hétvégére. Nem most volt, akkoriban 60e volt a fizetésem és az kimomdottan jónak számított.
2020. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
57%
Nem a gyerek dolga eltartani a családot, hanem a szülőké. Ha a gyerek dolgozik, az szuper, nagyon büszke voltam rá, de az az ő pénze, az ő saját sikerélménye. Egy árva forintot sem kérnék el tőle!!!
2020. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
5%

Én havi 30-at adtam bele, de sz.rul álltunk anyagilag.

Ha jól álltunk volna, a bevásárlást olykor fizettem volna, meg beledobok néha a rezsibe, vagy néha befizetem a csekket.

2020. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!