Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális dolog ha azért...

Az normális dolog ha azért haragszok anyámra mert a saját kényelme miatt rosszul keres?

Figyelt kérdés

Óvodai dajkaként dolgozik Budapesten mert gyerek b.zi és 150.000 Ft-ot keres. Bár anyagiakban sosem szenvedtem hiányt (ez csak annak köszönhető hogy nem vagyok egy túl anyagias ember) mégis haragszok rá mert számomra ez azt jelenti hogy magasról lesz.rja hogy engem támogasson. Bár minden lehetőség adott lenne hogy szerezzen magának egy jobban fizető munkahelyet/elvégezzen egy képzést hogy a szakmán belül jobban keressen nem él a lehetőséggel mert neki tökéletesen kényelmes a jelenlegi állapot.

Nem tudom hogy ki hogy van vele de én nem tudnék a gyerekeim szemébe nézni ilyen körülmények között.

Nem mintha el akarnám kényeztetni a leendő gyerekeimet de azért szeretném ha éreznék hogy apura mindig lehet számítani.

Én sem azt akartam hogy fizessenek ki nekem mindent amíg én egy ingyenélő vagyok de rossz érzés hogy ha valami balul sülne el az életemben nem tudna kihúzni a bajból mondván hogy neki nincs annyi pénze (mindez a gyerek k.csögölés miatt).


Szóval vissza az eredeti kérdésre szerintetek normális emiatt haragudni rá vagy nem?



2020. aug. 2. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Normális hogy haragszol rá
Nem normális hogy haragszol rá
124 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Te miért nem apura számítasz? Ő is gyerekbu.zi? Vagy vele mi van?

Miért nem te keresel annyit, amennyire szükséged van?

2020. aug. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Szánalmas vagy. Inkább azzal foglalkozz, hogy te mit teszel le az asztalra.
2020. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

anyád azt dolgozik, amit szeretne. felnőtt ember, el tudja dönteni


és ha nem lenne gyerekb*zi, akkor talán te sem fogantál volna meg..

2020. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Mit tettem le az asztalra?

Ők biztosítottak mindent annak érdekében hogy ne vigyen el a gyámügy. A maradék az én voltam.

2020. aug. 2. 17:27
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem normális emiatt haragudni. Nem kényelemből nem keres többet, hanem mert szereti a hivatását. De ha “kényelemből” is tenné, amíg nem szenvedsz hiányt semmiben, addig nem értem, mi a gond.
2020. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

A hozzáállással van a gondom.

A legtöbb szülő azért dolgozik hogy a családja számára meg tudjon teremteni egy jobb életet és evégett képes bevállalni olyan munkákat ami nem a szíve vágya.

Én vagy 2x annyit keresek mint ő egy olyan munkával amire sosem vágytam mindezt azért hogy elsősorban magamnak, mást részt a páromnak és a majdani gyerekeimnek tudjak egy kényelmesebb életet teremteni.


Azt hogy nem szenvedtem hiányt semmiben az alap szükségleteimig terjed de ha netán felsőoktatásba akartam volna menni vagy házi állatot szerettem volna vagy valamilyen kicsivel is költségesebb hobbit nem biztosította volna.

2020. aug. 2. 17:43
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Normális.

Most jobb? :)

2020. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Ne akard nevelni anyukádat!


Ne irigykedj rá, mert ő olyant dolgozik amit szeret!


Ezekkel ha megfogadod, akkor magadnak is jót teszel.

2020. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Jobb lenne, ha utálná a munkáját és az ebből eredő feszültséget rajtad vezetné le?
2020. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Óvodai dajka meg a kényelem? Megnézném, te hány napig bírnád óvodai dajkaként. Ott őrülnél meg, együtt hisztiznél a gyerekekkel. :D

Inkább azzal foglalkozz, hogy te mennyit fogsz majd keresni, mert ha azzal töltöd minden idődet, hogy anyádra panaszkodsz, akkor semennyit.

2020. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!