Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszom a szüleimre, mert...

Haragszom a szüleimre, mert nem vettek nekem lakást? Ez normális?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy fura kettősséget érzek, harcolok magamban. Egyfelől magamra haragszom, mert telhetetlennek érzem magamat, és tudom, hogy az is nagy dolog, hogy kitanítottak és támogattak érzelmileg és másnak ennyi sem adatik, de még sem tudom kiirtatni magamból a haragot és sokszor már leplezni sem tudom a szüleim előtt.

Tehát az én sztorim az, hogy Kelet-Magyarországról származom, az ország egyik legkevésbé fizetett megyéjéből, 2014-ben 500 Ft volt a nettó órabérem, amikor utoljára dolgoztam a szülővárosomban 12 órában. A szüleim feneke alá akkor tettek lakást, mikor anya 20, apa 23 éves volt. Anyának biztos szakmája volt, apának pedig a mai napig piacképes, egyik legkeresettebb és legjobban fizetett szakmája. A város többi lakójához képest elég szép summát vittek haza, hitelt nem kellett fizetniük, de annyira rosszul szervezték a dolgaikat, hogy mai napig az autón kívül nincs vagyonunk. Mindig nélkülöztünk és azóta sem tudom, hogy ez ilyen szerencsés helyzetben hogyan történhetett meg. 23 évesen több pénzem van már most, mint a szüleimnek, pedig én aztán nem vagyok elresztve, de 17 éves korom óta minden nyáron dolgoztam. Sajnos valószínűleg az is hozzájátszik a haragomhoz, hogy a környezetemben a kortársaim 70%-nak a szülei ballagásra vagy egyetemista korára vettek saját lakást. Nagyon szerencsés évben érettségiztem, 2013-ban, ekkor volt a béka feneke alatt az ingatlanárak, a barátnőmnek két lakást is vettek Budapesten 9 millió forintért, a másiknak egyet a XII kerben 12 millióért. Mindössze 3 millió forint önerő kellett volna hozzá, amit sok barátom szülője már 18 éve, a gyerek babakorától gyűjtögetett, így simán kijött az önerő. Ha a szüleim önerőt adtak volna és a hitel törlesztőjét kéne magamnak fizetnem, már akkor is saját lábra tudnék állni, lenne egy félig saját otthonom, ahol a lakótársam szinte állná a törlesztőrészletet.

Most itt vagyok Budapesten pályakezdőként, ugyanaz a lakás mára már 35 millióba kerül, családot szeretnék 5 év múlva alapítani és annyira durván próbálok spórolni, hogy belebetegszem pszichésen, már egyszer pánikrohamot is kaptam. Lakótársammal 30m^2 nyomorgunk ketten fejenként havi 70ezer forintot fizetünk, ő is a városomból jött, és próbálunk valahogy vegetálni. Mikor nagyon kétségbeesett vagyok egy dühös hang mindig a fejemben van, hogy ez a szüleim hibája, mert kisujjból kirázhatták volna, amivel segíthettek volna, hiszen a lehetőségük adott volt. Saját ház, hitel nélkül, ajándékba, összesen 1 gyerek, biztos szakma, jó fizetés. Néha elképzelem, hogy elmegyek külföldre és a fejükhöz vágom, hogy most évekig alig fognak látni, köszönjék maguknak, mert máshogy nem lehet majd családom, csak a bizonytalanba. Ezután meg egyből bűntudatom lesz, hogy mégis mit képzelek én, hogy ilyet mondok, örüljek, hogy vab diplomám, fedél a fejem fölött, kaja az asztalomon. Az általuk elszalasztott lehetőség viszont nagyon éget bennem belül. Más szülei nehezebb körülmények között is összetartottak, megszervezték az életüket, az enyémek meg folyamatosan ölték egymást, és a jószerencséjükkel sem tudtak mit kezdeni. Az ő testvéreik érdekes módon nem kaptak semmit és előrébb is jutottak, pedig 22 éves korukig csak egy koliszoba egy ágya jutott nekik. A vagyonuk, házasságuk is stabil. Az enyémeknek meg mindkettő ment a levesbe.

Úgy érzem néha szétvet a harag és tehetetlenség egyvelege és szakemberhez is fordulnék már, de sajnos túlságosan sajnálnám a pénzt pszichológusra.


2019. jan. 28. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
27%
A te döntésed volt, hogy felmész pestre nyomorogni, ne a szüleidet hibáztasd már ezért is.
2019. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim ***** válasza:
46%
3 zsepit sírtam tele, bocsi, annyira sajnállak.
2019. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:
87%
Engedd el, csak mérgez. A szüleid elkótyavetélték a vagyonukat, ahelyett, hogy megalapoztak volna az életed, emiatt nehéz helyzetben vagy, es neked kell megteremtened. Gondolj arra, hogy hányan vannak ugyanabban a helyzetben, mint te, és a szüleid mégiscsak felneveltek téged, etettek, ruháztak, te majd segíts a sajátjaidnak.
2019. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
90%

az ország egyik legkevésbé fizetett megyéjéből


vs


a környezetemben a kortársaim 70%-nak a szülei ballagásra vagy egyetemista korára vettek saját lakást.


Nekem három-négy ismerősöm van, akinek vettek a szülei lakást.


Amúgy valahol megértelek, több ismerősöm, barátom kigürcöli a belét és 30-35 éves korára sehol nem tart.


Szerintem menj külföldre, ha teheted.

2019. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 anonim ***** válasza:
50%
Most amúgy a kérdező azt várja gondolom, hogy a szüleit kezdjük el szidni. Menj csak ki nyugodtan külföldre, jobb is lesz nekik nélküled.
2019. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 A kérdező kommentje:

Igen, az ország legkevésbé fizetett megyéjében is a kitartás egy idő után meghozza a gyümölcsét. 18 év sok mindenre elég. 3 millió forinthoz 18 éven keresztül kevesebbet kell eltenni, mint havi 14 ezer forint. Neken viszont családalapításig nincs 18 évem. Ez itt a probléma.

Nem kell szidni a szüleimet, én kicsit megkönnyebbültem, hogy leírhattam és ha sorstársak írnak, azt is jó néven veszem.

2019. jan. 28. 20:34
 7/121 anonim ***** válasza:
71%
Ma mindenki a szüleit b@$ztatja ? Ti melyik világban éltek?miért köteles egy szülő lakást venni a gyérekének?minek? Soha nem vártam el semmi ilyesmit a szüleimtől! És boldogan lépek be a lakásomba ami az enyém, az én munkám gyümölcséből van,sokkal jobb érzés mintha kaptam volna!28/L
2019. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 A kérdező kommentje:
Sajnos az én barátaim is befrusztrálnak a környezetemben, akiknek lakásuk van, mert múltkor is az egyik azt mondta, idézem "Jó hülye az, aki albérletbe szül, nagy felelőtlenség"
2019. jan. 28. 20:36
 9/121 anonim ***** válasza:
70%
A szülöknem nem kötelességük lakàst kocsit stb venni a gyereknek még akkor sem ha kisujjukbòl kiràz(nà)nak mindent.. Viszont itt a pelda elotted, te majd jobban csinàlod nàluk. Ugye?
2019. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
78%
Nekem anyám minap ajánlotta fel, hogy vásárol bútorokat-azaz adna rá pénzt a lakásunkba. Nem fogadtam el, mert eleget költött rám az életben.
2019. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!