Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem vannak furcsa szüleim?

Csak nekem vannak furcsa szüleim?

Figyelt kérdés

19f vagyok először is.


Apám nagyon sokáig nyitott ajtónál fürdött, kb. 15 éves koromig. Kilépek a szobámból és szemben van a fürdőszoba. Nagyjából 16 évesen értem el nála azt, hogy ha kilép, legalább vegyen fel valamit. Minden elképzelhető dolgot felhozott: én házam (nem is az övé), el lehet költözni (14-15 évesen, meg ő hivatalosan nem is itt lakik). Ezeket azért mondom, mert semmi értelmes indokot még nem hallottam a nudizás mellett. Sokszor hallottam azt, hogy döntse már el ő. Ezeken kívül rendszeresen csapkodta a s3ggem, kb 16-17 éves koromig. Akárhányszor elmentem mellette, rácsapott. Mégegyszer fiú vagyok! Minden alkalommal mondtam neki, hogy ez igazából nekem nem annyira jön be, hogy az apám a seggemre csap, de mintha falnak beszéltem volna és röhögött.


Meztelen alszik nyitott ajtónál és sokszor találkozok vele, ha este kimegyek wc-re pl. A kopogáshoz a szüleimet kb 1,5 éve sikerült rászoktatnom, de hogy ne nyissanak be rögtön, az csak anyámnál sikerült kb. fél éve. A fent említettek többsége szerencsére nagyjából megszűnt.


Anyám kiskoromban 0-24-ben mellettem volt és igen, sz@rás közben is. Nem tudom, hogy a szülők meddig törlik még egy gyerek s3ggét, de nekem kb 8-9 éves koromig megcsinálta és sajnos utólag jöttem rá, hogy ez nem volt rendben. Kb. ilyen idős koromig együtt is fürödtünk, sajnos sok mindenre emlékszem 😣😣. A cumit sosem vették el tőlem, 10 évesen kellett magamtól abba hagyni. Fogászaton kérdezték tőle, hogy cumizok-e, mert látszik a fogaimon. Mindig tagadta. Kb. 6 évesen nekimentem valaminek, kiesett egy tejfogam és olyan fekete volt mint a cola. Életemben először iskolában mostam fogat, szerintem fogkefém se volt otthon. Próbálok nem haragudni rájuk, de nem mindig megy.


Ezenkívül ő nagyon túlgondol mindent, pár példa:

Egyszer este nem mentem haza, kb 17 évesen. Írtam neki, nem volt belőle baj. Másnap kérdi hol voltam, mondom egy csajnál aludtam (tényleg csak aludtam, mert már alig láttam hazamenni), erre ő mondja, hogy meséljek már. Mondom mit? Erre ő: nem igaz, hogy veled ilyen dolgokat nem lehet megbeszélni, de majd ha ide gyereket csinálsz költözz is hozzá. Megszólalni sem tudtam, aludtam egy lánynál és szerinte gumi nélkül részegen megd*gtam.


Szerintem szerelmes volt belém egy volt osztálytársam, állandóan hozzám beszélt (mögöttem ült), mindig rugdosott meg simogatta a hátam. Nekem egyáltalán nem jött be. A tanár ezt észrevette és elmondta a szüleimnek, ezek meg heteken keresztül a csaj nevét mondogatták nekem.


Elvittem este a kontaktlencsémet, anyám ezt észrevette és kb 10-szer hívott meg hagyott egy csomó üzenetet, hogy azonnal szállj ki az autóból, tudom, hogy vezetsz, nekimentél valaminek azért nem hívsz. Igazából egy játszón voltunk. Ha ezt mástól olvasnám, el se hinném, hogy ilyen van.


Vannak még valakinek ilyen csodás szülei?



2020. aug. 4. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Úristen ez nem normális. Apukádnál is gondok vannak és anyukádnál is... Ez nem egészséges. 9 éves korodig fürdött veled anyukád és ilyeneket csinált, csináltak? Ez durva azért.
2020. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Atyaég, ez nagyon gáz. Sajnálom, hogy ezen végig kellett menned, de jó olvasni, hogy ennek ellenére az ön- és világismereted nem szenvedett csorbát hosszú távon. Sztem ha kell egy pár évig még viseld el türelmesen, aztán meg kezd el a saját életedet élni, lehetőleg úgy, hogy minél kevesebbet tudjanak beleszólni pl legyél nehezen elérhető vagy költözz a város másik részére/valahova messze.
2020. aug. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónak mondanám, az a kis kördiagram bal oldalt remélem mindent elmond :)
2020. aug. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most megnyugodtam, hogy nem csak az én szüleim ilyenek (vagyis inkább csak anyám, elváltak)

Anyám még most is nyitott ajtónál fürdik, és aztán egy szál semmiben megy a szobájába, ami a ház másik felében van. Emellett gyakran csak úgy ölelget (de ezt se normálisan, hanem mintha óvodás lennék, puszilgat közben), amikor meg szólok neki akkor megsértődik, vagy mond egy "jól van na-t. 17/L vagyok amúgy, de a 18 éves nővéreimmel is hasonlókat csinál.

A kopogást szerintem hírből sem ismeri, bár mivel a tesóimmal vagyok egy szobában, ez nem akkora gond, úgyse tudok semmi olyat csinálni, a fürdőszobát meg be lehet zárni.

Kb 15 éves koromig egy szobában aludtunk mind a négyen, mondván így csak egy szobát kell fűteni. A sęggemet csak 5 éves koromig törölgethette, mert aztán hála neki leszoktam a wc használatról suli kezdésig, vagy legalábbis akkor használtam, amikor nem volt otthon. Nem tanultam meg késsel villával enni, és köszönni sem. Az internetet akkor kötötték be, amikor gimisek lettünk, számítógép még most sincs, csak egy 30 éves ami be se kapcsol. Amikor 4.-ben kezdtük az informatikát, azt sem tudtam, hogy egyáltalán hogy kell bekapcsolni, vagy pl mappát létrehozni, plusz ugye néha prezentációt is kellett csinálni, amit net és gép nélkül elég nehéz.

Kb 8 éves koromig ő fürdetett, de az is hetente csak 2-3szor, ami nekem akkor még nem volt furcsa, de mostmár az. Felső tagozatban kezdtem el rendszeresen fogat mosni, mert nálunk ez nem volt szokás, de pl fogorvoshoz még most se járunk.

A túlgondolás és túlféltés nálunk is előfordul, pl rendes buliba soha nem engedett el, tavaly télen engedett el egy szülinapiba, és este 9re haza kellett érnünk, persze alkohol tiltva, pedig amúgy nem vagyunk ilyen nagy alkoholisták, jegyek sem rosszak, szóval nem lehet erre fogni

Az, hogy amíg itt lakom barátom legyen, egyenlő a lehetetlennel. Ha lenne, akkor se aludhatna itt, mert összvissz van anyám meg a mi szobánk, hozzá meg nem engedne el. Év elején meggyőzte egyik tesómat, hogy szakítson a barátjával (amúgy sokáig nem is tudott róla hogy van neki), majd rá egy hétre mondta, hogy szeretne majd unokákat 🙂

Belém is szerelmes volt egy osztálytársam még alsóban, aki a padtársam is volt egy darabig, aztán elment a suliból, egyszer láttuk az utcán és anyám megszólalt hogy ott van a férjem. Még előtte ajándékokat is adott neki, hiába mondtam hogy csak barátok vagyunk.

És így lettem egy visszahúzódó, szocializálatlan ember, akinek barátai nem nagyon vannak, de megfelelési kényszere annal inkább :/

2020. aug. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Lehet azt hiszed normális, lehet a lányod is még, de meddig akarod csinálni, 14 éves koráig vagy mi? Elárulom, hogy pár éven belül depressziós, szociális fóbiás, visszahúzódó önbizalom hiányos is lehet akár. Komolyan mondom, az ilyen nevelést büntetni kellene, mert ezzel elrontod egy ember életét.
2020. aug. 4. 08:57
 6/11 Metionin ***** válasza:
100%
Meglepődnél, hány családban vannak ilyenek. Mi anno a koliban beszéltünk egyszer erről, szinte mindenkinek a közeli családjában előfordult hasonló. Nálunk a fürdőszobába bejárkálás volt irritáló, anyám azonnal rongyolt be amint meghallotta hogy folyik a víz. Szerinte neki ehhez joga van, mert látnia kell hogy nőtt-e már a mellem meg hogy van-e szőr a nemi szervemen. Hát szerintem meg nem okés. Ráadásul folyamatosan csesztetett is, hogy milyen ronda sovány vagyok, tiszta csont a hátam, nincs mellem, stb. Ha neki kedve támadt bármimet megnézni, a nap bármelyik szakában, kötelességem volt megmutatni, feneket, mellet is. Volt hogy idegen előtt akarta lerángatni rólam a pólót, hogy megmutassa milyen gebe vagyok, pedig voltam már vagy 11 éves. Aztán csodálkozott, hogy agresszív voltam amikor közeledett és nem engedtem hogy hozzám érjen. Amikor végre kolis lettem 15 évesen, imádtam hogy tudok nyugodtan zuhanyozni úgy hogy senki sem rántja ki az ajtót és tesz megjegyzéseket a testemre. És aztán az ilyen szülők úgy meg tudnak lepődni, amikor a gyerek amint lehet, lelép a picsába.
2020. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Jaj ez is ismerős, rólam nem rángatták le a ruhát, de meg kellett volna mutatnom magam állandóan. Nagymamám sokszor kérdezgette, hogy nőtt-e már rajta szőr, aztán egyszer ő, meg a szüleim odaálltak elém, hogy meg akarják nézni, nincs-e letapadva a fitymám (voltam vagy 13). Mondom nincs, hagyjatok. Sajnos ezt csomószor eljátszották, mert nem hittek nekem és bíztak abban, hogy megmutatom és majd szépen megvizsgálhatják.
2020. aug. 5. 00:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim azért viszonylag ,,normálisabbak,, de ilyemi nálam is volt egyszer. Kb 12-14 évesen amikor elkezdett nőni a szőr és a hónaljamat borotválni kezdtem, akkor egyszer anya engem is meg akart nézni, hogy ,,mennyire vagyok már fejledt máshol is,,... De szerintem a reakciómat látva nem tett ilyet többet, mert nagyon ellenkeztem, kiakadtam és sírtam (nem akartam hogy engem nézegessen) és egy kisebb törést is okozott akkor... Nem lett volna szerintem se oka, se joga ilyenhez... Nagyon is tájékozott voltam akkor is, mert szoktunk beszélgetni mindenről, könyvet is adott a test változásairól... Nem is értettem...
2020. aug. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csinálnak érdekes dolgokat,anyám meztelenül járkál itthon ,nem érdekli ha látjuk, apám is simán elmegy előttem meztelenül, nyitott ajtónál fürdik mindkettő.

Nagymamám velem is azt csinálta, amikor 13 körül voltam, hogy húzzam le a bugyimat hogy nöl e a szőr már.

Amikor kicsik voltunk saját fogkefénk se volt nem érdekelt senkit.

Volt, hogy megkaptuk hogy minek születtünk meg.

Szerencsére én nem így gondolkodok, bár elég szorongó lettem.

Most költözik egyébként, ami megint egy külön történet sajnos.

22/L

2020. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az fura, hogy anyám rendszeresen azt ordibalta az arcomba, hogy "te nyomorult fattyú, meg se kellett volna születned, elcseszted az egész életem!" Jópárszor meg is vert. Ja, azért mert lány vagyok. Fiút akartak.
2020. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!