Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyósom beszólt, hogy a...

Anyósom beszólt, hogy a Kamilla név az nem név, hanem az egy gyógynövény és miért nem adunk normális nevet majd a Babának. Szerintetek igaza van? Még a Lilla név is szóba került, bár a férjem szerint az meg túl egyszerű bár belemenne.

Figyelt kérdés
Kamilla vagy Lilla jobb?

2020. aug. 4. 13:37
A kérdező szavazást indított:
Kamilla
Lilla
255 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
87%
Az anyósodnak már volt dobása az életben nevet adni gyereknek és ez a saját gyerekeinél volt. Ez a lehetőség most a tiétek, ha Kamilla akkor Kamilla. Amúgy sztem különlegesebb is, mint a Lilla, nekem jobban tetszik.
2020. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
88%
Nincs igaza, mert semmi köze hozzá. Ti gyereketek, ti választotok nevet neki.
2020. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
23%
Legyen Milla. :) Nekem legalábbis tetszik.
2020. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
22%
A Kamillát azt én sem adnám, már csak azért sem mert mindig a Diana hercegnõre emlékeztetne.A A Lilla az elfogadható, de az sem tetszik igazán.
2020. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
84%

A Lilla NEKEM jobban tetszik, és azt adnám, de mivel ez nem az én gyerekem, és főleg nem anyósé, így sok boldogságot a kis Kamillának. ;)

A mi nevünk se tetszett a nagyszülőknek, 3 évébe telt a legcsökönyösebbnek, de végül mind elfogadták. :)

2020. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is jobban tetszik a Lilla, de a ti gyereketek, és ha Kamillát szeretnétek, legyen Kamilla. A leendő nagymama sem örült volna neki valószínűleg, ha az anyósa beleszól a névadásba.
2020. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi válaszokat Jaj de kíváncsi vagyok, mi volt az a név? 😁
2020. aug. 4. 13:47
 8/64 anonim ***** válasza:
76%
A Kamilla még mindig normálisabb, mint néhány név, amit mostanában látok. (Denerisz, Hatidzse, Nilüfer, hogy a kedvenceimet említsem.) Amúgy tényleg senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan nevezitek a gyereket, még anyósnak sem.
2020. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
93%
Rengeteg Boglárka, Viola, Ibolya, Hajnalka éli vígan az életét, bár vitathatatlan hogy a Kamilla nem csak egy név hanem egy növény ahogy ez a fent felsoroltakra is igaz nem gondolom, hogy ez őt valaha befolyásolni fogja az életben, ha mégis akkor meg mindig hivathatja magát Kaminak vagy Millának.
2020. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
92%

Ebben a helyzetben anyós véleményét nyugodtan kezelnénk annak megfelelően, ami: vagyis véleményként, nem pedig abszolút igazságként.

Ő úgy gondolja, mi meg máshogy, mi döntünk, vétójoga pedig nincs, pont.


A konkrét kérdés kapcsán fogjuk rám, hogy elfogult vagyok: az egyik kislányt a csaladunkban éppen Kamillának hívják. Még senki nem hüledezett azon, hogy ez nem is név, hanem inkább dicséreteket kapnak a szülők a különleges, szép, könnyen kimondható és megjegyezhető név miatt.


Nekem 'Lilla' név is tetszik, szerintem frappáns, elegáns, nem is túl gyakori, de azért nem annyira extra hangzású, hogy képtelenseg legyen puskázás nélkül megjegyezni.


Az általam eddig megismert "gyermek Lillák" szépek és talpraesettek, a felnőtt verziók pedig kedvesek és jó fejek. Ez pedig részemről egy hülye általánosítás, de itt most véleményeket kértél, úgyhogy bátorkodtam elmondani.:)

2020. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!