Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyósom beszólt, hogy a...

Anyósom beszólt, hogy a Kamilla név az nem név, hanem az egy gyógynövény és miért nem adunk normális nevet majd a Babának. Szerintetek igaza van? Még a Lilla név is szóba került, bár a férjem szerint az meg túl egyszerű bár belemenne.

Figyelt kérdés
Kamilla vagy Lilla jobb?

2020. aug. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
89%

Most komolyan a nagymama még a névválasztásba is beledirigálna...? Lenyűgöző egyéniség lehet.

Ha nem tetszik neki, adjon becenevet az unokájának. Úgyis a kislánynak kell majd hallgatnia rá/leírni/ügyeket intézni ezzel a névvel, nem az anyóst keresztelitek át.

2020. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
54%

Kit érdekel anyós? Semmi köze hozzá hogy nevezitek el.

Mi el sem mondtuk mi lesz a gyerekek neve amíg meg nem születtek, akkor meg már hiába szörnyűlködtek


(a Lilla név szerintem nagyon rossz)

2020. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
80%

Kamilla az tény hogy egy növénynév, de személynévként is használják már elég régóta és szerintem szép is ez a név.


Egyébként ne az anyós, ne a szüleid, és ne más döntsön a kislányotok nevéről hanem az nektek mint szülők döntése. Ha a férjednek tetszik ez a név, mármint a Kamilla akkor legyen az, ne anyós döntsön,ezt ketten kell eldöntsétek a férjeddel.


Vagy ott a lehetőség arra is hogy adtok kettő keresztnevet már ha akarjátok és nem túl hosszú a vezetéknév. De ezt is a ti dolgotok eldönteni.

2020. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
80%
Kamilla szép név,de a Lillával sincs gond.
2020. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
80%
A vezetéknév is számít, melyik mennyire passzol hozzá, a Kamilla név nekem valahogy túl kemény, a Lilla lágyabb, de szerintem férjeddel döntsétek el, ami nektek tetszik.
2020. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
77%

Ha lányunk lett volna, Bodza lett volna (férjem szeretett nagyon bele ebbe a névbe anno). Nagyanyám totál kiakadt, h de az egy kóró, hát növény nevet akarunk adni, az mi már. Erre megkérdeztem, h j9mamám, az egyik unokád Boglárka, az nem baj??? Na akkor annyiban is maradt a dolog.🤣 Mondjuk fiunk lett, így nem tértünk rá vissza.


Nyugodtan lehet Kamilla, ha nektek ez tetszik. Ő úgy nevezte el a gyerekét (már ha, mert lehet, h ott is nyomásgyakorlás volt és emiatt gondolja, h akkor most rajta a sor), ahogy akarta.

2020. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
72%

Kb az összes névnek van jelentése és nagy százalékuknál ez egyértelmű is. Ilyenek a beszélő nevek, mint pl a Kamilla is. Nekem alapból nem tetszenek, de pont a Kamilla az egyik kivétel. Azt a nevet add, ami neked tetszik.

Anyóst hogy hívják amúgy?

2020. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
86%
A Lilla baromi gyakori, a Kamillára szavazok. Amúgy meg mondd meg anyósnak, hogy Pintyőke vagy Eperke lesz a neve. Ezek után örülni fog a Kamillának.
2020. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
92%

Engem Virágnak hívnak. Akkor én mit szóljak? Anyum mesélte, hogy amikor megszülettem, és az egyik dedipapának elmondták, az volt a válasza hogy "hát volt ilyen nevű tehenem"... -.-

Egyébként annak nevezzétek aminek ti akarjátok.

2020. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a Lilla jobban tetszik a Kamilla nagyon tucat lett az elmúlt 1-2 évben a környékünkön, de azzal sincs baj, nem vállalhatatlan név, sokkal jobb mint pl egy Lara vagy Lia.
2020. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!