Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyósom beszólt, hogy a...

Anyósom beszólt, hogy a Kamilla név az nem név, hanem az egy gyógynövény és miért nem adunk normális nevet majd a Babának. Szerintetek igaza van? Még a Lilla név is szóba került, bár a férjem szerint az meg túl egyszerű bár belemenne.

Figyelt kérdés
Kamilla vagy Lilla jobb?

2020. aug. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő jó név. Legyen Kamilla, ha azt akarjátok jobban.
2020. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
84%

Senkire se hallgassatok!

Amit ketten éreztek, az legyen a neve. Ez a ti babátok, nektek kell dönteni. Ne engedd magad befolyásolni.

2020. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
70%
Most komolyan nem bírjátok eldönteni, hogy mi legyen a gyerek neve és itt írod ki szavazásra? És úgy gondolod, hogy érett vagy gyereknevelésre ezek után? (hogy az anyósodról màr ne is beszéljünk...)
2020. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
91%

De miért kell előre elmondani??? Ha előre elmondod, készülj fel, h biztos lesz valaki, akinek nem tetszik, és el akar téríteni.

Mondd meg a nagyinak, h igaza vqn, meggondoltátok magatokat, és a gyermek a Kunigunda nevet fogja kapni. Aztán fog örülni, mikor megszületik a baba, és mégis "csak" Kamilla lesz.

2020. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
77%
40: Szerintem az anyós neve Leokadia.
2020. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
86%

Kamilla a lányunk. Anyukám nehezményezte annó, mert hogy szerinte szappan márka (Caomilla). A nővérem bevédett, hogy miért mondja ezt, hiszen annyira szép név. De teljesen mindegy ki kit mondott volna, akkor is ezt a nevet adtuk volna.

Amúgy a Kamilla névnek nincs köze a gyógynövényhez. A Kamilla latin eredetű név, és nemes születésű lány gyermeket jelent.

2020. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
49%
Legyen a gyerek neve Leokádia.
2020. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
94%
Nekem pl nem tetszik a kamilla név, de ha nektek igen, akkor adjátok azt.
2020. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
58%
Kamilla egy rendes női név még ritka is .én ismertem egy kedves Kamilla nevű logopédus.
2020. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
31%

Csak a kérdést olvastam el egyelőre, a kommenteket még nem.

A babának ti adjátok a nevet, nem anyós vagy bárki más. Ha Kamilla akkor Kamilla, senkinek sincs beleszólása.


Viszont: tényleg borzalmas. És biztos nehéz lehet megélni nagymamaként hogy egy számodra vállalhatatlan néven kell szólitanod az unokádat.

Olaszországban élek, a kamilla mint gyógynövény az a Camomilla, a Camilla meg csak a női név de így se tetszik, magyarként nem tudok elvonatkoztatni a kamillateától.

(Egyébként nem ismerek egy Camillát se, semmilyen korút, nem népszerű név.)


De még egyszer, a ti döntésetek, nem kell senkinek a véleményét figyelembe vennetek.

2020. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!