Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fontos felköszönteni...

Mennyire fontos felköszönteni az Anyák Napjára az anyukákat? Illetlenség lenne nem felköszönteni? Végül is ez is egy ünnepség?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 16:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A szívbajt hoztad rám! Azt hittem most lesz, én meg jól elfelejtettem :D
2020. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Alap hogy felköszöntjük az anyukákat,és nagymamákat.gyereknap más az 18 év alatti gyerekeké.
2020. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%
Hála, köszönet kifejezése ha virágot adsz anyukádnak.Nem szép dolog elfelejtkezni róla.Téged is biztos megköszönt szüli és névnapodon.Van egy mondás: Aki a múltját nem tiszteli, az a jövőt nem érdemli.
2020. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tegnap volt a névnapom, de nem köszöntött fel. Nem is vártam el, mert nem tartom létfontosságúnak. Az ő anyját se köszöntötte fel sohasem, se születésnapra se névnapra, még karácsonykor sem.

Nagyi halálakor nem érzett fájdalmat, ugyanúgy mentek a hétköznapok nála, mint a rendes kerékvágásban. Igaz, a kapcsolatuk nem volt jó viszonyban. Ettől függetlenül ezek szerint neki is illett volna felköszöntenie ananak idején.


Legalább most megtudja milyen érzéseken ment keresztül az ő anyja.

2020. aug. 5. 22:33
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
"Nagyi halálakor nem érzett fájdalmat" Gondolatolvasó vagy? "Legalább most megtudja milyen érzéseken ment keresztül az ő anyja." De jó neked, találtál valamit amivel igazolhatod magad, és hízhat a májad hogy szar neki.
2020. aug. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15: Talán ismered az anyámat?

Ha szeretnéd tudni, akkor gyűlölte a saját anyját.

Ezt én nem tudtam egy darabig, de aztán amikor a nagyi lebetegedett, megmondta anyám, hogy "aki velem nem foglalkozott, az ne várja el, hogy kölcsönözzem". Így is történt. Nem látogatta meg, nem beszéltek több, mint 15 évet és nem is segített neki.

Neki köszönhetően meg se tudtam ismerni normálisan a nagyit, életemben max. ötször láttam. Pedig teljesen normális ember volt, csak képtelen volt felfogni anyám, hogy rajta kívül még 2 kistestvérét is fel kellett nevelnie az anyjának. Nem volt a központban, ezért kisírta magát a nagynénjéhez és 13 évesen elköltözött hozzá, mert képtelen volt felfogni, hogy őt ezentúl nem szolgálják ki, és nem foglalkoznak vele minden egyes percben. Célját elérte és azután a gyermektelen nagynénje nevelte, még a mai napig is ott lakik, mert ragaszkodik hozzá (pedig az anyja milliószor normálisabb volt, mint a nénikéje)


Hogy ezt honnan tudom? A régi szomszédjaiktól (hallották a veszekedéseket), a rokonok állításai (akikkel anyám nincsen jó kapcsolatban, vajon miért?) és a dédimamám (Isten nyugosztalja már 2. éve), aki mindent hallott és látott.

Átkozta az anyját, most se menne ki egyszer se legalább a sírjához. Az apját pedig magasztalja a mai napig, mint egy Istent (aki mellesleg alkoholistaként és AIDS-osként távozott 2003-ban).


Most már nagyon belementem a családi kapcsolatainkba, de ha ez kellett hozzá, hogy megértsd, tessék. Mesélhetnék még rengeteg mindent anyámról és a rokonairól. De felesleges, mert nem ismered őket.


Ettől függetlenül a szüleim megteremtettek nekem mindent a régebbiekben, amit köszönök, de most már elérték ők is azt a kort, hogy nem lehetnek mindig az én hátamon teherként minden egyes nap. Több hónapon keresztül hallgatom, hogy anyák napja volt, nem köszöntöttél fel ordítást, már nagyon idegesítő ( a nénikéjével együtt, mert vele pletykálgat mindenkiről ).

Nem tudtunk találkozni aznap, dolgoztam, nem tehetek róla, hogy kiment a fejemből (ráadásul azon a vasárnapon dupla műszakban voltam).

2020. aug. 6. 08:51
 17/19 anonim ***** válasza:
66%
Na azért aki ennyire az anyja ellen fordul, ott nem gondolom, hogy csak annyi történt, hogy volt két kistesó, és őt nem szolgálták ki úgy, mint régen. Ha pedig valakit cirka ötször látsz egy életben, az azért kevés ahhoz, hogy meg tudd valóban ítélni, hogy milyen ember az az illető. Ki tudja, milyen sérelmeket cipel anyud magában, nem kell arról mindig a külvilágnak tudni.
2020. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Megesett, hogy nem köszöntöttem fel, mert bunkó volt velem és szarul esett. Gyerekként persze mindig, de azóta felnőttem és sajnos az én anyám tud nagyon nyers lenni és bántó dolgokat mondani. Szóval a legutóbbi szemét beszólása miatt “elfelejtettem” köszönteni anyák napján. Persze nem esett le neki, hogy is esne. Sok szülő azt hiszi ő az atyaúristen és végtelen tiszteletet vár, még úgyis ha a gyerekével ő fordítva mocskos módon viselkedik.
2020. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
Ezt a végtelen tiszteletet én sem értettem soha, nem mi kértük, hogy szüljenek meg.
2020. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!