Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák! Engednétek a 8-9 éves...

Apák! Engednétek a 8-9 éves fiatoknak hogy fesse a körmét?

Figyelt kérdés
Egy londonban élő énekes srác mondta hogy már 8-9 évesen festette a körmét. Ti megengednétek a fiatoknak hogy ezt tegye?

2020. aug. 11. 21:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom. Nekem lányként nem engedték max az átlátszó és az átlátszó csilámokat tartalmazó körömlakkokat. Mert így nem rágtam annyira a körmöm. Szerintem ez fiúként is belefér. Egyébként ha nem engedném, akkor talán a kora miatt lennének fenntartásaim, nem a neme miatt. Ennyi idősen nem tudja helyén kezelni, ha ezért atrocitások érik, márpedig fogják érni egyrészt mert fiatal, másrészt mert fiú. De egyébként a körömlakk miatt nem hiszem, hogy lány akarna lenni. Ez tök olyan, mint amikor kicsiként fiú akartam lenni. Csak annyi volt erre az indok, hogy menőbbnek tartottam a herceget a mesékben, mert ő megy, kalandozik, legyőzi a sárkányt, eközben a hercegnő mit csinál? Semmit, várja, hogy megmentsék. Ha alsóba azt a feladatot kaptuk hogy írjunk ilyen mesét, akkor vagy úgy írtam, hogy a lány menti meg a herceget, vagy pedig a herceg szemszögéből. Vagy nekem mindig szóvá tették, hogy ha lány létemre autóval játszottam, botokkal kardoztam, vagy csak ha simán retkes lettem a homokozóba. Míg a fiúknak nem. És egyszerűen az én szememben menőbbek voltak azok a dolgok, amiket a fiúk csinálhattak. Ebből következett, hogy fiú akartam lenni, mert fiúnak lenni sokkal királyabb. Akkoriban nagyon vonzottak a "lányos" és a "fiús" dolgok is, csak az utóbbiak jobban lekötöttek és izgalmasabbak voltak. És én igazából nem fiú akartam lenni, azóta se szeretnék, csak szerettem volna az érdekesebb dolgokat csinálni, anélkül, hogy a tanáraim vagy más felnőttek szólnának érte, hogy milyen már ez lány létemre. És nem lettem azóta se leszbikus, se transz férfi, sőt, még fiús lány se. Szóval simán el tudom képzelni, hogy valaki fiúként 9 évesen a körömlakkot izgibbnek tartja. Nem hiszem, hogy ennek jelentősége lenne hosszú távon. Ez csak gyerekes kíváncsiság inkább. Ha meg azt jelenti, hogy meleg vagy transznemű, akkor mi ezzel a baj? Ideje az elfogadás felé utazni, és nem pedig visszaevickélni a maradiság mélyébe. És ne hasonlítsuk például a melegséget a pedofíliához, zoofilíához és egyéb illegális, erőszakon alakuló betegséghez, parafíliához. Azzal ha valaki a saját nemét szereti senkinek nem árt, ha közös beleegyezés van egy párkapcsolatban. És nem, az örökbefogadás sem árt azonos nemű pároknál, mert ha valaki adoptálható ott már valami nincs rendben alapból. Inkább legyen két anyja vagy két apja valakinek, aki szeretetben neveli, minthogy ottmaradjon a gyerek az alkoholista és egyéb problémás hetero szülőknél. Na de vissza az eredeti tárgyra, szerintem a körömlakknak nincs különösebb jelentősége. Nincs "mit akar majd később?" jellegű egyenes arányosság. Én 12 évesen kezdtem sminkelni szempillaspirállal(igaz lányként) és ilyen kornál felteszik sokan a kérdést, hogy és akkor mennyi vakolat lesz rajtam X év múlva. Hát ez nem ettől függ. Lehet maszkmester leszek és mondjuk profi filmes átalakulásokat tudok csinálni, lehet csak túl sok sminket fogok használni, vagy maradok ennél, vagy egyszer megunom és nem használok sminket. Sem a smink, sem a testékszerek és fülbevalók száma, sem a körömlakk nem változik egyenes arányosságban az évekkel. Lehet megunja és majd fotókon nevet egy jót az egész korszakon.

Ebben a korban inkább arra kell figyelni, hogy megóvd az atrocitásoktól, mivel még társadalmilag nem járunk ott, hogy nagyjából oké legyen. Bár jelenleg ennyi idősen még lányoknál sem elfogadott iskola időben, max szünetekben néha.

2020. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
8%

Fiúnak? NEM!

Lánynak viszont igen

2020. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%
Sőt, ha nem festené homofóbnak állítanám be és szólnék az lmbtq szervezetnek, hogy tegyék ki facebookra, hogy egy rasszista 8-9 éves fiam van.
2020. aug. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt a fiam anno, kertben lakkoztam a lábkörmöm, ő is kipróbálta. Utána kiugrottunk fagyizni, nem mostam le neki, csak autóba be, aztán ki. A fagyis lány mégis megszólta a 3 éves fiamat, hogy ezt nem kéne. Na gondold el itthon egy 8-9 évesnél mi lenne a reakció.
2020. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, itt egyáltalán nem arról van szó, hogy az illető meleg-e vagy sem (különben is, egy ekkora gyereknél általában még semmiféle szexuális irányultság nem alakult ki). Hanem szimplán arról, hogy egy fiúgyerek ne akarjon már körmöt festeni. Persze ha egyszer kíváncsiságból kipróbálja oké, de nyilván ne menjen így az utcára, meg azért utána nem árt elmagyarázni neki, hogy ez inkább lányos dolog, és fiúknál nagyon nem oké. Ha pedig maga a festés, mint tevékenység vonzó számára, akkor ott a papír, a vászon a fa vagy akármilyen alapanyag, amire kedvére festhet.
2020. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%
utolsó, azt kéne csak megérteni, hogy tevékenységeknek nincs nemük. 11es nagyon szépen leírta, egy lány nem lesz kevésbé lány attól, hogy autókkal játszik és egy fiú sem lesz kevésbé fiú attól, hogy kifesti a körmét.
2020. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Metionin ***** válasza:
96%
16: erről lenne szó. Nekem a pénztáros szólt be egyszer amikor haverom kistesójával mentem be a boltba és a gyerek a lányoknak szánt színezőt választotta a fiús helyett. A lányosban állatok, a fiúsban lovagok meg sárkányok voltak. A vásárlás úgy zajlott, hogy kérdeztem a gyerektől melyiket vegyem le neki, mire ő mondta hogy az állatosat. A pénztáros hölgy pedig képes volt kiselőadást tartani nekem, hogy az lányoknak van és majd ha buz1 lesz a kölök akkor nézhetek. Miközben az a szerencsétlen gyerek csak állatokat akart színezni, nem sárkányt. Velem ugyanezt csinálták a szüleim ismerősei amikor látták hogy autókkal meg pisztollyal játszom, raklapszám hozták direkt a babákat de a mai napig utálom őket. Én se lettem se meleg se kevésbé nőies vagy ilyesmi. A gyerek az simán gyerek, a játék meg simán játék. Ha egy kislány játékból katona arcfestést akar akkor azt, ha egy kisfiú játékból körömlakkot akar akkor azt. Oké hogy oviba/iskolába nem így engedi az ember de otthonra játékból mégis milyen indokkal kellene tiltani? Nem csinálhatod fiam/lányom mert ... mi lesz?
2020. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
8%

"a tevékenységeknek nincs neme".... tehát ha adott esetben a fiúgyerek kitalálja,hogy kisminkeli magát, kifesti a körmét, szoknyát és magassarkút húz, és abban illegeti magát, az teljesen rendben van??? Maximum talán egy farsangi bálon, poénból, de akkor is úgy, hogy tudja, hogy ez a valóságban nem normális dolog.


Azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára ezzel a fene nagy elfogadással...

2020. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
Igen, teljesen rendben van. Én is beöltöztem gyerekként fiúnak, sőt, rendszeresen azt hitték rám, hogy fiú vagyok, mert utáltam a hosszú hajat és a ruhácskákat, amikor papás-mamást játszottunk mindig én voltam az apuka és ettől egyáltalán nem sérült a nemi identitásom vagy akármi, teljesen normális nő lett belőlem. Ha nőknek szabad nadrágot viselni, a férfiak miért ne hordhatnának szoknyát? Borzasztóan zavar ez a kettős mérce a hatalmas nagy feminizmusban meg egyenlőségben, azért küzdünk, hogy a nők is ugyanolyan munkákat végezhessenek mint a férfiak, ne legyenek diszkriminálva az oktatásban stb, akkor a másik oldalról ez miért ekkora tabu? Ha egy férfi szoknyát szeretne viselni, esetleg érdekli a sminkelés az már gusztustalan és támadni való, míg egy autóversenyző vagy matematikus nő ünnepelve van? Én is azt mondom, hogy ne essünk már át a ló túlsó oldalára
2020. aug. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%
Igen megengedném hogy kifesse ha akarja, viszont 8-9 évesen nem engedném hogy festett körmű "sztárocskákat" nézegessen meg utánozzon. Ez két külön dolog.
2020. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!