Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák! Engednétek a 8-9 éves...

Apák! Engednétek a 8-9 éves fiatoknak hogy fesse a körmét?

Figyelt kérdés
Egy londonban élő énekes srác mondta hogy már 8-9 évesen festette a körmét. Ti megengednétek a fiatoknak hogy ezt tegye?

2020. aug. 11. 21:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%
Én engedném, és ha beszólnak neki, majd eldönti, hogy dacol a világgal, vagy inkább kerüli a konfrontációt. Itt Magyarországon tuti kapná az ívet, nagyon rémesen kezelik a nemi szerepeket. A múltkor nőként glettanyagot és aljzatkiegyenlítőt vásároltam egy barkácsboltban, mert felújítottam, én magam, a két kezemmel, mivel csodák csodája egy nő is érthet hozzá, mire egy gavallér eladó srác odasietett segíteni a 20-25 kilós zsákokat emelgetni (nem volt rá szükség), és közben vicceskedve megkérdezte, hogy "mi van, elküldtek vásárolni?". Csak annyit mondtam, nem. Aztán még a pénztárnál is megjegyezte a pénztárosNŐ, hogy mennyire nem nőies dolgokat vásárolok. Egy nagy barkácsáruházlancban! Egy felnőtt nőnek! Szóval ha a fiam lakkozni akarnána körmét, hagynám, de nagyon aggódnék, amilyen idióta világban élünk.
2020. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
17%

Jelzem: a kérdés arról szól, hogy engednénk-e, hogy "fesse", egyesek viszont arról beszélnek, hogy engednék-e, hogy "kifesse". Nem ugyanaz.

Egyébként meg egy 8-9 éves gyerekből nem is nézem ki, hogy rendszeresen festené (magának!), ha hagynák a szülei.

2020. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
A sminknek, körömlakknak, játékoknak, cipőknek és ruháknak nincs nemük. Nagyon nagyon “fiús” lány voltam, fiú ruhákban jártam, Hot wheels pályám volt nem Barbie házam, és imádtam a Pókembert. A mai napig is kicsit fiúsabb a stílusom, sőt még sneakereket is gyűjtök. Mégis heteró vagyok, és a férfiakhoz vonzódom, nem a nőkhöz. Ezek semmit sem változtatnak az ember szexualitásán, a társadalom csak behatárolja őket a nemekre, és aki esetleg fiúként festi a körmét, vagy lányként autókkal játszik, az máris torz személyiségnek van titulálva, és a társadalom megszólja.
2020. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy nehéz kérdés. Én kb. 12 évesen festettem a körmömet, nagyon szerettem és egész profi lettem belőle. A mostani gyerekek viszont korábban érnek. Engem piszkáltak, mert nem szedhettem ki a szemöldököm, nem borotválhattam le a karom. Nem sminkelhettem. A legjobb taktika számomra, ha lenne gyerekem, figyelném a korabelieket. Azt engedném meg, amit másnak is megengednek. A körömfestéssel szerencsére kárt nem okoz, de pl. a sminkelést fokozatosan engedném. Szeretném, ha bizalommal tudna felém fordulni, és nem sunyiba lopna borotvát, tépkedné ki a szemöldökét vagy kéregetne körömlakkot.
2020. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
39%
Finoman megpróbálnám lebeszélni róla.
2020. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!