Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves gyerekről lenne pár...

13 éves gyerekről lenne pár kérdésem a nővéreként(?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 17 vagyok, a húgom 13 éves.

1. Kérdés

Apukám nem használ semmilyen közösségi oldalt így számára az a normális. Én fent vagyok kb. minden ilyen oldalon. Facebookom 14 éves voltam, mikor karácsonyra azt kaptam, de az Instagramot titokban töltöttem le 13 évesen. Én olyan vagyok, hogy szinte soha nem töltök fel képet, inkább csak nézelődök, de a húgom teljesen az ellentétem. Szóval a szüleim félnek, hogy olyat is kirakna amit nem kéne. Mondja, hogy ha kell megmutatja mit fog kirakni, én is látnám, mert ugye bejelölnénk egymást. Viszont így se akarják megengedni. Szerintetek is korai 13 évesen Instagramot/Facebookot használni?

2. Kérdés

Szinkronszínész szeretne lenni a húgom, mondta a szüleimnek, de ők nem tudnak semmit erről a témáról, én is csak annyit tudok, hogy hozzánk legközelebb Pesten van olyan hely ahol ezt lehet csinálni. Szóval mondták neki, hogy olvasson utána. Majd segítek neki, de szívesen olvasok itt is esetleg tapasztalatokat, hasznos tanácsokat.

3. Kérdés

164 cm a húgom és már kb. egy éve alig nőtt. Anya ugyanennyi centi, Apa 175 cm. Szerintetek fog még nőni? Ő szeretné ha magasabb lenne. (Nálam már így is nagyobb, én sajnos pici vagyok, csak 158 cm vagyok és már három éve nem nőttem).

Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 11. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

1:

"Szerintetek is korai 13 évesen Instagramot/Facebookot használni?"

Nem.


"Szóval a szüleim félnek, hogy olyat is kirakna amit nem kéne."

Ne haragudj, de a szüleid pillangónak nézik a 13 éves húgod, vagy mi? Más okot nem látok, hogy egy jól nevelt gyerek esetén ilyen merüljön fel.


2: ugyan nekem egy statiszta barátom van, annyit el tudok mondani, hogy nem olcsó, nagyon nem.


3:"Szerintetek fog még nőni?"

Pár centit még el tudok képzelni.

2020. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem korai 13 évesen a közösségi média, de tényleg rettentő fontos, hogy felelősségteljesen használja. Én a posztolást nem igazán engedném. Te nagytesóként mondhatod neki, hogy később ezeket cikinek fogja gondolni, elég csak hogy pár év teljen el.

A második kérdésnél nem igazán tudom mi a kérdés, de ha ilyesmi érdekli, akkor mondd neki, hogy ehhez a szakmához fontos, hogy művelt legyen és nagy szókinccsel rendelkezzen ezért olvasson sok könyvet (akár hangosan!!) és nézzen "alapfilmeket". Alap még, hogy ne hadarjon, illetve ne legyen beszédhibája. Az, hogy mi szeretne lenni még sokat változhat, de támogassátok mindenképp, akkor sokkal jobb kapcsolat fog köztetek kialakulni! Ugyanakkor én nem igazán javasolnék egyelőre ilyen irodákat, akik ezzel foglalkoznak, a legtöbbje csak lehúzás.

Nőni fog még, persze. A 164 amúgy a magyar női átlag, plusz ha nem is nőne, mondd neki, hogy a fiúk az alacsonyabb lányokat szeretik és ruhákat is könnyebb lesz találnia. Amúgy nem hinném, hogy az osztályában ő ezzel a magassággal alacsony lenne.

2020. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

1.nem korai,csak tudni kell használni.

2. ezzel kapcsolatban nem tudok mit mondani,max.anbyit,hogy ha húgod az akar lenni és tesz is érte valamit,akkor szinkronszínész lesz. Kész.

3.simán nőhet még kb. 25 éves koráig.

2020. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

1.: én inkább ellene lennék, persze manapság már az osztálycsoportok miatt is szükség van pl face-re, de ő még egy fiatal lány, 1-2 év múlva egyeznék bele, persze ez leginkább attól függne, hogy mennyire érett is ehhez, ha szerinted az, tudatosan tudja használni, nem kellene félni, hogy nehogy hülyeséget osszon meg, stb., akkor előbb beleegyeznék persze, de így is ellenőrzötten


2.: ehhez nem tudok semmit sem hozzáfűzni


3.: nem feltétlen, ha nő is nagyon keveset fog maximum szerintem, de én pl 14 éves korom óta(most 20 vagyok) nem nőttem-169 cm magas vagyok, pedig anyum 176 cm, apum 170 cm

2020. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

1. Korainak annyira nem korai, bár én személy szerint 15 éves kor alatt nem is engedném használni és onnan 18 éves korig is korlátozásokkal leginkább a posztolások terén.

Igazság szerint van haszna is a facebooknak rengeteg iskolában használják külön csoportot csinálnak iskolai szinten, meg osztály szinten a diákok számára és megosztanak sok hasznos dolgot, tehát információ áramlás szempontjából jó dolog. Meg arra hogy kommunikáljon a barátaival messengeren például. De a posztolásokat ne engedjétek, hanem előtte nézzétek meg mit tenne ki vagy milyen hivatkozásokat osztana meg például. Na meg ne engedjétek hogy mindenféle oldalt belájkoljon ahol csak a hülyeség áramlik azokból még egy ideig jobb ha kimarad.

2. Szinkronszínészek többsége kb mindenki rendes színész is, tehát játszik színházakba, különféle filmekbe, sorozatokba stb... Ehhez színművészeti egyetemre kell bejutni ami tudtommal nem is egyszerű, és nem is olcsó dolog. Másik az hogy rohadt sokat kell tenni ezért, tanulás sem egyszerű, és persze beszédkészség baromira kell ehhez. Az hogy csak szinkronszínész legyen egyenes ágon tudtommal nem lehet bejutni, de lehet tévedek ezzel kapcsolatban.

Erre létezik egy egyszerűbb lehetőség, ha keresnek színészt valamilyen sorozatba vagy filmbe casting formájában azt meglehet játszani, ha bekerül és jó lesz beválik akkor úgy is kap ajánlatokat hogy akkor mehet ide meg oda szerepelni és az jó hátszél lehet a későbbiekben akár szinkronszínészi pályára is. Persze ehhez az kell hogy valamibe mocskos jó legyen és könnyen lehet hogy akkor inkább marad rendes színész inkább. Ha esetleg ebből nem lesz semmi és úgy is középiskola lesz előbb, lehet 16 évesen már mást akar majd. Egyenlőre érettségije legyen vagy legalább ahhoz legyen közel addig még ráér azzal hogy mit akar igazán, addig ez tízszer fog változni, de lehet hogy nem.

3. Magasság a génektől függ általában szülői, nagyszülői ágról öröklünk de inkább nagyszülői ágról. A magasság is ide tartozik. Általában 16 éves korban már megvan a végleges magasság, de az ember 22-24 éves koráig nőhet de az már csak maximum 2 cm és nem több. Ha te alacsonyabb vagy akkor lehet te olyan gént örököltél. A húgod valószínű anyudtól örökölte ha akkora mint ő. Erre különösen mást nem tudok mondani

2020. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

De igen, korai 13 évesen közösségi oldalt használni. Emberek, egy KISLÁNYRÓL beszélünk! A barátaival játsszon, ne ilyen oldalakon lógjon!

Nőni még valószínűleg fog 2-3 centit.

2020. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

13 évesen max úgy akarnám, hogy használjon közösségi médiát, mint te: inkább csak követésre, nézelődésre. Képből legfeljebb egy-kettő, hétköznapi, mosolygós, hogy mégis legyen mondjuk egy felismerhető profilképe.


A szinkronszínészetről nem tudok semmit.


Főleg azért válaszolok, mert a valóságtól nagyon elrugaszkodott dolgokat írnak itt a növésről :). Hogy a búbánatban nőne már egy ember 25 éves koráig? A lányok általában 15-16, a fiúk 17-18 éves korig nőHETnek, de van, akinél már pár évvel korábban megáll a növekedés, és ez is normális. Mire a másodlagos nemi jelleg kifejlődik (lányoknál: "megnőiesedik" a test, széles csípő, keskeny derék, mellek), már nem számíthat különösebb magasságnövekedésre. A húgod 164 cm, ami teljesen normális női testmagasság. Gondolom már a teste is nőies, nem kislányos, fejletlen.

Kamaszkorban van egy gyors növekedési ugrás, amivel az ember szinte eléri a végleges magasságát, aztán a növekedés nagyon lelassul, és nem sokkal később megáll.

A családtagok és a húgod jelenlegi magasságát figyelembevéve a húgod már biztosan túlvan ezen a növekedési ugráson, a növekedési hormon már az utolsó simításokat végzi, mielőtt a csontok végeinél lévő, azok növekedését lehetővé tevő, nyitott úgynevezett "növekedési zónák" teljesen bezárulnak, elcsontosodnak. Ha már egy éve alig nőtt (ez gondolom 1-2 cm-t jelent), akkor max 1 centire számíthat még, vagy annyira sem. De ezt a Google is megmondta volna.


31N

2020. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

1.

Szerintem többet árt a tiltás. Mi lenne, ha megállapodna a szüleitekkel, hogy minden posztot először megmutat nekik mielőtt kirakna?

3.

Szerintem valószínű, hogy nőni fog. Sokan vannak, akik ilyen korban hirtelen, ugrásszerűen nőnek.

2020. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Állítsa privátra a fiókját instán, azt pedig, hogy kinek engedélyezi a követést, mindig beszélje meg veled vagy a szüleiddel. Facebookon is be lehet állítani szinte teljesen privátra a profilt, csak ismerősök lássák a posztjait, ismerősök írhassanak neki és szintén beszéljétek meg, hogy kit jelöljön vissza ismerősnek. Szerintem nem korai ezen intézkedések mellett, de azt mindenképp tisztázzátok, hogy ezek miért fontosak, hogy ő is tudjon vigyázni magára.

2. Nem csak az lehet szinkronszínész, aki amúgy rendes színész, de ugyanolyan meghallgatásokon kell résztvenni. Nagyon kevés embert vesznek fel és először csak nagyon kis szerepeket kapsz, amivel nyilván nem lehet túl jól keresni. Érdemes megpróbálni, de ne fűzzön hozzá túl nagy reményeket.

3. nem valószínű, hogy nőni fog, hiszen a családban mindenki alacsony. A 164 centi amúgy egyáltalán nem kevés, teljesen jó magasság. Én 20 évesen vagyok 162

2020. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7-es: általánosságban igaz amit leírsz a növekedésről, de ez is valamennyire génektől függ, hogy ki mikor nő. Szüleimnek és nekem is 17-18 éves korom között volt egy ilyen második nyúlásszerű dolog +8-10cm. Pedig lányként ugye ilyenkor már rég megjelentek a másodlagos nemijegyek, meg amúgy ilyen téren teljesen átlagos ütemben fejlődünk:)

Szóval amúgy a kérdezőnek leginkább azt mondanám, hogy tényleg a szuleikbol induljanak ki, de emlékszem hogy kiskamasz koromban engem is (túlzottan) foglalkoztatott a magasság téma.

2020. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!