Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mesél a párom kislánya...

Miért mesél a párom kislánya folyton arról amikor még együtt voltak a szülei? Direkt meg akar bántani?

Figyelt kérdés
5 éves a kislány, egyébként azt mondja szeret, jól elvagyunk, de sokszor felhoz olyan történeteket amikor még a párom az anyjával volt és ez nekünk kínos. Pedig még nagyon pici volt amikor szétmentek, szerintetek direkt csinálja? Meg úgy mesél el nekem nemrég történt dolgokat mintha ott se lettem volna
2020. aug. 12. 16:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Ez komoly kérdés? Anyukám buta vagy mint a tök... Biztos vagyok benne hogy nem az eszed miatt vannak veled..
2020. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sok általam is helyesnek tartott véleményt kaptál.

Ne vedd rossz néven, ha mesél az anyjáról. Ebben a korban a gyerek még nincs megfertőzve az álnoksággal, az alakoskodással, hanem őszintén beszél.

Ne láss a gyerekben ellenséget, hanem játszótársat, aki helyettesíti az anyját.

Az ne izgasson, hogy közelmúltbeli dolgokat mesél. Ö gyerek. Ő szert mesélni és mesét hallgatni.

2020. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj a kérdésért, de hogy gondolhatod, hogy egy 5 éves kislány kifejezetten téged akár bántani azzal, hogy az anyukájáról beszél? Meg arról, amikor még együtt volt az anyja és az apja? 5 éves, könyörgöm...
2020. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
8%
Átölelte a kislány már a nyakadat kérdező?Olyan nagyon boldogságosan?
2020. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
99%
Kérdező, egyet értek a válaszolókkal én is. Amúgy pl. a hugom fia még 7 évesen is arról ábrándozott, hogy az apja és az anyja még összekerülnek valamikor. Amikor apjáéknál volt, ezt mondta is az apjának, olyan szomorkásan, hogy ugye, ti még anyával összejöttök? Na persze nyitott ajtónál meghallotta a második feleség. Utálja, gyűlöli a hugomat azóta (pedig nem is láttam még, mert külföldön laknak), meg van győződve róla, hogy ő hergeli a fiát. Pedig nem. Kulturált, békés válás volt, és az anyukája annyiszor elmondta neki szépen elmagyarázva, hogy ők már soha az életben nem jönnek össze az apjával. (Na mindegy, elkanyarodtam, csak azért írtam le, hogy még ebben a 7 éves kisfiúban SEM volt semmi rosszindulat. Csak ez lett volna a vágya, mert nyilván a legszebb évei voltak neki, az ő szemszögéből).
2020. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
láttam = látta (előző voltam)
2020. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg úgy érzed, hogy jól elvagytok, akkor nem gondolnám, hogy direkt csinálja vagy hogy bántani akarna vele. Szimplán csak arról lehet szó, hogy még nem érti teljesen a helyzetet. Nem érti azt, hogy Nektek ez kínos és egyszerűen csak szeret beszélni mindenről, ami vele történt.
2020. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, csak ot eves. Hidd el, neki nagyobb tores ez, mint nektek kinos. Egy kis tolerancia kellene.

Szerintem is valni kell, ha nincs jobb, de ez nem hepiend. A csomag resze a gyerek. Az meg egy erzo leny.

2020. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal te is tisztába lehetnél,hogy 5 évesen nem akar megbántani.
2020. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%

Elmesélje az emlékeit, nyilván úgy gondolja hogy érdekel a sztori téged.

Ha haragudna nem menne a közeledbe sem és nem beszélne veled.


Legyél picit jobbhiszemű, és kevésbé gyanakvó. Magadat is megkíméled vele.

2020. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!