Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mártírkodó, érzelmi zsaroló...

A mártírkodó, érzelmi zsaroló szülőt hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Akinek hasonló szülei vannak, hogyan bírkóztok meg vele?

Mit tegyek, ha akárhányszor megemlítem, hogy lehet kipróbáljuk a férjemmel, milyen a külföldi élet, mindig jön a mártírkodás, hogy:

Vele mi lesz öregségére (még nem is nyugdíjas amúgy, 60 sincs), anyám már nem is kell?

Hogyan lehet ezt kezelni, nem hagyni, hogy bűntudatom legyen amiatt, hogy máshol képzelem el az életemet?

Vagy azt, hogy szeretetbe burkolva emlékeztet rá időnként, hogy ő útnak indított, vett egy lakást stb.? Nem hagyja, hogy elfelejtsem, hogy hálásnak kell lennem.



2020. aug. 13. 10:47
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk anyukábm 85 éves, még nem kell neki segítség, el tudja látni magát meg a háztartást. Ha ezelött 50 évvel amiatt maradtam volna ott nála, hogy hátha egyszer szüksége lesz segítségre, akkor semmire nem mentem volna, csak eltékozlom az idömet azzal, hogy várok olyasmire, ami eddig nem következett be.

A prolémákon elöre törni a fejet nem érdemes, ha adott valami gond, azt AKKOR kell megoldani!

2020. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Olyan eset is volt, mikor egy nagyobb értékű ajándékot adott, hogy a köszönet mondása után hozzátette, hogy szívesen, majd cserébe gondozzuk.
2020. aug. 13. 14:56
 33/48 anonim ***** válasza:
90%
Öszintén szólva én azonnal visszaadtam volta az ajándékot, ha ilyet mondanak valaki ajándék mellé.
2020. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
76%
*ilyet mondana - elnézést a hibáért
2020. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
És a lelki része a legrosszabb, hogy ezzel érzelmileg zsarol, holott ha már tényleg segítségre szorul, akkor zsarolás nélkül sem hagynánk magára. De ezzel a viselkedéssel csak azt éri el, hogy folyamatosan szorongok egy olyan dolog miatt, ami még meg se történt, de már szememre a hányja. Volt egyszer egy veszekedésünk kb. 10 éve, teljesen más téma volt, és mivel megmondtam a véleményemet egy adott dologról, így én szemtelen voltam a szemében, és már akkor azt mondta nekem, hogy én őt be fogom biztos dugni egy öregek otthonába, mert ahogy visszabeszélek, abból látszik, hogy nem tisztelem őt annak ellenére, hogy felnevelt, így rögtön levonta ezt a következtetést, hogy otthonban végzi majd. Már akkor szememre hányt olyan dolgot, ami meg sem történt, de ő előre tudja, hogy így lesz. Jelzem, mikor ezt mondta 46 éves volt. Olyan, mintha egyfolytában ettől rettegne, pedig semmilyen betegsége nincs, maximum fejben.
2020. aug. 13. 15:03
 36/48 A kérdező kommentje:

"Öszintén szólva én azonnal visszaadtam volta az ajándékot, ha ilyet mondanak valaki ajándék mellé."


Ha ezt tettem volna, az a szemében egyértelmű bizonyítéka lenne, hogy nem akarom gondozni, mert inkább visszaadom, csak ne kelljen vállalni a feladatot. Fifikás, nem tudok jól kijönni, bárhogy is cselekszem.

2020. aug. 13. 15:06
 37/48 anonim ***** válasza:
83%
Èrdemben màr nem tudok szòlni, viszont ajànlom a Mèrgező szülők cìmű könyvet.
2020. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
97%
5-ös, ha a kérdező lakna Győrben, az anyja pedig Debrecenben, akkor is kb. ugyanaz lenne a helyzet. A felnőtt gyerek nem állhat haptákban, hogy a szülője mikor lesz beteg, mikor töri el a kezét, stb. Erre van a fizetett külső segítség.
2020. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
95%

11-es írta:

"És képzelje: van olyan, akinek nincsenek közel élő rokonai! Na ehhez mit szól?"


És akkor mi van? Mármint a "ki visz be neki a kórházba egy hálóinget" példával kapcsolatban írom:

Van egy nagynéném, nem ment férjhez, nincs gyereke. 72 éves most, két testvére már meghalt. Két unokahúga külföldön él, én vagyok a harmadik, én itthon élek, tőle 140 km-re. Mivel nem volt jó nagynéni, szurkapiszka természete volt egész életében, én már 15 éve nem beszélek vele. Volt kórházban, és a szomszédasszonya vitt be neki hálóinget és fogkefét.

Mindezt azért írom, hogy csak ezért nem kell a kérdezőnek Magyarországon maradnia, ha menni szeretne.

2020. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
96%

"Külföldről beszéltél, kérdező! Egyszercsak hirtelen Dunántúl lesz? Ég és föld!"


Aha. Mert mondjuk Sopronból fog tudni ugrálni a nyíregyházi anyjának.

2020. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!