Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszi néhány szülő hogy...

Miért hiszi néhány szülő hogy felsőbbrendű?

Figyelt kérdés

Például ha valami hatalmas hülyeséget mond és kijavítja őt akkor már beleköt, drámázik stb. Felesleges dolgokat is meg kell csinálni csak mert ő azt mondta. Meg milyen érv az hogy Csak mert? Meg hogy neki szabad nekem nem? Azért mert hogy felnőtt, több élettapasztalata van máris felsőbbrendű? Szerintem egy tini már nem óvodás, tud érvelni, van hogy jobban tud valamit, utánanéz stb. Egy másik pl: ha kupis a gyerek/tini szobája ők szólhatnak azért, de ha az övéjük azzal mi ne foglalkozzunk.

Ha a gyerek sokat telefonozik/gépezik az nem jó, rászólnak, de ne szóljon a gyerek hogy a szülei is nyomkodják. Meg nem szabad csúnyán beszélni, ne tedd, arra viszont nincs eszük hogy rájöjjenek hogy ők csinálják a gyerek előtt, tőlük is tanul. Elintézik egy " Ezt most nem hallottad"-tal.


Válasz=visszabeszélés


Nem minden szülő ilyen, én ezt tapasztaltam. Így pedig csökkenek a szememben mint szülők, mint emberek.


Lehet írni még tapasztalatokat, ellenérvelni stb.



2020. aug. 13. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Amiről írsz nem felsőbbrendűség, hanem tekintélyelvűség. Mostanában egyre inkább megy ki a divatból és felváltotta a helyét a demokrácia családon belül (a gyerek partneri szerepben annak minden elonyevel es hatranyaval), de én személy szerint azt gondolom, hogy normális és ésszerű keretek között szükség van a szülői tekintélyre, amelyet a gyerek csak indokolt esetben írhat felül. Az, hogy te mikor akarsz a gépnél ülni, nem ez a kategória, azt ők fogják eldönteni, hogy egy gyereknek az ő megítélésük szerint mennyi idő az elegendő. Viszont pl az, hogy te majd milyen szakmát akarsz, az inkább a te döntésed lesz, ők elmondhatják erről a véleményüket és terelgethetnek ebben, de ennyi. A lényeg az egyensúly megtalálása, hogy mik azok a témák ahol a gyereket irányba kell állítani és mi az, ahol teret lehet neki engedni.
2020. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Annyi dolgod van, hogy a nevetséges tini baromságaud mellett, úgy élj anyádékkal együtt, ahogy ők elvárják. Még jó, hogy nem te kezdesz el diktálni.. Te vágya gyerek, ők hoztak a világra téged. Amíg nem ágy felnőtt, lehet véleményed stb persze, de ne birald felül amit mondanak, főleg ne kotozkodj meg javítsd ki őket. Nekik százszor több dolguk van, nem kell a szarságaiddal is foglalkozniuk. Ha olyan nagy vagy amilyennek képzeled magad akkor legyél önellátó. Ja hogy ahhoz még kicsi vagy. Akkor viszi t az van amit aszulo mind, ez ilyen. Régen pofaztal volna vissza..
2020. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
#2 te is voltál tini, ja nem, 11 vagy
2020. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A gyerek csak ne szóljon hogy a szülei mit csinálnak. Ez nem felsőbbrendűség, de nem hiába kell elérni a 18 éves kort, ahhoz hogy azt csinálhass amit akarsz. A gyerek nem tud helyesen megitélni bizonyos szituációkat. Egyenrangú partnerként meg akkor fogom kezelni ha felnő, és megáll a saját lábán, addig nevelem, és igenis beleszólok amibe bele kell.
2020. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
És miért hiszi sok gyerek hogy felsőbbrendű a szüleinél, és leugathatja, meg kioktathatja őket?
2020. aug. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lena7 ***** válasza:
69%

Kedves 2. hozzászóló!


Nem értem, hogy mért kell ilyen durván megfogalmazni egy választ. Lehetett volna sokkal kulturáltabban is válaszólni.


Kedves kérdező!

Értem, hogy mire gondolsz. Szerintem egyenlőségnek kéne lennie.


Abban igaza van az anyukának/apukának, hogy a gyerek ne nyomja nap 24-ben az okostelefont, viszont akkor a szülő is mutasson példát!


Mert ha a gyerek azt látja, hogy a szülei is egésznap telefonoznak, akkor szerintem jogosan merül fel benne az a kérdés, hogy akkor ő mért ne csinálhatná ugyan ezt.


(láttam már olyan szülőket, akik egésznap csak telefonoztak, aztán amikor a gyerekük oda ment hozzájuk megmutatni a rajzát, akkor elküldték azzal a címszóval, hogy most nem érnek rá)


Én személy szerint utálom azt, amikor bármelyik felnőtt azzal jön, hogy idősebb és több mindent tapasztalt meg, mint te.



Mert igen, az igaz, hogy egyes dolgokban jobbak vagy jobban tudnak dönteni vagy felmérni a dolgokat, viszont ez nem zárja ki azt, hogy a gyereknek ne lehetne igaza.



Szerintem egy szülőnek példát kell mutatnia a gyerekének. Mert ha azt hallja a gyerek, hogy egész nap anyuka/apuka csúnyán beszél, kiabál stb, akkor azt egy gyerek eltanulhatja.


De ezek ellenére a szülő mindenképpen egy kicsit a gyerek felett áll. Azért, mert egy gyerek képes hamar rossz lenni. (Mértéktelenül inni,drogozni, sokáig elmaradni, veszélyes dolgokat csinálni stb.)

2020. aug. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Mert szabadkőműesek. Ott ezt beléjük nevelték
2020. aug. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Ész érvekkel is meg lehetne győzni a gyereket szülői részről, de tizen akárhány év után sokan már nem veszik a fáradságot erre.
2020. aug. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Észérvekkel? Ugyan már ilyet csak az mond, akinek nincs gyereke.
2020. aug. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

1-es: Nagyjából egyet értek. Persze ha függő a gyerekük akkor szólni kell, mert hát ők fizetik a számlát. Szerencsére nem szóltak bele pálya választásba, merték volna. ( Ez fenyegetően hangzott, de ne irányítsanak)


2-es: Jeez...nem kontrollálhatnak mint egy játék babát, aki a világra hozott az felelőtlen volt ( nem él velem) apám tudtommal nem tud szülni ( őt jobban tisztelem, legalább felnevelt). Ne javítsam ki őket? Maradjanak akkor abban a témában hülyék vagy mi? A tanárt miért lehet akkor kijavítani? 😂

Tipik nekik több dolguk van. Szoktam segíteni itthon, máris kevesebb dolguk van. Persze, több mint nekem de vállalok át dolgokat. Nem kell velem és a gondjaimmal foglalkozni? Jó tudni! Költözök el, iskola miatt itthonról. Máshoz de akkor is szabadabb leszek.


4-es: Vannak tinik ( nem, nem gyerekek, azok 12 éves korig) akik érettek a koruknál. Nem írom hogy nincsenek hülyék. Bizonyos kor alatt mikor még nincs fogalma arról a dologról nem tudja helyesen megítélni. De a szülők sem tudják sokszor. Amibe bele kell..szükség van egy bizonyos szintű önállósághoz különben rohan vissza szülőkhöz.


5.ös: Én nem hiszem hogy felsőbbrendű lennék. Csak ha valami felesleges dologra kérnek meg, valamit rosszul mondanak, akkor kijavítom őket ( nem vagyok tanár, nem oktatom őket) Hogy a többi gyerek miért gondolja azt hogy felsőbbrendű arra csak tippjeim vannak.


6-os: Valamennyire felette áll a szülő, egy iránymutatásra van néha szükség. Csak ne túlozza, ne legyen szigorú, ne irányítsa.


7-es: 😂😂 ez tetszett.


8-as: Ezért lerendezi a szülő a Csak mert mondattal, nehogy már megindokolja mit miért, azért mert ő azt mondta. Ha elég értelmes akkor látni fogja az észérvekben az értelmet, lényeget.


( pár embernek ment a zöld pipa, 2-es kapott egy pirosat a többieket lógva hagytam😂)

2020. aug. 14. 16:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!