Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A volt férjem nem "tud"...

A volt férjem nem "tud" eljönni a lányunk esküvőjére, és most nászajándékot sem "tud" küldeni. Hazudjak a lányomnak?

Figyelt kérdés
Viszont azt kérte, hogy vegyek én valami ajándékot és mondjam azt, hogy ő küldte. És majd később visszaadja az árát. Tehát egyfajta "kegyes " hazugság lenne. Megtegyem vagy mondjam el az igazat? Jelenleg nem tudom mi lenne a legjobb döntés.

2020. aug. 15. 09:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
40-es, mi nem erősködünk, én speciál örülök ha nem látom a volt férjem. A lányom sem erősködik, elmondta neki hogy lesz esküvő, jöjjön el ha szeretne. Ő keresett meg ezzel a kamu ajándékkal. Én pedig csak a lányom érzései miatt vacillálok.
2020. aug. 15. 13:44
 42/61 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a lány a 34- történetből idézve meg fogja érteni hogy ha az apja makacskodik a legfontosabb eseményen! Szerintem az apa úgy van vele hogy tapasztalatból, hogy neki is volt esküvője és akkor már megtapasztalta milyen egy esküvőn ott is lenni és férjként is ott lenni, majd el telt pár év, elvált és úgy érezte ez nem érte meg majd mikor elhívják egy esküvőre tapasztalatból tudja hogy nem éri meg elmenni még vendégként sem mert megbánta a sajátját! Arról lehet szó az apa részéről hogy a sajátját is megbánta és az a tapasztalat rögzült belé hogy az esküvő nem éri meg még elmenni sem mert az egy rossz dolog! Az apát tisztelem ezért! Ő már tudja mi a rossz és mi a jó! Valószínűleg csak akkor menne el ha nem lenne ott a volt nője akivel megbánta az esküvőt! Nézd férfi szemmel, a férfinak ez nagyon megalázó hogy akivel megbánta az esküvőt, az is ott lesz a lánya esküvőjén. A férfi innentől már nem kockáztat meg semmit, számára még az is rizikó hogy ott legyen, mert a sajátját már megbánta és nem akarja hogy egy ilyen helyen előtörjenek a későbbi emlékek a válásról meg stb.
2020. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
93%
"Nézd férfi szemmel, a férfinak ez nagyon megalázó hogy akivel megbánta az esküvőt, az is ott lesz a lánya esküvőjén." Ennyi baromságot hogy tudsz összehordani?
2020. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
4%
Úgy hogy én is férfi vagyok és ha pl. megházasodnék és elválnék 3-4 év múlva akkor azon a 3-4 éven belül már 1-2 évben meg vannak a hibák amiért a 3-4 évben elválok, szóval nekem ez kurvára megalázó hogy a legfontosabb esemény 1-2 évig tartott. Mit mondok a barátaimnak hogy 1-2 év?? Számomra ez a legmegalázóbb helyzet ami létezhet! Nekem örökre berögzülne a fejembe ez az élmény és az is hogy még egyszer nem akarnám látni azt az embert akivel csak 1-2 évig voltam házas! Miért baromság, ha te elmennél egy olyan esküvőre amin a 1-2 éves házasságod nője ott van akit az életed szerelmének hittél akkor te számomra egy idióta vagy. Én nem házasodnék olyannal össze akit nem hiszek annak!
2020. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
78%

44, felszínes tucatember vagy. A házasság nem másoknak szól. Nem azért házasodunk hogy mások lássák, milyen sikeresek vagyunk, hogy bejött az élet.

Ezért aztán válni sem ciki, nem jött össze, hát istenem, van ilyen.

2020. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Hát 44-es, 10 évig voltunk házasok sajnos, de ez nem indok arra, hogy valaki szórakozzon a lánya érzéseivel. Amúgy sajnálom, hogy rossz élményeid voltak a nőkkel, egy szakember segíthetne neked feldolgozni a traumáidat, mert nagyon káros a mentalitásod.
2020. aug. 15. 14:24
 47/61 anonim ***** válasza:
0%
"Nem jött össze" szerintem te nem gondolod át miket írsz, evvel azt mondod neked férfi létedre nem szánalmas egy 1-2 éves házasságból elválni, akkor házasodj meg és nézd meg te magad, na meg amúgy sincs még ebbe tapasztalatod akkor minek oktatsz tapasztalatok nélkül? Egy házasság rengeted pénzbe kerül és ezt csak 1-2 év miatt kiszórni az ablakon egy mondjuk mezei munkás számára élet-halál! Az meg hogy az apa még 17 év után sem kíváncsi rájuk az annak a következménye hogy úgy megalázódott hogy már nem tud férfi lenni! Mások egy egyszerű 1-2 éves párkapcsolat miatt is megalázottak meg úgy tönkremennek hogy a másikat nem akarják meglátni sehol sem nemhogy azok akik még meg is házasodnak, te meg beszéled a zöldségeket hogy egy házasság nem jelent semmit! Neked még kapcsolatod sem lehetett, aki ilyen ostobaságokat ír! Nekem volt olyan kapcsolatom ami csak 1-2 hétig tartott, de többet jelentett mint akivel évekig! Még hogy nincs jelentősége, te vicc vagy! Menj inkább aludni és ne itt fárassz a hülyeségeddel.
2020. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
88%
"Az meg hogy az apa még 17 év után sem kíváncsi rájuk az annak a következménye hogy úgy megalázódott hogy már nem tud férfi lenni! " El is hiszed amiket összehordasz? SÜRGŐSEN kezelted magad, komoly bajok vannak a fejedben.
2020. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
5%
10 év az nem sok! Az én szüleim 60 éve házasok és békébe, nyugalomba és szeretetbe élnek együtt! Nekem nem lehet mentális problémám, ha ilyen emberekkel veszem körül magam! Én 15, 20, de még 40 év után is megalázónak tartanám hogy miért nem tartott örökké! Az apa fejébe akkor is ez zajlik, én férfi vagyok tudom milyen egy férfi feje!
2020. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
Szegény... gyógyszeres kezelésre lenne szükséged.
2020. aug. 15. 14:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!