Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most komolyan ez végett...

Most komolyan ez végett szórom a pénzt? Vagy mi a fene bajuk lehet? 20/f

Figyelt kérdés

Anyám és a 22 éves bátyám sem dolgozik, én meg fater dolgozunk. Anyu a nagyiékat gondozza, bátyám meg simán munkanélküli mert nem talál munkát (szerintem nem is akar dolgozni).


Eddig csak a bátyám mondta, de már anyám is kezdi hogy felesleges dolgokra szórom a pénzt.


Anyám tudja figyelni a bankkártyám, lássa mire költök. Most épp az zavarja őket, hogy évek óta van Netflix előfizetésem, szerintük kidobott pénz (nem vagyok én sem szent, nem veszek meg mindent pl Windows, Office... de Netflixel úgy vagyok hogy tényleg rendes tartalmat gyártanak, lehúzhatnán ncore-ról de inkább támogatom őket, mivel nagyon sok sorozatot nézek :D )


Decemberben az zavarta őket hogy vettem egy tv-t, és hogy miért nem a nappaliba vettem, hanem az én szobámba...



2020. aug. 16. 13:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
AMúgy ez tényleg hogyan van, hogy figyelni a bankkártyádat? Nem tudod ezt letiltatni?
2020. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze nincsen a családodnak ahhoz, hogy te a saját munkáddal megkeresett pénzedet mire költöd, miután a háztartásba befizettél valamennyit támogatásképp. Érdekes, hogy a munkanélküli bátyád aggódik, hogy ne költsd fölöslegesen a pénzedet, miközben ha rajta múlna, minden fillért elköltene belőle nyugodt szívvel.
2020. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

A bátyádnak tényleg kuss van, de a beteg nagyszüleidet ápoló édesanyádat ne vegyük már vele egy kalap alá!

Közös költségekbe beszállsz? Mert illene 20 évesen, ha már dolgozol. Na nem azt, hogy mindent te fizetsz, de ha egy fia forintot nem adsz, az gáz és jogosan szólnak érte.

2020. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A bátyádnak kéne mindenféleképpen, mindenféle pénzügyet illető beszélgetésnél a legjobban kussolni mert ő semmit nem ad a családi kasszához. Ahogy kivettem a kérdésedből te nme csak magadra költöd a pénzt hanem raksz is le akkor nem értem mi a baj ha élvezed a SAJÁT pénzed felhasználását amiért ráadásul megdolgoztál
2020. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Fater azt mondta amíg ő él addig biztos hogy nem fogja engedni hogy valamit is fizessek. De persze azért a netet meg a tv-t én fizetem, meg néha bevásárolok.


Anyu meg úgy tudja figyelni, hogy amikor még kiskorú voltam ő volt bent velem az OTP-ben, és ott a nő állította be neki azt az appot amivel tudja figyelni a mozgásokat a számlámon.

2020. aug. 16. 18:33
 16/20 anonim ***** válasza:
92%
Bátyádnak mutasd meg ezt a kérdést de főleg a válaszokat, szépen részletesen olvassa el ( ha már munkát nem talál, biztos van ideje erre ). De amúgy ő mit csinál 22 évesen munka nélkül otthon ? Gépezik vagy mi ?
2020. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mivel már nem vagy kiskorú, menj be az otp-be, és tiltsd le, hogy bárki rajtad kivül bármit is nézegethessen.
2020. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

attol hogy még veszel magadnak dolgokat nem szorod a pénzt

(ha öket ez ennyira zarvja akkor huzanak el dolgozni)

ha megoldható, akkor probálj meg elköltözni szerintem boldogabb lennél


21L

2020. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagy válts bankszámlacsomagot vagy tiltasd le anyud hozzáférését.

Végül is nincs igazuk, főleg ha bele adsz a családi kiadásokba. Anyud helyzete speciális, mert az öregnek ugrálni, őket kiszolgálni nem egyszerű, idegileg és fizikailag is fárasztó, mellette nem nagyon lehet dolgozni, valamennyi ápolási díjat kaphat az államtól, de az nem sok.

Inkább a bátyádnak kéne befognia a száját, menjen dolgozni, aztán utána ugasson. De amúgy is a kerested arra költöd, amire akarod.

2020. aug. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Savlekotő ***** válasza:

Hagyd ott az élősködőket,a bátyád otthon ül évek óta a herét vakarva,anyuka úgy szint de te ne merj magadra költeni,nyiss új számlát amit nem lát, pénz csapot zárd el,és költözz,apádat se értem,hogy még nem tette helyre a fejükbe a dolgokat..

70F

2020. aug. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!