Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A .ti szobátokba is csak úgy...

A .ti szobátokba is csak úgy benyitnak a szülők? Nem idegesítő?

Figyelt kérdés

Nem szeretem, hogy csak úgy random, kopogás nélkül akármikor bejönnek, dehát nem szokás nálunk kopogni. Belegondoltam, hogy mi lenne, ha megkérném, hogy kopogjanak, de olyan furán venné ki magát, mintha titkolnék valamit. Nem mintha jelenleg lenne titkolnivalóm, de nem szeretném ha látnák a gyakorit, meg messen, hogy kinek mit írok. A laptopom pont az ajtóval szembe néz, így elég jó rálátás nyílik a képernyőre... Ha telefonon intézem a dolgaimat, akkor is anyám folyton kérdezgeti, hogy mit csinálok épp...

Nem kérek tippeket megoldásra, mert tudom, hogy nincs, csak amit fentebb írtam. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez másokat zavar-e?



2020. aug. 24. 11:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
Szia. Írd ki táblára, h kopogj. Szerintem működne.
2020. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
59%

Márpedig lehet hogy csak azért csinálják, mert hagyod. Meg kell őket kérni normálisan, hogy kopogjanak, ha csukva van az ajtó. Jogod van a magánszférához, nem kell hogy ehhez akármilyen titkod legyen. Ha bejönnek kopogás nélkül akkor szólj rájuk, persze tisztelettel, hogy tessék kopogni.


Ha ez nem megy, akkor próbálj meg esetleg egy kisebb reteszt/zárat felszerelni valahogy az ajtódra, ebből biztosan érteni fognak. De előszőr próbáld meg a fenti megoldást.

2020. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
33%
Kb 1000-1200 Ft egy láncos zár az ajtóra. Olcsó és hatékony feltenni us kettő perc
2020. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%
Írd ki az ajtódra: én is kopogok, ha belépek hozzátok, ti is kopogjatok lécci.
2020. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Nalam is igy volt es gyuloltem. Kb. 7-8 eves kortol kezdve mindenkinek kopogok az ajtajan, ha csukva van.


Szerintem kerd meg oket es igen, ha nem jottek ra maguktol, hogy ez termeszetes kellene, hogy legyen, lehet, hogy ellenkezni fognak, de normalis ember ezt felfogja.

2020. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak anya csinálja ezt. Pedig már kértem, hogy kopogjon.
2020. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%

kommunikáció. beszéld meg velük. mondd meg, hogy téged ez már kezd zavarni, fogadják el, hogy nem vagy már kisgyerek, szükséged van privát élettérre és ezt legyenek szívesek tiszteletben tartani.

mi ezt le tudtuk tisztázni annak idején a szüleimmel, sosem volt ebből probléma. persze ahhoz az is kell, hogy te megbízható légy, erre nem tértél ki, de ki tudja, talán nem ok nélkül szeretné ellenőrizni anyukád, kivel mit írogatsz..

2020. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kopognak soha sem. Nem lakom mar velük,de havi, kéthavi egyszer ha ott alszom a párommal folyamatosan járkálnak. Múltkor este tíz körül feküdtünk az ágyban, néztünk egy filmet és anyum hálóingben simán bejött megkerdezni, hogy tudom e hol van a kávé reggelre ha szeretnénk inni. Mar épp szenderedtem el, amikor még apum jött be, hogy megnézze, hogy tölt e a torrent... minden jelentéktelen dolog akkor jut eszünkbe, amikor a párommal megyek. Ha egyedül megyek, sosem jonnek be.
2020. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Nem akarok ilyen megoldásokkal élni, hogy kíírom a kopogást, meg zárat veszek... Ha ennyire zavarna, tényleg megbeszélném velük.

Így nöttem fel, hogy wc-zés, tusolás közben is mindenki ki-bejárt a mosdóból, egymáshoz mindenki csak úgy beront... 18 év után kicsit fura lenne ha elő állnék azzal, hogy kopogjanak, még ha 13-14 évesen csináltam volna, akkor oké.


Ezért írtam, hogy nem kérek tippeket, hamarosan úgy is elköltözöm, csak felmerült bennem, hogy ahol szintén így működik, ott nem zavarja-e a feleket a dolog...

2020. aug. 24. 12:15
 10/38 anonim ***** válasza:
74%

Nem nyitottak csak úgy be, intelligencia kérdése.

Azt is a szüleimtől tanultam, ha zavar valami, meg tudjuk beszélni.

2020. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!