Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok a menzán enni, de...

Nem akarok a menzán enni, de a szüleim erőltetik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
érvek kellenének

2020. aug. 30. 09:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/151 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem kívánság műsor, majd ha te veszed a kaját, akkor elődöntöd. Örülj, hogy főtt kaját ehetsz minden nap, nem mindenkinek adatik meg
2020. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/151 anonim ***** válasza:
82%

Akkor állíts össze egy havi étrendet, amit meg tudsz fözni, költségvetéssel, és ha nem kerül többe, mint a menza, illetve te magad vásárolsz be hozzá, van esélyed, hogy beleegyeznek.

Persze az is számít, mi szerinted az egészségesebb, mert ez sem egyértelmü, igen sok gyerek teljesen el van tévedve ezen a területen is.

2020. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/151 anonim ***** válasza:
88%
Megmondhatod a szüleidnek, hogy nincs értelme a menzára befizetniük, mert nem fogsz bemenni oda enni, majd hazajössz, és eszel egy szendvicset. Akár ki is hagyhatnád őket az egészből, de az pazarlás lenne, befizetik, te meg veszni hagyod. Ne a Gyk. közönségét győzködd, hanem őket, szerintem.
2020. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/151 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk odaadják neked a menza árát, s te abból gazdálkodsz magadnak otthon?
2020. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/151 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk 377 a középsulis ebéd, na, mesélj, mit főzöl belőle.
2020. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/151 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj ezzel, hogy vannak hülye szülők.

Én hiába győzködtem a szüleimet anno, hogy úgyis otthagyom a kaját, nem eszem meg, akkor is befizették, és nem érdekelte őket. (Nekem az indokom kettő volt, az egyik, hogy igénytelen szar menza kaja volt. A másik, hogy ki kellett várni az alsóbb évfolyamosokat, míg megkajálnak, és mi csak utána mehettünk (ezt általánosban volt, nyolcadikos voltam). Így egy busszal később tudtam hazamenni, ami sokat elvett a hétköznap délutánjaimból. De őket egyik érv sem érdekelte.

Ha a szüleid normálisak, akkor egyezkedjél velük.

2020. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/151 anonim ***** válasza:
93%

Mondd nekik, hogy amit a menzára kapsz, azt inkább adják neked és veszel belőle kaját, vagy menjetek el együtt bevásárolni és a menzapénzt költsétek inkább kajára, amit te választasz ki.

Mondjuk annyi pénzből olyan fú, de egészséges, vagy manapság egészségesnek tartott dolgokat nem fogsz tudni venni. Arra ne számíts, hogy majd mindennap avokádószendvicset eszel meg nagy adag, változatos salátákat.

Azért a menzán sem mérgeznek téged direktbe, a kaja sokszor azért rossz vagy egészségtelen, mert adott anyagi keretből adott kalóriányi ételt kell kihozniuk, amit nem egyszerű megoldani. Ha sikerül meggyőzni a szüleidet, te is meglátod majd, hogy abból a pénzből vagy egészségesen étkezel vagy jóllaksz.

2020. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/151 anonim ***** válasza:
12%

Azta micsoda problémáik vannak manapság a gyerekeknek

...


1 egész busszal később ér haza és ez az egész délutánján visszaveti. Hiszen, hát... Ugyebár annyi dolga volna. Nem?


Komaim, komoly probléma lesz nektek az élet

2020. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/151 anonim ***** válasza:
71%

Én is így voltam ezzel, szüleim befizették arra a sz@rr@ a pénzt körülbelül egy hetet mentem be kajálni,utána inkább én se mentem be azóta se, inkább nem eszek semmit vacsoráig, mondjuk én nem titkoltam hogy nem mentem be ehetetlen moslék az egész, ráadásnak még fűszereket se lehet bevinni, vagy ha be is viszed úgy kell csempészni.


Olcsónak meg persze hogy olcsó, gyakorlatilag mindent kispórolnak belőle amit csak tudnak, mondjuk annyiból vígan tudnék főzni magamra.


Az meg ha még valakit csesztetnek is a suliban és még be is kell menni-e na az külön hab lehet a tortán.

2020. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/151 anonim ***** válasza:
68%

#16: zöldséges rizs, kr.püré,főzelékek, krémlevesek, chilis bab, palacsinta, tojásos nokedli , spagetti, serpenyős pizza, paradicsomleves, töltött paprika/paradicsom/gomba..... EGY adag ára ezekből is kijön ennyiből, ha többet készít, lefagyaszthatja, megeszi máskor. Csmell kilója sem annyira drága, felkockázva fagyasztva lehet tárolni, 1-2 marékkal befűszerezve salátához is keverhető (180 Ft-ért vettem legutóbb a sparban zöldsaláta mixet, rucola, madárbegysaláta és srépa volt benne azt hiszem).

Szerintem megoldható, de nem vagyunk egyformák, ha valaki húst hússal enne, annak ez az összeg semmire sem elég.

2020. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!