Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig főz/főzzön anyukátok...

Meddig főz/főzzön anyukátok rátok?

Figyelt kérdés
Sógornőm 34 éves (igaz egyedülálló, így alakult az élete eddig) de az anyósom hetente még mindig hordja neki a kaját, mert nem főz és most a koronavirus miatt menzáról sem eszik. Szerintetek ez gáz?

2020. szept. 8. 08:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk az utóbbi időben anyukám és anyósom váltva hozzák hétvégén az ebédet. Férjem nem egy konyhatündér, és hétvégén is dolgozik néha, én meg egészségügyi okokból nem kelhetek fel. Így ez nagyon nagy segítség.


Szerintem ha anyósod szívesen csinálja, és nem kényszerből, akkor nem gáz. Nyilván sógornőd se halna éhen, de ha ez így nekik jó, akkor szerintem téged ne zavarjon :)

2020. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
10. anyukád feladata lenne
2020. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%
Igen ez gáz. 34 évesen már senkinek nem az anyjával kellene magának kaját főzetnie.
2020. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%
Én is örülök, ha anya küld valami kaját szeretetből (havonta max 2x), de egyébként magunknak főzünk párommal már kb 20 éves korom óta, amióta elköltöztem.
2020. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Én nem a lányomnak vagy a fiamnak főzök, hanem a menyemnek.

A fiam külföldön dolgozik, a menyem itthon dolgozik napi 8-12 órában, mikor hogy és imádja a főztömet. Hetente 2x-3x viszek, jön, vagy küldök neki, engem boldoggá tesz, ő meg örül.

Mi lehet ezzel a gondja egy kívülállónak, ha nekünk megfelel?

2020. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Ez így kontextus és körülmények nélkül nem értékelhető. Nem tudjuk a sógornőd miért nem főz (Sokat dolgozik? Egészségügyi okokból? Nem tud? Lusta?), nem tudjuk ezen kívül mennyire önellátó (ebben az egyben segíti ki az anyja, vagy takarít, mos, vasal is rá meg még el is tartja?) sem pedig azt hogy mekkora teher ez a mamának (hogy tartja magát, mennyire idős, mennyi ideje van, mennyire pluszmunka ez egyáltalán, mert mondjuk egy nagy fazék székelykáposztából nem akkora kunszt ám plusz egy adagot csinálni).
2020. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem teher az anyukának, akkor nyugodtan. Ha ő ezzel a gondoskodással (is) kimutatja a szeretetét, nincs ebben semmi.

Ha anyának nyűg, teher, ha felhánytorgatja, vagy ha a felnőtt lánya követelődzik (rokonságomban volt ilyen), akkor menjen a búsba, ez a véleményem.

De amíg ez mindkét félnek örömet okoz, tegyék.

2020. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Valahol a szülő / anyós szeretne főzni, gondoskodni a családragjairól, szeretné magát hasznossá tenni. Amúgy a saját lányára főzhet, neked ebbe tényleg nincs beleszólásod vagy ítélkezési jogod. Ők se szóljanak bele, ha a te anyukád főzni fog rád a későbbiekben. Ha örömét látja benne, tegye.
2020. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom miért vannak lepontozva azok a válaszok ahol azt írjak hogy 34 évesen tanuljon meg főzni, köztük az enyém is. Úgy gondolom hogy egy 34 éves felnőtt nőre, nem az öregebb anyukája kell hogy főzzön mindennap.
2020. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

19, mert korlátolt vagy és rosszindulatú, azért lettél lepontozva.

Egyrészt ma már nem az a nő dolga hogy feltétlenül tanuljon meg főzni, akkor is ha nem érdekli, már leszállhatnál arról az idejemúlt gondolkodásról hogy a nőnek a konyhában a helye. Vannak akikbe azért ennél egy picit több ambíció szorult. Azzal sincs baj akinek ez az élete, de azzal sem ha valaki másfelé orientálódik.

Másrészt pedig semmi közöd hozzá. Ahogy többen is írták, nem látsz bele mások életébe. Van akinek így jó, az anyuka szeret gondoskodni a gyerekeiről, mert akárhány évesek is, akkor is a gyerekei maradnak, és rosszul esne neki ha nem kérnének belőle többet, mert úgy érezné hogy már nincs rá szükségük.

Fogadd el hogy a világ nem fekete és fehér, és hogy nem mindenki a te értékrended szerint él. Nem vagy a világ közepe vagy ilyesmi, aki majd eldönti hogy mi elfogadott és mi nem.

(Egyébként azt mondani egy emberre - még ha idősebb is - hogy "öregebb", egyszerű unintelligenciára vall. Ez nem egy szerencsés szóhasználat.)

2020. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!